Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya szobatisztaságra szoktat...

Kutya szobatisztaságra szoktatása?

Figyelt kérdés

Kinti nagy kan kutyám van, jövőre lakásban fogunk élni, és kéne pár tipp ennek megvalósításához.

Először is, nagyon jelölgetős, a saját táljába is van hogy belepisil, meg az emberek lábát is néha megjelöli :S

Gondolom ivartalanítás ezt megszünteti majd, igaz?

De ha már nem is jelölget, hogy fogja kibírni ha csak sétáltatáskor pisilhet? Ha leviszem 2szer naponta az elég neki? vissza tudja úgy tartani? vagy rakjak neki almot? jó nagy kéne belőle... :/



2015. jún. 24. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanítás mindenképpen jó ötlet.

Almot ne tegyél be, az nem való kutyáknak.

Valószínűleg ösztönösen szobatiszta lesz, azaz törekedni fog rá, hogy csak kint végezze a dolgát. Ha bent mégis emelné a lábát, szólj rá, majd vidd ki, és kint dicsérd meg, ha pisilt.

Naponta kétszer viszont kevés lesz levinni. Minimum háromszor kell sétáltatni a lakásban tartott kutyákat, reggel, délután, este. Ha ennél több is sikerül, az még jobb.

2015. jún. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Némi alapos nevelés ráférne, mert ez a mindent és mindekit lepisilünk dolog nem az ivarosságából fakad, hanem abból, hogy nincs irányítás alatt, és mindenkinek agyatlanul bizonygatja, hogy ő a májer, holott ezt ő sem hiszi el magáról. A valóban egészségesen domináns kutyák nem csinálnak ilyeneket, mert nincs rá szükségük. És ha ilyen problémái vannak, lakásban tartásnál előjöhet még pár meglepetés, ami a kerti tartásnál nem játszott. Kezdjük ott, hogy szétpisilheti a lakást, és nem azért, mert nem szobatiszta, de akár szeparációs szorongása is lehet, rombolhat, ordíthat, satöbbi.

Szóval ivartalaníttassátok, de csak azért, hogy aztán könnyebb legyen megnevelni, mint ivarosan. Keressetek egy jó kutyasulit.

2015. jún. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, igen, és a napi három séta az alap. Ne szoktasd alomra, nem macska ez, meg nem természetes neki a saját élőhelyét összecsinálni. Meló/suli előtt egy séta, hazaérkezés után még egy, meg lefekvés után még egy, simán kibírható, ha érdekel a kutyád jóléte. Ezekből egy legyen hosszabb, 1-1,5 órás legalább, és aktív, amikor tényleg csináltok is valamit, nem csak libeg a póráz végén (bandázás, labdázás, tanítás, játszás, stb.).

A helyedben amúgy már most elkezdeném a beszoktatást, amíg kertesben vagytok. Ilyenkor ha probléma adódik, még mindig ki tudod rakni a kertbe, amíg megoldást találsz, nem fogjátok egymást hetekig idegelni.

2015. jún. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsokat mindkettőtöknek!


csak bizonyos embereket és bizonyos helyzetekben szokott lepisilni, velem még sosem csinálta; a cuccaimat se szokta

ha valaki más kitesz valamit az udvarra azt 5 percen belül megjelöli :/

csak én foglalkozok vele napi szinten és szerintem elfogad vezetőnek


de ez a jelölgetése már nagyon bosszantó

amikor a macskák a dolgukat végzik, ő meglátja és már rögtön jelöl is ott, így a macskák is olyanok lesznek

állatorvosi rendelő is úszik ha ott járunk

amikor észreveszem akkor mindig megakadályozom

de nem nálunk van itthon, így csak este találkozunk

ezért amiket napközben csinál, abban nem tudom megállítani


én nem érzem őt dominánsnak; menhelyről befogadott kutya, nagyon sok rossz tapasztalata van emberekkel, és fél tőlük (főleg a férfiaktól, és a hosszú tárgyakat mozgató emberektől)

kicsit felemeled a hangod vagy úgy mozdulsz felé akkor összekuporodik vagy beszalad a házába

ha pedig jön valaki, nem ugat- ki se jön a házából inkább


és az se sokat segít, hogy a szomszéd amikor átjön, rákiabál, hogy megijessze, hátha akkor végre ugatna

szegény ettől még jobban megijed és jobban fog félni az emberektől

én persze ezért nagyon dühös vagyok, de nem vagyok ott hogy megakadályozzam benne...

2015. júl. 1. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!