Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért káros a kutyák alomra...

Miért káros a kutyák alomra szoktatása?

Figyelt kérdés

Nagyon sok kérdésnél olvastam olyat, hogy sokak szerint káros, ha a kutya megtanulja a lakásban, alomba végezni a dolgát. Viszont nem értem, miért lenne?

Nem arról van szó, hogy össze-vissza pisil a lakásban - csak van egy adott helye, ahová a napi többszöri sétától függetlenül akkor megy, amikor akar.

Nem hiszem, hogy olyan sok gazdi van a nap 24 órájában a kutyával, hogy akkor vigye ki, amikor csak akarja - de akkor miért kellene a kutyáknak visszatartani?


Nem vita szításként kérdezem, csupán nem értem ezt a logikát.



2015. okt. 8. 15:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
82%

Azért mert:


1. A kutya nem macska.


2. A kutyának természetellenes az életterébe piszkítania. Ha tájékozott vagy egy kicsit, akkor tudhatod, hogy még a farkasok sem piszkítanak az odujukba/barlangjukba (=lakás), hanem a territóriumukat bejárva (=séta) végzik el és jelölik meg a terület határait. És ugyebár van néhány ösztön amit a kutyák megőriztek a farkasoktól, többek között épp ezt a tulajdonságot is.


3. Mivel a kutya alapból egy tiszta állat (ahogy azt fentebb olvashattad), így baromi ritka az olyan egyed, amelyik vígan beletapicskol a pisis/kakis alomba és halmozza oda a kis kupackáit. Ilyenkor esik áldozatul a szőnyeg, az ágy, a kanapé, stb.


4. Hidd el, él pár millió kutya a Földön és amelyik elmúlt már azért fél vagy egy éves, az kibír 8-9 órát. Ennyit bárki kibír, aki egészséges és nem iszik meg egyszerre 10 liter vizet. Be kell állítani egy napirendet, hogy mikor tudja kint elvégezni a dolgát és ahhoz fog igazodni. Nem fog ettől szétroppanni a lelki világa és depressziójában felvágni az ereit, ezt a túlaggódást csak te képzeled bele a dologba.


5. Érdekes, hogy ez az opció, hogy alomba piszkítson a (fiatal) kutya 99%-ban vagy lusta gazdi áll a háttérben vagy olyan aki képtelen szobatisztaságra tanítani a kutyát.


6. És mi van akkor ha valaki nem tengerimalac méretű kutyát tart? Vagy azon már nem akadsz ki, hogy a dobermann télen a lakásban hogy bír ki 8-9 órát? Hmm? Neki talán egy kis homokozót tennél a lakásba hogy csinálja oda?

2015. okt. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha már emberekhez hasonlítjuk, akkor ez olyan mintha a gyerekedet nem tanítanád wc-re menni, hanem rajta hagynád a pelenkát, hadd pisiljen abba iskoláskorban is.

Amit előttem lévő írt, a 2. pont a lényeges. A kutyánál alapvető ösztön, hogy az életterébe nem piszkít. Ezt az ösztönt törted meg benne, akármivel is magyarázod és mentegeted. Másrészt nagyon nem hiszem, hogy nincs büdös a lakásban, és hogy ha annyit sétálna amennyit írsz, akkor ne lenne elegendő neki odakint végeznie a dolgát.

Nekem most féléves kutyám van, napi 5x van lent, ebben van hosszú séta meg lefekvés előtti 5 perces gyorspisilés is. Elég neki. Aki ennyit nem tud bevállalni, az ne tartson kutyát.

2015. okt. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Ezt a nem macska dolgot hagyjuk, mert a macska vizelete és ürüléke összehasonlíthatatlanul büdösebb a kutyáénál. Macskát soha nem engednék bennt üríteni.


Egyébként nem mondtam, hogy rendszeresen, vagy minden nap használja az almot. De ott van neki a lehetőség, néha az éjszaka közepén, vagy kora reggel, mikor mi még nem keltünk fel ki kell mennie. A munkahelyen az irodában nincs alomtálca és soha nem piszkít be. Ha otthon elraknám az almot akkor sem pisilni be, hiszen szinte egész nap úton vagyunk, kint vagyunk. Az ő döntése, hogy alkalomadtán szeretné-e használni az almot. Hátránya szerintem semmiképp nem származik belőle.


Mellesleg trópusi országban élünk, rengeteg vizet iszunk, szerintem sem ő, sem én nem tudnánk 8-10 órán át visszatartani, ha úgy alakul.

2015. okt. 9. 10:05
 14/16 anonim ***** válasza:
52%
Ezzel a kifejezéseddel,hogy "az ő döntése",bebizonyítottad,hogy tökéletesen alkalmatlan vagy kutyatartásra.Szerencsére nemcsak én gondolom így.Téma lezárva.
2015. okt. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én még annyit halkan megjegyeznék, hogy ma bizony 5 órakor felvert a kutyám, hogy neki le kell mennie... felkeltem, magamra kaptam a ruhát és levittem, valóban tojnia kellett, nem is keveset. Ahogy a kérdező írta, ő ilyenkor nem azt várja el a kutyájától, hogy jelezzen és felébressze, hanem hogy használja az almot. Akkor kinek is a kényelmét szolgálja az almozás...?


De ahogy látom, nem fogjuk meggyőzni egymást, én örülök hogy ilyenkor inkább felébreszt, elfogadom hogy ez a kutyatartás része, ha nem is a legkellemesebbik.

2015. okt. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ezalapján eldöntöttétek az alkalmasságomat - nem mintha névtelen megmondóemberek véleménye számítana. A kutyám köszöni, nagyon boldog és jólnevelt, kiegyensúlyozott életet él.


Részemről is lezárva, ti így gondoljátok helyesnek, én meg emígy. Mellesleg elég lett volna a kérdésre válaszolni vádaskodás helyett.

2015. okt. 9. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!