Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt a kutyát kinek ajánlják?

Ezt a kutyát kinek ajánlják?

Figyelt kérdés

[link]


Leírja, hogy nem játékkutya, meg fajtához értő gazdát keresnek, stb.

De mit tud csinálni egy ilyen kutya, hogy ennyire durvának mutatják? Mármint értem, hogy kutyákkal agresszív lehet, de más kutyázós kutyához nem írnak ilyen durva szöveget, szerintetek mit "tudhat" ez a kutya??


/Ja, amúgy eszem ágában sincs örökbefogadni, van 2 német juhászom, csak szeretem a staffokat is, és nem értem, mert akiket én ismerek, azok legfeljebb kutyákkal hülyék,de ők teljesen jól kezelhetőek/


2015. okt. 10. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet egy kicsit ideggyenge, és rosszul reagál a fegyelmezésre.

Vannak komoly, sőt, súlyos esetek, sajnos van annyira túltenyésztett egyed, hogy teljesen labilis idegileg.

Akár egy hirtelenebb mozdulat, vagy akár egy feszült hangulat, mindenféle konkrét inger nélkül, agressziót válthat ki belőlük.

Gyakorlatilag egy tibeti zen kolostor nyugalmát, és inger küszöbeit, kell neki biztosítani a kiegyensúlyozott viselkedéshez, ha pedig mégis kibillen, óriási rutin kell egy főként pszichikai ráhatással történő fegyelmezéshez, mert bármilyen erősebb fizikai kizökkentési kísérlet, csak olaj a tűzre.

2015. okt. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

...ajánlani meg gondolom azoknak ajánlják, akinek pl volt már dolguk ideggyenge kutyához, vagy harcoltatott kutyához, értenek hozzájuk, és elég erősek hozzá mentálisan, hogy felismerjék, és csírájában elfojtsák az agressziót, valamint elég "tökösek" hozzá, hogy ha mégis szükség lenne rá, akkor ekkora fizikai erőt is kordában tudjanak tartani.


Van néhány ilyen ember, én is ismerek egyet, aki pont ezért fogadott örökbe egy dilis pit-et, mert pontosan tudta, hogy ha ő nem, akkor senki, szóval kb tényleg az utolsó esély volt a kutya számára.

Aki ért hozzá, annak pazarlás a tehetségét könnyen kezelhető kutyákra áldozni, hiszen azokat átlag család is örökbe fogadhatja.

2015. okt. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy harcoltatott volt, tehát nem csak szimplán kutyázik, hanem le is gyilkolja a másik kutyát. Ezért keresnek olyan gazdát neki, akinek volt már dolga hasonló kutyával, és tudja, hogyan kell ezt kezelni, vállalja a felelősséget. Valamint nem adják oda "f.szhosszabbítónak" (már elnézést), amire sok agyatlan használja a bull-típusú kutyákat.
2015. okt. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!