Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik olyan yorki, ami nagy...

Létezik olyan yorki, ami nagy korára is fekete-barna marad és nem lesz acélkék-cser?

Figyelt kérdés
2010. márc. 16. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Esetleg a színhibás egyedek.
2010. márc. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
igen létezik.
2010. márc. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták,hogy van acélkék-cser illetve fekete-cser nem hiszem,hogy színhibás lenne max Te még nem hallottál róla!Pont most olvastam utána bővebben és ezt írták le,hogy valamelyiknek megmarad a fekete színe...
2010. márc. 16. 10:06
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
biztos van olyan! mert az én kutyám is tök ezüstös lett a vele egykorú másik yorki meg még fekete.
2010. márc. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Bocsánat,hogy rosszat mondtam csak van egy kutyás könyvem és abban az van írva,hogy kizárólag csak acélkék-cser színben fogadott el.
2010. márc. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

" A Yorkshire terrier acélkék színű kutya, fején rozsdabarna és arany szőrzettel. A fej barna színezete nem nyúlhat túl a nyakon . AZ EMLÍTETTEN KÍVÜL MÁS SZÍN NEM MEGENGEDETT. A kölykök születésükkor fekete-cserbarna színüek, és a szőrzetük csak később válik világossá.Szemei sötétek"

A Nagy Kutyaenciklopédiából idéztem.

2010. márc. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Yorshire terrier standardből:

SZÍNEZET: A nyakszirttől a farok végéig sötét acélkék (nem ezüstös kék) szőrzet borítja a testet, melybe nem keveredhet fakó, bronzszínű vagy sötét árnyalat. A mellkason sűrű, fényes tan-színű szőrzet. A tan-színű szőrzet a gyökerénél sötétebb, mint a szőrszál közepén, a vége felé egyre világosabb.


Colors


Puppies are born black and tan and are normally darker in body color, showing an intermingling of black hair in the tan until they are matured. Color of hair on body and richness of tan on head and legs are of prime importance in adult dogs, to which the following color requirements apply: BLUE: Is a dark steel blue, not a silver blue and not mingled with fawn, bronzy or black hairs. TAN: All tan hair is darker at the roots than in the middle, shading to still lighter tan at the tips. There should be no sooty or black hair intermingled with any of the tan.


Tehát nem létezik, max. sötétebb árnyalatú a kelleténél, illetve amikor le van vágva a szőre, akkor is elképzelhető h sötétebbnek látszik. De a standard szerint nem létezik.

2010. márc. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Majd ha törzskönyvvel együtt látok ilyen yorkiet elhiszem, hogy létezik.

Az utcán látható yorkiek 60-70%-a szaporított, nem törzskönyves kutya, tehát nem lehet ez alapján kijelenteni, hogy láttam, tehát van. NINCS.

Ha pedigilyen színű "yorkie"-t akarsz, akkor irány az expressz.hu és hamar találsz, csak a színhiba nem csak esztétikai probléma, hanem az esetek többségében valami betegséget, hajlamot is hordoz magában, tehát sokat fogtok vele az állatorvoshoz császkálni.

2010. márc. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van ilyen yorki törzskönyvvel, azért mert kicsiként ugye nem látszik hogy nem fog kivilágosodni, és a szülei még lehet hogy tűrhetőek. De a kiállításon azt felnőttként már leminősítik.
2010. márc. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy bemásoltad,de ezeket én is olvastam viszont küldök valamit nézd meg ezt,hogy akkor szerinted ez is kamu?

Ugyanis rendes tenyésztő oldalán láttam fent ilyen színű kutyát és törzskönyves...a leírás itt is szerepel,de nézd meg a kan kutyát!

[link]

2010. márc. 17. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!