Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért káros a kutyák alomra...

Miért káros a kutyák alomra szoktatása?

Figyelt kérdés

Nagyon sok kérdésnél olvastam olyat, hogy sokak szerint káros, ha a kutya megtanulja a lakásban, alomba végezni a dolgát. Viszont nem értem, miért lenne?

Nem arról van szó, hogy össze-vissza pisil a lakásban - csak van egy adott helye, ahová a napi többszöri sétától függetlenül akkor megy, amikor akar.

Nem hiszem, hogy olyan sok gazdi van a nap 24 órájában a kutyával, hogy akkor vigye ki, amikor csak akarja - de akkor miért kellene a kutyáknak visszatartani?


Nem vita szításként kérdezem, csupán nem értem ezt a logikát.



2015. okt. 8. 15:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Én se értem. Nálam mindig is volt alom, pedig naponta 4-5x megyünk csavarogni. Én nyugodtabb vagyok, hogyha bármi van, tud fent pisilni, nem kell az ajtóban toporognia szegénykémnek. Évente kb 2-3 alkalommal használja.
2015. okt. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Mert a kutya nem macska.Ismered azt a mondást,hogy "úgy otthagyja,mint kutya a sz@rát".Nos,ebben az esetben ez szó szerint kell venni.A kutya nem olyan tiszta állat,mint a macska nem kaparja el,nem mosdik meg utána...Te elmégy dolgozni reggel,monduk délben besz@rik a kutyád,addig ott bűzölög,míg haza nem érsz?Persze,meg lehet tanítani,hogy egy helyre csinálja(ha meg lehet),de sokkal több időt vesz igénybe,mint a napi 2-3-szori séta.Szerintem neked ne legyen kutyád,ha kivinni is lusta vagy.Akkor gondolom nonstop bent tartanád a kényelmed miatt.Ha meg kiviszed,akkor nem jobb,ha kint produkál?Felszeded,kidobod,annyi.Undorítónak tartom a gondolatodat amúgy,a kutyaxar a lakásban elfogadhatlan szerintem.
2015. okt. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kedves második, nem, nem tartom bennt a kutyámat, reggel és este sétálunk, napközben pedig velem van a munkában, ahol szintén többször tudunk kinnt játaszni.

Ettől függetlenül néha használja az alomtálcáját, főleg pisire. Az emberek is rendes esetben napi 3-4 alkalomnál többször használják a wct, a kutyákkal is így van, én nem hagyom kínlódni ha ki kell mennie, főleg azokon a napokon, amikor nem tudok vele lenni napközben, vagy ha az éjszaka közepén kell neki.


Fedett alomtálcája van, minden nap kipucolom, amikor használja.

Nem vagyok lusta kivinni - és pont, hogy az alomtálcáját sem vagyok lusta takarítani az ő kényelme érdekében.

A macskám viszont pont nem hagyom alomba végezni a dolgát, mert hiába kaparja el, az rettentően büdös. :D

2015. okt. 8. 16:20
 4/16 A kérdező kommentje:

Nekem inkább pont az tűnik lustaságnak, vagy a saját kényelmem előtérbe helyezésének, amit te mondasz. Ne legyen alomtálca, mert fujj milyen undorító, meg jaj nehéz megtanítani, inkább tartsa vissza a kutya egész nap.


Főleg, mert nem is nehéz megtanítani, körülbelül 3-4 napba került, amikor 2 hónaposan hozzám került a mostani kutyám.


Napi 2-3 séta pedig semmi, képzeld el, ha csak napi 2-3 alkalommal mehetnél wcre.

2015. okt. 8. 16:24
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
Kutyát tartani nem kötelező.És ha az emberhez hasonlítod,akkor ez már veszett ügy,hiába magyarázom.Érdekes,hogy minden kutya kibír akár 10 órát is.Rengeteg ember tartja így a kutyát,hogy reggel mennek,este jönnek,addig kibírja a kutya.És meg tudják tanítani.A te felfogásoddal van probléma,ha így látod,hogy "szegény kis kutyulimutyulinak vissza kell tartani".
2015. okt. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Attól, hogy kibírja még nem jelenti azt, hogy jó neki.

Attól, hogy sokan így csinálják, még nem jelenti azt, hogy az a legjobb lehetőség.

Hidd el, nagyon jól tartom és nevelem a kutyámat, nem kezelem gyerekként vagy emberként, de ilyen dolgokban szerintem nem árt belegondolni az ő helyzetükbe.

Ilyen téren minden élőlény ugyanúgy működik. A kutya is ugyan úgy éhes, szomjas, vagy épp pisilnie kell, mint neked.

2015. okt. 8. 16:54
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

És mit szólsz ahhoz a kutyához aki utál bent pisilni/kakilni?Inkább tartogatja.


Nálunk az idős kutyám újságra piszkít,emellett napi 3x lent van,de nem tudja tartani,munkából nem tudok óránként haza ugrani és levinni.Így ő bent végzi.Mondjuk 1,5 évesen hozzám került,mi egy helyre szoktattuk újságra(akkor kezdő kutyások voltunk)de igazából max 1x ha pisilt az újságra este vagy napközben,mert amúgy kibírta.Volt mikor be sem pisilt. Inkább tartogatta,persze mivel már 13 éves,más tészta ,kénytelen be pisilni az újságra,de érdekes mód 12 éve úgy mond szabad a konyhába piszkítania,mégis szégyenli magát a mai napig!! lesunyja magát,pedig sose kapott ki azért,mert oda végezte a dolgát.


Van egy másik kutyánk ő 4 éves úgy gondoltuk,hogy mivel az öregnek van lent újság így ő is oda szokik és lehet káoszos lesz a szobatisztaság,de nem. Nem pisil,kakil be. Tartogatja,nyöszög,remeg de inkább nem megy oda és nem piszkít be.Pedig őt is úgy neveltük,hogy oda lehet,máshová ment akkor kikapott,de ha a konyhába akkor nem. Mégis tartogatja. Ezt nem én kényszerítettem rá!!

Ezekből látszik,hogy a kutyák nem szeretnek be piszkítani!!


Mielőtt vki megkövezne,nálunk inkább az öreg csak pisil,kakilni lent szokott,ritka mikor fent van kakkants.De amúgy haza érek össze szedem az újságpapírt kidobom feltakarítok. Kiszellőztetni amúgy is kell,szóval szellőztetés,légfrissítő és semmi probléma nincs. Sose mondta senki sem,hogy büdös van.

Már pár éve rutinná vált ez,hogy sűrűn takarítom a konyhát.De nem csinálok ügyet belőle,bár unalmas :D


Viszont megfogadtam,hogy ha külön költözök és lesz majd másik kutyám(fiatal húgomé) annál nem csinálok ilyen bent is lehet dolgot.Hiába menne egy helyre.Mondjuk alomba mi is próbáltuk,nem ment,csak újságra de az is több hónapba telt!!!


Idős kutyámmal nem tudok mit tenni,ő nem bírja tartani,de egy 13 éves lassan 14 évesnél ez elnézhető szerintem.


Úgy is úgy lesz kutyám,hogy 8 óránál többet nem lesz egyedül.Ha olyan melóhelyem lesz ahol 10-12 órát távol leszek,inkább nem lesz kutyám.

2015. okt. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Szerintem ez a kutyáknál is egyéniség függő, van aki nem szeret bennt és vár, van, aki inkább nem tartogatja, ha van választása.

Még olyan kutyám is volt, aki macska módjárta elkaparta az orrával a kakit kinnt a homokban.

2015. okt. 8. 17:23
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Barátom meg azt mondta mi lenne, ha a zuhanyzótálcába pisilhetne, azt könnyű takarítani, csak leslagozza az ember és kész.


De a kutyánkat ilyenre nem tanítottuk. Ha nem viszem le 3 óránként, lazán odapisil az előszoba padlóra.

2015. okt. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is kibírom 8 órán át (kivételes eseteket kivéve), de jobban esik, ha nem kell tartogatnom... Hogy a kutya hogyan van vele, azt nem tudom, nekem nincs is kutyám, de csak mert kibírunk valamit, nem biztos, hogy az olyan jó nekünk.

Ami a macskát illeti, rengeteg macskát láttam már, akinek eszébe sem volt elkaparni az ürülékét, viszont elképesztően büdös tud lenni az övéké... Úgyhogy nem látom be, miért lenne rosszabb a helyzet egy kutya esetében.

2015. okt. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!