Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hempergődzik bele a...

Miért hempergődzik bele a kutyám egy másik kutyának a szarjába?

Figyelt kérdés

Úgy egy-két éve mikor visszük a kutyánkat sétálni (11 éves, erdei kopó keverék), rendszeresen úgy jövünk már haza, hogy tiszta szar a nyakánál. Egyszerűen nem hisszük el, hogy miért csinálhatja ezt...


Amúgy kertes házban lakunk. Nem tudjuk sűrűn elvinni, de azért igyekszünk minél többször, mert azonkívül, hogy nekünk is jó a séta, a kutyának is egy kis kimozdulás a fénypontja. Mivel a falu szélén lakunk, ahol nincs nagy forgalom, megyünk erdőbe is akár, sokszor póráz nélkül visszük (én főleg), s a viselkedésével nincs is gond, okos kutya, bevár, meg megáll a megfelelő helyeken, csak ez a ürülék dolog a szőrén, irtó kellemetlen.



2015. okt. 15. 13:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Vadászkutya, ezért ösztönösen elrejti a saját szagát az ún. "préda" elől. Ősi örökség, sajnos rengeteg kutya csinálja. :D

Neki mindegy, hogy mi: dög, kutyakula vagy lótrágya, a lényeg, hogy a saját szagát eltüntesse.

2015. okt. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, mi is gondoltunk ilyesmire, de én azt nem értem, hogy miért csak az elmúlt két évben csinálta? Ha 11 éves..! Az első 9 évében nem volt meg ez az ösztön, vagy miii? :D
2015. okt. 16. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!