Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tavasszal lesz kutyánk....

Tavasszal lesz kutyánk. Beaglere gondoltunk. Szeretnék tanácsokat kérni! Jó nekünk ez a kutya?

Figyelt kérdés
Kerti kutya lenne.(Fűtött pincében , meleg kutyaházban) 3 gyerek mellett lenne. Kb. napi 2 órát tudnánk vele figkalkozni + rendszeres séta. Hétvégén mennénk kirándulni is, és mivel sportis család vagyunk akárj jöhetne is velünk. Szerintetek jó választás ez a kutyus? Vags megyében vagy a Dunántúlon van valahol megbízható beagle kennel?
2015. okt. 8. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Hat sajnalom de én nem ajánlom a beagle-t mert eleg önfejű kutya tud lenni meg nagyon szofogadatlan egy idő után mar nem lehet vele bírni persze vannak aranyosabbak es okosabbak is de erre nem sok esély van sajnalom 😩
2015. okt. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Következetes nevelés mellett igen, jó választás lehet. Könnyen a fejetekre nőhet, és nehéz rendberakni. A behívásra nagyon rá kell gyúrnotok, mert makacsak és egy apró szag alapján képesek elmenni, süketként viselkedni. Az enyém nem szereti annyira a kisgyerekeket, bár valószínűleg azért, mert nem kezdtem el időben szocializálni. Most már jobban viseli őket, mert járunk látogatóként kiállításokra és született a rokonságba gyerek, aki szereti simogatni. Én napi 3x viszem sétálni, reggel 45-55 percre, aztán elmegyek suliba 2-ig, és ha hazaértem van egy 2-3 órás séta, nyáron úszással. Este megint egy gyors 30 perces séta, aztán alszik. 5 óráig, akkor viszont mocorog és menne ki pisilni a kertbe. Nálunk ennyi mozgatással nem szökik át a szomszédba. Heti 3x canicrossozunk, nagyon élvezi. Rettentően okos, 30-40 trükköt tud, viszont leginkább csak kajával motiválható. Kertben jól el van, napközben kint van, csak este alszik bent, általában ősszel meg télen. Nekem 1 kennel van, ahonnan vennék kutyát. Széphegyi Szimat kennel. Mind küllemben, mind temperamentumban az igazi beaglet testesítik meg a kennel kutyáit.
2015. okt. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem jó választàs lehet. Sok makacs kutya van de ha jól nevelik őket akkor nagyon jó háziállatok lesznek. Rokonunknak is ilyen kutyája van és nagyon aranyosak, a gyerekekkel nagyon jól kijönnek, soha egy morgást nem hallotunk tőlük pedig a gyerekek van hogy elég durván játszanak velük. Szerintem jó kis családi kutya, ha nagyon nem bírnátok vele ( bár nem hinném hogy ez lenne) érdemes elvinni kutyaiskolába ha nem akartok minden hétvégén oda menni az se gond mert ha csak néhányszor megy el valaki az is sokat jelenthet mert hasznos tanácsokat kap az oktatótól és később ezek alapján jól tudja nevelni a kutyusát.
2015. okt. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Családi kutyának inkább labradort választanék, könnyebb a nevelése.
2015. okt. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt beagle-nk, és állítom, hogy ötször annyi gond van velük, mint más kutyákkal. Csak akkor válasszátok ezt a fajtát, ha tényleg készek vagytok az extra munka- és időbefektetésre, de még akkor is készüljetek fel a bosszúságokra. Hihetetlenül okos kutyák, végtelen mennyiségű energiával és problémamegoldó képességgel, és ez a kombináció elég veszélyes tud lenni, ha nem atombiztos a kerítés vagy a szemetes fedele... Én első kutyának nem ajánlanám, kivéve ha tényleg ez a szívetek vágya.
2015. okt. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem ez lenne az első kutyánk. Már volg egy csak ő nyár végén elment. :(
2015. okt. 10. 11:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Neeeee csak azt ne akármit ezt neee!
2015. okt. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha őszintén úgy érzi valamelyik családfő, hogy tud _nagyon_ következetes lenni egy kutyával, soha nem bedőlni az esetleges cukizásának, amikor valójában pofátlanságot csinál, tényleg tisztában lenni azzal, hogy miket csinálhat meg, és miket nem, akkor jó lehet.

De azért kutyasuli meglátogatását így is ajánlanám, ott meg tudják tanítani nektek pontosan, hogy mi az, amit az adott szinten elvárhattok a kutyától.

2015. okt. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jó választás lenne!

Igaz,rendesen meg kell nevelni,írják hogy makacs,de szerintem ha valóban rendszeresen sétáltatnátok,és persze megfelelő nevelést kapna,akkor hűséges társ lenne!

Nekem az 1.kutyám beagle,nincs vele semmi gond,nevelés terén sem,mert a hasáért bármit megtesz!

Jó kutyázást!

2015. okt. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!