Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy taníthatom meg pórázon...

Hogy taníthatom meg pórázon sétálni, illetve egyéb dolgokra?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos Husky mix kan kutyám, ami kis korában kóbor kutya volt. A nyakörvet könnyedén viseli / viselte elsőre is, azzal nincs baja. Viszont ha pórázt csatolok a nyakörvre, és finoman irányítani próbálom, azonnal lefekszik, ellenkezik. Gyakorolgattam már vele az udvaron, és lassan fejlődik, tehát már nem mindig fekszik le, viszont ha valaminél megáll, valamit nagyon meg akar szaglászni, enni, és ilyenkor próbálom elhúzni, akkor viszont egyből "visszaesik", lefekszik. Úgy látom hogy így szép lassan tudunk fejlődni vele. Viszont még nem voltam vele utcán. Attól félek, hogy ha ott meglátná a sok újdonságot, akkor minden kezdődik az elejétől. Husky mix lévén iszonyatosan önfejű, így ha kihúzná a fejét, nem vagyok benne biztos, hogy a nagy szabadság hirtelen nem lenne nagyobb kísértés neki, mint az én hívó szavam. Illetve attól félek, hogy ha egyszer kivinném a kapunk kívül, akkor utána póráz nélkül is kimenne. A tacsi keverékemmel sose volt ilyen probléma...neki tanítani se kellett ezt az egészet, ő rájött magától. Illetve van még egy husky-malamut szukánk, aki 12 éves. Sajnos ő már jól láthatóan a végét járja. Vele volt gond fiatal korában az, hogy állandóan szökött, és ő is önfejű volt, ezért félek. Esetleg valami jó tanács a 10 hónapos kannal kapcsolatban ?

Csak úgy mellékesen, róla van szó :) [link]



2015. okt. 8. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Megteheted azt, hogy rácsatolod a pórázt, leteszed a földre, leülsz, és hagyod, hogy sétálgasson a pórázzal. Esetleg ha rövid, rajta is maradhat. Nekünk is volt hasonló problémánk, kutyaiskolában ezt ajánlották, nekünk bevált. Ha így elviseli, akkor megfoghatod a pórázt, minden lépésnél folyamatos pozitív megerősítés!
2015. okt. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Ezt én is csinálom nála, bár az eredeti kérdésbe nem írtam bele. Én is úgy veszem észre, hogy ez hatásos. Viszont hosszú ahhoz, hogy rajta hagyjam, gátolja a mozgásban.
2015. okt. 8. 18:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes beszerezni egy rövidebb pórázt. Ha félsz, hogy kibújik a nyakörvből, akkor ajánlom a hámot is (:
2015. okt. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A hamot énis ajánlom viszont ha tudtok szerezni akkor probald meg futó porazal mert az nem rántja vissza csak ha mar mesze van es igy lehet h megszokja nekem is volt ilyen gondom de a kiskutya hamar megtanulta es a futo poraz segített 😉 hajraa 😊
2015. okt. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A huskyk elég önfejű kutyák, egyik ismerősőmnek is van egy ( még kölyök) és elég akaratos. A lényeg hogy határozottan kell vele bánni, ha megáll próbálld meg tovább húzni. ( kivéve ha pisilnie vagy kakilnia kell) Figyelni kell hogy ne jöjjön ki a feje a nyakörvből, de ha nagyon nem megy akkor hámot is lehet rá adni, abból nehezebben tud kibújni. Ha ügyes és megy utánad jutalmazd meg valami finomsággal és dicsérd meg. Érdemes elvinni kutyaiskolába , ott nem csak a kutyák de a gazdik is tanulnak, ha csak néhány órára mész el az is sokat segíthet. A lényeg hogy legyél vele határozott ( akkor is ha cukin néz rád) és jutalmazd meg ha jól csinált valamit. Az ismerősömnek is ezt ajánlottam és szépen fejlődnek. Sok sikert a kutyádhoz ! Amúgy nagyon szép kutyus :)
2015. okt. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat, amit tudok, megfogadok :)
2015. okt. 8. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!