Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF - avagy a táp sz*r?

BARF - avagy a táp sz*r?

Figyelt kérdés

Régebben elég sokat válaszolgattam ezen az oldalon és itt hallottam először a BARF-ról. Nagyon szimpatikus volt számomra a gondolat, hogy bár prémium tápot evett a kutyám, de barfolva mégis csak tudom, hogy pontosan mit, abból mennyit eszik a kutya, az igényeinek megfelelően tudom változtatni az összetételt és még olcsóbb is.

A párom magára vállalta az etetést, meg a szakirodalmat és beléptünk a Facebook csoportba is, amit napiszinten követtünk.


Egy idő után kezdett feltűnni, hogy bizonyos dolgokról igencsak megoszlanak a vélemények. Van, aki adja, van, aki szerint káros, a mértékeken folyó eszmefuttatásokba ne is menjünk bele. A leginkább azonban három dolog bántotta a szemem és szeretnélek megkérdezni titeket, hogy mit gondoltok erről, avagy én vagyok-e a nemnormális:


- a tagok túlnyomó többsége azt hiszi, hogy a barf-tól lesz izmos a kutyája, illetve a barfos kutya = szikár kutya. Pont.

- egy adott posztban tulajdonképpen senki nem tudta az elvárható magabiztosággal, érvekkel alátámasztva elmondani, hogy bizonyos dolgokat MIÉRT etet

- kibukott az, amitől mindig is féltem, mert kezdtem már magam úgy érezni, mint egy vallási közösségben, mégpedig: A TÁP SZ*R.


Na, itt léptem ki.

Valakinek valami gondolata akad a fentiekkel kapcsolatban?


2015. okt. 6. 17:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem mondanám, hogy a táp nem szar.

Kicsit olyan Mártix-fíling, mikor eszik a sárga szutykot.

Neo: -rendes étel?

XY:- Ebben minden benne van, ásványi anyagok stb.

NA kb így vagyok a tápozással is.

BARF-nak is megvannak a maga előnyei, valóban te látod mit adsz a kutyának, mennyit, viszont okosan kell ám ezt is művelni-mint az "emberi" diétákat, fogyókúrákat stb.

2015. okt. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
69%
-nem, a táp szar, a helyes, bocsánat.
2015. okt. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
30%

saját kérdésem. lehet hogy ugyanabban a csoportban voltunk: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7181081-barf-..

"Táposok" vagyunk, és nem is állnék át barfra. Kifejtettem a kérdésemben miért. Mindemellett azt hiszem egy prémium tápban minden benne van amire a kutyámnak szüksége van, emellé még időnként adhatok neki húsokat, csontokat, és nem kell nap mint nap a barf-fal szöszmötölnöm.

2015. okt. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy mivel 2015-öt írunk, rendesen ellenőrizve van az, hogy az adott táp mit tartalmaz - legalábbis nem kevésbé, mint amit mi emberek eszünk. Humán kajákból is vannak visszahívások, tápból is, én a magam részéről elhiszem a címkét.

+

Bennem erősen él az az elképzelés, hogy a világ nem fekete-fehér és képes vagyok olvasni, értelmezni és el tudom dönteni, hogy szvsz melyik táp a szar és melyik nem. Az más kérdés, hogy amelyik nem szar, annak cirka 1500-2000 Ft kilója nagy tételben, DE van, aki megengedheti magának és van, aki nem óhajt pepecselni a kajával. Ha benne van az, ami benne van, akkor máris jóval teljesértékűbb a kutya kajája, mint amit az átlag barfos ad neki.

2015. okt. 6. 17:55
 5/27 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ez nem állategészségügyi kérdés, hanem szociológiai.

Van a BARF, amiről van egy csomó jó vélemény az interneten, cikkek, ajánlások, fórumok... amit elolvas a sok többé-kevésbé laikus gazda, vagy rosszabb esetben csak átfut, és hejhó, belevág a barfozásba, mert az milyen jó. Közösség is van hozzá FB-on, még jobb!

És ez már kiváló táptalaja a szektásodásnak. Főleg, ha arra vetődik egy karizmatikus vezető személyiség vagy "megmondóember", már indulhat is az agymosás. Az egyoldalú fórumok nagyon könnyen ezt a hatást érik el, azt tapasztaltam, legyen szó kutyákról, környezetvédelemről, politikáról vagy fogyókúrákról.

Nem azt mondom, hogy a barfosok buták, isten ments, csak sok ember anélkül hallatja a hangját a neten, hogy ténylegesen körbejárnák az adott témát. (Fenntartások nélkül osztanak meg ezrek mindenegybenblogos cikkeket, ezek után min csodálkozunk?)

Mellesleg, Kérdező, én is menekülök, ha szektásodást tapasztalok egy közösségben.

2015. okt. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Ez számomra annyira kiábrándító volt... van ott egy pár megmondóember, mint mindenhol, de pl itt is vannak olyan nevek, akik "mindent tudnak", de úgy gondolom, hogy nem csak ott vannak a toppon, de meg is tudják magyarázni, hogy mit, miért. De ott... szánalmas volt látni, hogy ez ezt mondja, az meg azt, az meg, hogy azért egy ilyen (régi)-új etetési mód, amely ma felkapott, divatos, mert hát "okosabb", tudományosabb módja az etetésnek és mégsem tudják megmondani, hogy mi mire jó és miért kell vagy tilos.


Az meg sehogy nem fér a fejembe, hogy miért nem értik, hogy ha kevesebb tápot adnának a dagadt kutyájuknak, pont ugyan olyan szikár lenne, mint a barftól. Áttérnek, adnak neki egy minimál adagot, sok csontosat és máris jönnek a posztok, hogy "hála a barfnak a kutyám már nem széle-hossza egy".


Egyébként a kutyáink barfoznak, elég minimál szinten, de mindig van zöldség, gyümölcs, de még így is amelyik kutya kiegészítőt szed, amiben vitamin, ásv. anyag, nyomelem, anyámkínja van, produkál most olyan tüneteket, amik az immunrendszer gyengeségére utalnak...

2015. okt. 6. 18:09
 7/27 anonim ***** válasza:
0%
Ha van lehetőséged nézz el gyárlátogatásra valamelyik prémium táp gyártóhoz. Minőségibb húst pakolnak azokba a tápokba mint amit te veszel itthon a boltba saját fogyasztásra.
2015. okt. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondom,hogy a táp szar. Vannak nagyon jó minőségű tápok.


Csak élettani hatás eltér egy tápos és nyerses kutyánál.



Én Acanával etettem.Idős kutyám nem rág annyit. Acana mellett fogkövesedett a foga, aztán eleinte nem volt annyi széklete,de 4-5 hónap acanázás után mintha több széklete lenne,pedig semmin nem változtattam.De mondom nem baj,mert amúgy jó a táp.

Viszont sokszor küzdöttünk bélgyuszival egyszer infuzióra is kötni kellett,majdnem bele halt :( 4-6 havonta előjött ez neki 7 éves kora óta,most 13 éves.


Aztán olvastam a BARFról én is itt az oldalon. Beléptem csopikba,utána néztem a neten és 2-3 hónapnyi okosodás után neki láttam,már első napokban láttam változást,kevesebb széklet,kevésbé volt büdös. Illetve azt csak hónapok után,hogy nem volt fogköves a foga pár hónap alatt letisztult neki a sárgaság. Azért az ott lévők néha túlzásba esnek a kiegészítőkkel.


Én szivet,nyakat,szárnyat,farhátat,nyesedéket adtam plusz heti 1x tojás, illetve almát,répát,uborkát cukinit reszeltem rá.De azt se sokáig,később már zöldet nem kaptak csak húst.


Bélgyuszija nem jött elő,allergiás a porra,de ez is megszűnt,megerősödött az immunrendszere,kevesebb nem büdös széklet,nem volt fogkő és sokkal élénkebb lett,picit duci volt,adott le egy keveset.Eddigi matt szőre csillogó lett,fehér kutyáknál alapból sem szokott szerintem vmi csillogó lenni,de neki az lett pár hónap után.


Egy tápnál sem volt ennyire jó passzban.


Acana,Pro Plan,Happy Dog,Royal,Eukanuba,Hills ezekkel mind etettem az élete során és az Acana volt a befutó,de a Barf még az Acanától is jobb volt.


Ezt nem csak mondom,tapasztaltam és mindenki más akinek volt vmilyen problémája a kutyájával és megszűntek az már azért szarozza a tápot,mert tudja,hogy van jobb etetési mód is.


Igazából nem sok idő. Ha meg van a lelő hely havonta 2 havonta bevásárolsz,otthon kiporciózod és elrakod a fagyóba.Majd séta előtt kiveszed,forró víz,mire feljössz sétából már kiolvadt és adhatod.


Egy pár fokkal bonyolultabb,meg az elején ki kell tapasztalni az arányokat,de idővel olyan rutinossá lehet válni,hogy megszokod. Én 1-2 hónap után már szemre tudtam a porciózós adagokat és stb.


Valakinek ez jön be és vkinek meg amaz.


Én nem más miatt kezdtem BARFba hanem a kutyám miatt,mert minden megszeretnék neki adni!!

Hogy ki mit mond na én azt szarom le :D Én látom a pozitív hatást. Az,hogy pepecsebb belefér ha a kutyámról van szó.

2015. okt. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

"Ezt nem csak mondom,tapasztaltam és mindenki más akinek volt vmilyen problémája a kutyájával és megszűntek az már azért szarozza a tápot,mert tudja,hogy van jobb etetési mód is. "


Akkor mi vagyunk a kivételek, mert az én kutyámnál, aki már egy éves kora előtt fogköves volt, cirka két hét alatt leváltak a plakkok, illetve kevesebb a kaka, de kevésbé szagosnak nem mondanám. Ezt viszont a táp melletti csontetetéssel is elértük volna. Az én nagy reménységem az volt, hogy a bűzmirigy problémája megoldódik, de ha követ szrik se ürül neki.

Emellett a kondíciója sem változott, mivel jó kondiban volt előtte is és annyit és olyat kap, amivel ezt az adott mennyiségű mozgás mellett tartja.

Régebben ki akartam posztolni a fotóját, hogy mindenki ámuljon és csak a végén elárulni, hogy abban a két hónapban bizony Tescós tápot evett a kutya! :D


Én azért nem merném kijelenteni, hogy a barf jobb, mint "a táp", egyrészt mert milyen összeállítású barf melyik táppal szemben, másrészt főleg azért, mert mindenki maga állítja össze az étrendet. Láttam a csoportban is nem egyszer, hogy tulképp házikosztot kap a kutya. Ha azok nem posztolnak, akkor sose jönnek rá (hiába a rengeteg információ?!), hogy valójában nem is barfoznak, mert nincs, aki megmondja nekik, de azért ők úgy gondolták/ják, hogy mégis.

2015. okt. 6. 19:01
 10/27 anonim ***** válasza:
46%

Tenyészkutyákkal foglalkozok, volt már több almom. A tápos kutyáim egészségesek, izmosak, rendszeresen úsznak, futnak..., fényes a szőrük, nem büdi a kakijuk és életerősek. A legelső BARF-al etetett ( hobby kan kutyám, ő volt a tesztalanya a BARF-nak) lefogyott 20 kg-t 3 hónap alatt, nem volt izmos, csupa csont és bőr, hígat kakilt és büdöset, a foga nem volt fogköves de a táposaimnak sem az. A BARFOS kanom nem bírta használni egy idő után a hátsó lábát. Mihelyst visszavállatottam az általam használt tápra minden visszatért normálba a kutyámnál....

Szóval ennyit a húsról... és nem..NEM.. random adtam neki a húsokat, könyvet is vettem róla és külföldi oldalakon is tanulmányoztam a BARF-ot.

2015. okt. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!