Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát válasszak?...

Milyen kutyafajtát válasszak? A többi lent

Figyelt kérdés

Olyan kutyát szeretnék ami nagyon jó örző-védő, egygazdás, és közönbös az idegenekkel

(nem megy oda hozzájuk farok csóválva)

Szerintetek milyen fajta lenne a megfelelő?


(van tapasztalatom)


2015. okt. 16. 14:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Még valami ötlet??
2015. okt. 16. 18:25
 12/19 anonim ***** válasza:
szia én a közép ázsiai juhászkutyát ajánlom,nem olyan emberfüggő tipus inkább olyan magányos farkas,olvass utánna,szerintem kitünő házőrző.
2015. okt. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszi

Esetleg dobermann?

2015. okt. 16. 20:00
 14/19 anonim ***** válasza:
Sokat kell foglalkozni vele, rövidszőrű, tehát fázós, szocializálni KELL, és kenbelből 100 ezer alatt nem úszod meg.
2015. okt. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
a dobermann mennyire jó örző-védőre?
2015. okt. 16. 21:12
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, olvastad-e válaszomat, már írtam a dobermann-ról. Őrző-védőre tökéletesen megfelel. :) Viszont, figyelj arra, hogy tényleg jó ösztönű kutyát válassz!

Csak törzskönyvvel, jó tenyésztőtől, lehetőleg a szülőknek német tenyészszemléjük legyen (ZTP). Itt nem csak a küllemet nézik, hanem a munkára, jó idegrendszerre is nagy hangsúlyt fektetnek.


Viszont - még egyszer leírom, mert fontos - dobermannt kinti tartásra ne válassz. A lelkének sem tesz jót, tönkremennek az ízületei is. Nem bírja a hideget, és gazdafüggő, állandóan a s.eggedben akar majd lenni :)

Pörgős, okos kutyák, jól teljesítenek őrző-védőn, munkaversenyeken is.

2015. okt. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszi

Szerintem németjuhász lesz

Arról vélemény?

2015. okt. 17. 11:23
 18/19 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat kell vele is foglalkozni, nekem volt.

Ha nem teszed szó szerint becsavarodik, és abból nagy vaj lesz.

2015. okt. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Munkavonalú rajzos szukám volt hát..megkockáztatom hogy mint egy border collie, szinte hivatásosan foglalkoztam vele.
2015. okt. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!