Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekorra egy Pitbul? És hány kg?

Mekorra egy Pitbul? És hány kg?

Figyelt kérdés
Csak kiváncsi vagyok.

2015. okt. 10. 16:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
ADBA törzskönyves ;) De legutóbbi holland kiállításon is szép számmal voltak a 25 felettiek. Ott sem a ped nélküli bulltype kutyák voltak kirakva..
2016. máj. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Ja, a kiállítási kutyák számomra nem mérvadóak. Ott a standardtól eltérő méretnövelés folyik kb. minden fajtánál. A törzskönyv sem jelent semmit, néha belekevernek más bull típusú fajtákat, ha nagyon kiüt eltűntetik, ha nem, akkor tovább tenyésztik.

Az XXL pitbull sem pitbull, csak a nevében.


Számomra ez a pitbull, 18-25kg:

[link]

[link]

[link]


Nem pedig ez, amelyik két lépést nem tud tenni:

[link]

[link]

[link]

2016. máj. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Figyelj, nézz utána ilyen kiállításokon milyen pit bullok vannak. Nem a bullynak titulált keverékek. ADBA kiállításon olyanok vannak mint amiket először linkeltél. Viszont ha tisztában vagy azzal mi is az adba, akkor nem értem az írásod, hogy jönnek ide a pit bullnak mondott kamukutyák.
2016. máj. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Nem kell utánanéznem.

Én azt nem értem, hogy ha te tudod milyen egy ilyen kutya, akkor hogy lehet, hogy a szikár pitbullt 30-32kg-nak mondod. :) Akkor a nem szikár meg 40? :) Az már egy más kategória. Elfogadom, hogy vannak 30kg-os pitbullok, szépen kigömbölyödve, rengeteget lehet látni az utcán. De egy normálisan tartott, sportos, szikár pitbull nincs több 25kg-nál, az már igencsak a felső határ.

2016. máj. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ne legyél már értetlen könyörgöm. Ha 32kg úgy hogy teljesen le van szedve, borda végig rajzolódik, akkor hogy lenne kigömbölyödve? Mindegy, a fajta nevét sem tudod leírni helyesen, nem probálkozok tovább.
2016. máj. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék, ő pl 30kg körül van versenykondiban, képet is látsz amiken ilyen súlyban van.

2016. máj. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Lódítani én is tudok. :)

Miért nem tudom leírni a nevét helyesen? :D

2016. máj. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

A képen a kutyának ahhoz hogy 30kg legyen szerintem kb. 60cm marmagasságnak kellene hogy legyen.

De legyen. Nem értek hozzá, biztos van ilyen, csak számomra az már másik fajta vagy mix. Standardtól eltér. Versenysúlyban is. Nem versenysúlyban meg 34-36kg és az már nagyon gáz.

2016. máj. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Pit bull. Amúgy, apbt-t nem küllem alapján tenyésztettek soha. És egy JÓ tenyésztő most sem az alapján szelektálja őket. Ha benne van a gameness, teljesen mindegy hogy az 12, vagy 32 kg.
2016. máj. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Angolul valóban american pit bull terrier. De magyarul a köznyelvben elfogadott a pitbull. Mint ahogy a németjuhászt is egybe írjuk, pedig hivatalosan külön kellene írni. Ez csak nyelvészkedés és kötözködés, nincs sok értelme.


Elfogadom, legyen így, ahogy mondod. A game kutyák egy része kimondva és kimondatlanul mindenki tudja, hogy mixek. Pit x agár, pit x egyéb bull, stb. Sajnos azok, akik ezt űzik nem az eszükről híresek és nem is a becsületességükről. :)

2016. máj. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!