Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljek normális kutyát?

Hogyan neveljek normális kutyát?

Figyelt kérdés

Állandóan ugrál, ha bemegyek hozzá - Múltkor úgy húzott, hogy elestem miatta és tiszta fű lett a nadrágom - Sétálásnál mindig odaszarik az út közepére

Kb. egy éve van meg nekünk és szerintem a kutya tanításával már elkéstem, de sétálni már tud normálisan, hogyha belejön =)Hogyan tudom az első 3 dolgot, amit írtam, megszűntetni?



2015. okt. 6. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Vidd el kutyasuliba! :) Ott ezekről mind leszoktatják:)
2015. okt. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem késtél el semmivel, ismerősünk 6 éves kutyából nevelt engedelmeset. Nem is alap szinten.

Egy jó kutyasuli, kitartás és rengeteg türelem mindent megold.

2015. okt. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gyevickie ***** válasza:
100%

A menhelyről hozott, 3 éves kutyámat a következő módszerrel szoktattam le az ugrálásról. Legelőször is az "ül" parancsot tanítottam meg neki, jutalomfalattal. Ezt nagyon hamar tudta falat nélkül is. Rám főleg akkor ugrált, mikor hazajöttem, örömében. Mikor legközelebb előfordult az ugrálás, rászóltam határozottan, hogy "ül", mikor ült, és csak akkor, kapott üdvözlő simogatást. Ha mégis ugrált, nem vettem róla tudomást. Mostmár mondanom se kell neki, bejövök a kapun, egyből ül a lábamnál. Látszik rajta, hogy majd szétveti az öröm, de tudja, hogy nincs simogatás ha a nyakamig ugrál.

Az út közepére sz@arik dologgal leginkább egyvalamit tudsz tenni: felszeded! Az én kutyám mindig valaki kapuja elé produkálja, van nálam zacskó, felszedem, legelső utcai kukába kidobom.

Ezek mellett persze a kutyaiskola is egy jó megoldás.

2015. okt. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Amúgy én akármilyen hangon (mélyen v. magasan, halkan v. hangosan, mérgesen v. kedvesen)mondom neki hogy üljön le, vagy hogy maradjon nyugton, nem marad nyugton. Max. leül. De hogyha továbbmegyek, feláll és jön utánam.Múltkor a fűbe húzott bele, ma meg belelépett a saját kutyagumijába és aztán a nadrágomra rakta a szaros lábát.De szerintem az is közbejátszik, hogy egyfolytában vele van a nővérem kutyája, aki állandóan visong és az én kuyám meg fél, hogy vele fogok foglalkozni és szerintem inritálja is...

2015. okt. 6. 20:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A leírás alapján azt mondom, hogy nagyon tele van energiával, nincs kellőképpen lemozgatva. Mit jelent az, hogy "ha bemegyek hozzá"? Ugye nem kennelben van tartva folyamatosan?

Javaslom mindenképpen a kutyaiskolát, ahol elsősorban téged tanítanak meg arra, hogy ezeket a problémákat hogyan oldd meg, ill. hogyan neveld engedelmességre. Plusz sokkal több mozgást, fárasztást (szabadon futás, nem csak pórázos séta, feladatozás, labdázás stb.)

2015. okt. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
mondjuk télleg nem ártana TÖBBSZÖR SÉTÁLTATNI... most amúgy tervezésben van a heti 1- két kutyasétáltatás, de enm biztos, hogy mindig annyi tanulniv., meg házi lesz, hogy még időm is lesz rá..
2015. okt. 10. 09:39
 7/7 anonim ***** válasza:
A több séta tuti sokat fog segíteni. Nekünk heti egy séta és egy kutyasuli van. Ez egy nagy kert mellett csak szűken elég (Vizsla)
2015. okt. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!