Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit játszak a kutyáimmal?

Mit játszak a kutyáimmal?

Figyelt kérdés

Van két kutyám.Az egyik bármivel szívesen játszik,a másik viszont semmivel se.Régebben lehetett rongyozni vele,rohant a labda után,de mostmár nem érdekli....

Nyáron 2 hétig vigyáztunk egy kutyusra,így hárman voltak,és mindegyik kutya loholt a labda után....

De miután elvitték abszolút nem játszik semmivel.

A birkózás és a fogócska nem illik a személységéhez.

Kicsit már idős ehhez.Viszont a mozgás igénye elèg nagy.

Persze,visszük őket sétálni,de azért játszani is szeretnék velük.

Félek,hogyha csak a fiatalabb kutyussal játszom,úgyérzi elhanyagolom őt.

Hogy tudnám megszerettetni vele a játékokat?

Bocsánat,kicsit hosszúra sikeredett.



2015. okt. 12. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az idősebb kutyákat már nem annyira érdeklika játékok, sőt van amelyiket kifejezetten idegesíti ( főleg , ha kistermetű kutyáról van szó).


Igen, jól mondtat, ne hagy, hogy úgy érezze , hogy a másikat előnyben részesíted.

2015. okt. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a hasznos választ,ment a zöld pacsi!

Igen,kistestű kutyáról van szó.

Csak az aggaszt,hogy 2-3 hónapja még olyan vidáman játszott,most meg már nem érdekli se labda,se semmi.

Próbálok mindegyikre ugyanannyi figyelmet szánni,csak a kicsinek még szüksége van a játékra.

2015. okt. 12. 12:56
 3/10 A kérdező kommentje:
Várom a további válaszokat!
2015. okt. 12. 13:11
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia nekem két kistestű kutyám van az eggyik 3 a másik 6 éves és már nem akar játszani de ha elkezdek játszani a 3 évessel ő egy csivava akkor a másik is jön játszani egy toy uszkár. Szerintem ha sz eggyik kutyussal elkezdesz játszani akkor a másik is jönni fog játszani ha vágyik a játékra :) remélem tudtam segíteni sk sikert
2015. okt. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És ha a fiatalabbal játszol, ő nem csatlakozik? Egyébként jó kedvű és eszik rendesen, fájdalmai nincsenek? Lehet egyszerűen nincs kedve játszani. Próbálj neki trükköket megtanítani, vagy valami mini akadálypályát építeni, amin kajával motiválva végig tudod vezetni. Bár ezektől inkább agyban fárad el, mint fizikailag, de legalább együtt töltöttetek időt.
2015. okt. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Semmi baja nincsen,egyszerűen csak nincs kedve játszani.

Sajnos még akkor se,ha a kicsivel játszom.

Egyébként 2 beagleről van szó.

1,illetve 7 évesek.

Akadálypályát már csináltam nekik,de csak jutalomfalattal csinálják.Ès nem akarom hogy elhízanak(a 7 éves már amúgy is túlsúlyos)

De ettől függetlenül köszönöm szépen a válaszaitokat

2015. okt. 12. 15:25
 7/10 anonim ***** válasza:

ha az idősebb már így játszani nem akar, én a helyedben külön vinném őket sétálni, vele mondjuk kirándulsz egy nagyot amit ő értékelne, a másikat meg mondjuk egy kisebb sétával és labdázással, rongyozással mozgatnád le.

trükköket tanítani meg bármikor lehet, nem tudom te mivel etetsz de én az enyémet táppal és azzal szoktam tanítani. ha az aznapi adagját esetleg mind megeszi trükkökkel, az sem baj., de van, hogy azt csinálom, hogy kimérem a napi adagját és kiveszek belőle két marékkal amit megkap reggel és este, a többi elmegy a trükkökre, tanításra. a kajakeresést is nagyon szokták élvezni.

2015. okt. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én is tápot adok nekik jutalomfalat gyanánt.

Jó ötlet,hogy a napi adagját jutalom formájában adjam nekik.

Köszönöm szépen!

2015. okt. 12. 16:40
 9/10 anonim ***** válasza:

"Semmi baja nincsen,egyszerűen csak nincs kedve játszani. "

Ezt ugye az orvos is megerősíti?


Dobozolni próbáltatok már? [link] Ez azért is jó, mert gondolkodásra, kreativitásra ösztönzi a kutyát (vajon mit kell csinálnom, hogy a gazdi klikkeljen?)

Esetleg keresős játékokat?


"Én is tápot adok nekik jutalomfalat gyanánt.

Jó ötlet,hogy a napi adagját jutalom formájában adjam nekik. "

Jó dolog a NILIF (Nothing In Life Is Free), de a saját tápjával csak egy bizonyos pontig működik.

"de csak jutalomfalattal csinálják"

Érdemes lenne többféle jutalomfalatot használnotok és felállítani egy értékrendi sorrendet az alapján, hogy a kutya melyiket mennyire szereti. Új feladatokat, nagy koncentrációt igénylő feladatokat érdemes nagy értékű (azaz nagyon kedvenc) falattal jutalmazni. A későbbiek folyamán el lehet játszadozni a jutalomfalatok értékével és hozzátenni a csak szóbeli dicséret/buksisimi lehetőséget is (a játékosabbnak természetesen a játékot is): a kutyának is izgalmas, hogy nem tudja, hogy mikor mit kap, ráadásul ezzel a technikával szépen lassan le lehet szokni az adott feladat jutalmazásáról.

2015. okt. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm feltétlenül kipróbálom az ajánlottakat
2015. okt. 13. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!