Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF! Mit csináljak?

BARF! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

1.) Marha gége csontosnak számít? Tehát lehet adni hús mellé?

2.) Tüdő és lép belsőségnek számítanak?

3.) Májat nem akarta megenni, így azt olvastam, le kell forrázni. Azt hogyan kell csinálni? Megfőzni??



2015. okt. 7. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

A gége húsnak számít ahogy a tüdő is. A lép belsőség. Semmit nem kell forrázni. (Csak a sertést de azt meg alaposan megfőzni kell, hogy magadnak is csinálnád.)

Ha nem akarja megenni az elején turmixolt össze olyannal amit megeszik pl. szív vagy zöldségmix.

Viszont ha ennyire nem vagy tisztában a barf alapjaival (mi hús, mi csont, mi belsőség) akkor ne állj még neki barf szerint etetni, mert fogalmad sincs a szabályokról. Olvass még néhány hétig tanulj, tapasztaltabbaktól kérdezz, nézz mintaétrendet mert ez így minden lesz csak helyes etetés és barf nem!

2015. okt. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

1.) Igen

2.) Igen

A májat akár át is piríthatod. Forrázás az, ha leöntöd forrásban lévő vízzel.

2015. okt. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
Elso, ha szerinted a gége es a tüdő ugyan olyan állagú, akkor nálad gondok vannak. A gége mibol lenne hús? A porc Gyűrűibol?
2015. okt. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A gége az a légcső felső részén van, elég sok húsos rész szokott rajta lenni. A többi, azaz a hosszú cső rész, az a légcső. Az porcos. Csontosnak semmiképp sem csontos, vagyis húsként kell etetni. Például: ha ezt adnád csontosként a husi mellé, nem fogja megfogni a hasmarsot.

Belsőségnek általában számítanak: máj, lép, vese, here, tőgy. A tüdő és a szív is húsnak számít.

Leforrázás: bedobod forrásban levő vízbe, majd rögtön ki is veszed.

2015. okt. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as. Kérlek ahhoz szólj hozzá amihez értesz. Senki nem mondta, hogy ugyan olyan állagú a kettő, nyilván nem. De etetés szempontjából a gégét a hús helyett lehet adni (főleg ha "húsos gégét" veszel), valaki egy-egy etetésnél csak azt ad tehát nem kerül mellé csontos de valaki tesz mellé csontost is. Érted már? Mint ahogy hivatalosan a tüdő, az inak, a bőr és a szív is belsőség, de barf etetés szerint mindegyik húsnak számít.
2015. okt. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4esnek koszonom.

Gégének vettem, hosszu, bordazott, csőszerű valami, es egyaltalan nem húsos, ezert bizonytalanodtam el rajta.

Azt tudtam, hogy a kiválasztó szervek a belsosegek, de sok helyen meg a szivet is annak irjak, tudovel egyutt..

2015. okt. 7. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!