Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan érdemes fajtatiszta...

William Tell kérdése:

Honnan érdemes fajtatiszta német juhászt venni?

Figyelt kérdés
Értelemszerűen törzskönyves legyen és lehetőleg fekete. Az ilyen mindenféle beltenyészetet szeretném elkerülni, mivel ha beteg a kutyus vagy valami egyéb szervi (pl. csípőficam) stb. gondja lenne a jövőben, na az mindkettőnknek nagy szívás lenne.

2015. okt. 14. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Mire kellene a kutya? Családi, hobbi kutyának, kertet őrizni, sportra, munkára vagy kiállításra? Fekete német juhász van munkavonalakban is, és sajnos küllem vonalakban is. Ha mozgásszervi betegségben szenvedő kutyát semmiképp sem szeretnél, akkor csak a normális munkás kenneleket tudom javasolni, de azoknak a kutyáknak kevés a napi 2-3 órás séta. Velük dolgozni kell gyakorlatilag életük végéig.
2015. okt. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát kiállításra és munkára nem. ;) Az első 3 megállja a helyét: őrizni a házat, napi "relaxnak" a meló után, max. ha ráérek és jó az idő, akkor elmenni futni mondjuk. Tudnál belinkelni ilyet?
2015. okt. 14. 21:02
 3/10 anonim ***** válasza:
Kerti dísznek nem való a fajta.
2015. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezt nem mondtam. Persze, nem lesz mindennap 3+órám rá, nyilván. De hidd el, fogunk foglalkozni vele.
2015. okt. 14. 21:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Munkavonalú nj-m volt és tavasszal lesz is mégegy. Nem igaz, hogy ha napi 3 órát nem foglalkozol vele, akkor az nem elég. Nekem sosem volt rá napi 3 órám. Ja és lakásban lakott. Az eü sétákon kívül napi 1-másfél órát mozgattam, de az a fontos, hogy az ne pórázas séta legyen, hanem intenzív mozgás! Én idő hiányában azt csináltam, hogy elmentünk a parkba, és vittem frizbit-labdát,labdahajítót-amivel jóóóóóóóó messzire lehet dobni. Felmentem a domb tetejére és onnan dobáltam neki mindenféle irányba. Le a dombról, fel a dombra, sose volt olyan, hogy megunta. Ha kicsit elfáradt, olyankor annyit csinált, hogy amikor visszahozta a labdát, akkor nem tette még le azonnal elém, hanem lefeküdt a szájában a labdával és kilihegte magát kicsit. Persze ha ilyenkor kértem volna a labdát, odaadta volna, de ez nála magától jött. Szóval ha behívhatóvá teszed a kutyát, akkor mindenképp a póráz nélküli, frizbizős, labda után rohanós sétákat ajánlom és akkor nem kell 3 órákat sétálni vele. Persze ha van rá időd, akkor nyugodtan. Nálunk is volt ilyen, de bizony olyan is, hogy egyik nap egyszerűen kb fél órám volt. Semmi gond nem volt, mivel a kutya tudta, hogy köv. nap majd lemozogja magát. Ennyi. Én oda nem ajánlok németjuhászt-meg kb semmit-, aki azzal takarózik, hogy hát ott a kert. És onnan sehová nem megy.
2015. okt. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez szuper dolog, hogy normális tenyésztőtől szeretnél kutyát, de azért gondold át, hogy biztosan ez a fajta-e a hozzád való. A németjuhász munkakutya, a vérében van, hogy naponta le legyen kötve fizikailag és szellemileg is, ellenben nem csak boldogtalan lesz, de rombolni is fog, felássa a kertet, szétszed mindent, stb. Ha napi 2 óra foglalkozást nem tudsz neki biztosítani 10-15 évig, ami tartalmaz más kutyákkal való bandázást/játékot és trükktanítást, engedelmességi feladatokat, akkor inkább válassz egy másik, nyugisabb fajtát.


Azt még azért hozzátenném, hogy bármilyen fajtát is választasz, naponta sétáltatni és foglalkozni kell vele (igen, rossz időben is), mert a kert csak egy nagy ketrec lesz a számára egy idő után.


Kinti vagy házba bejárós kutyát szeretnél amúgy?

2015. okt. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kinti, de vidéken lakom, szóval gondolom hely lenne elég (a sétához mindenképpen). Plusz régen a nagyszüleimnek volt már ilyen fajta kutyája (mondjuk az talál kutyus volt). Belinkelnétek végre valami normális kennel a sok filózás helyett? Köszi.
2015. okt. 14. 21:36
 8/10 anonim ***** válasza:

Dózsafalvi kennel

Menich von Sende kennel

Steihnart kennel

Vom Grysycos kennel

Canis Grex kennel

Von der Yezo kennel-

Aquarius kennel-

Steelshepherds

Der-d-zug-wolf kennel

Airwolf kennel

2015. okt. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi.
2015. okt. 16. 14:59
 10/10 A kérdező kommentje:
De ugye ezeket a kenneleket nem csak szimplán összegugliztad? :D
2015. okt. 16. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!