Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél éves lány palotapincsi....

Fél éves lány palotapincsi. Nagyon húz ha sétálunk?

Figyelt kérdés

Mindig nagon húz nem bír nyugton maradni. Hámmal sétáltatom

A nyakörvvel mindig fullasztotta magát.próbáltam már a visszafordulós módszert is, mindig én megyek ki elsőnek az ajtón stb...



2015. okt. 18. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ajtónál ne az legyen, hogy visszatartod a pórázzal és kipréseled magad előtte. Ha oda akar tolakodni a nyíló ajtóhoz, becsukod az orra előtt. Addig játszod vele ezt, amíg rád nem figyel. Akkor nagyobbra nyitod az ajtót, de ha ki akar menni, becsukod (vagy előtte, ha kiment, visszarántod tiltó szóval egyetemben). Nyakörv legyen rajta. Ha húz, megállsz. Amíg nem figyel rád, álltok. Nem baj, ha erről szól a séta. Előbb-utóbb rájön, hogy csak akkor van séta, ha figyel rád és betartja a játékszabályokat.

Én majdnem egy órán át nyitottam és csuktam az ajtót az első, neveletlen kutyám orra előtt. Betartottam ezeket és elértem vele a célomat. Elértem, hogy bárhova magammal vihettem. Segítségül a könyveim voltak (Jan Fennell, Cesar Millan), illetve a kutyaiskola és oktatói. A kutyasulit mindenképp ajánlom, ha nem sikerül haladnod a kutyussal! Segíteni fognak. :)

2015. okt. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mielőtt még feleslegesen szopatod halálra a kutyádat: határozd meg mi a probléma!

* Ha túl sok a felesleges energiája, akkor a fejed tetejére is állhatsz, akkor sem fog tudni rád koncentrálni. Oldd meg, hogy séta (meg bármilyen más tanítás) előtt mozogjon valamit: apportírozás, kötélhúzás, keresős játékok stb.

* Ha túl izgatott, egyszerre akar megtapasztalni mindent, ki akar szaladni a világból, kocogjál vele egy kicsit az ő tempójában.

* Sétához én is a várakozós módszert ajánlom. Te lecövekelsz és addig nem mozdultok, amíg a kutya nem lazít a pórázon. Hosszú "séta" lesz :D

* Az ajtószabályt azt érdemes lenne nap közben is gyakorolni, bármelyik ajtóval. Legalább rögzül, hogy minden ajtóra vonatkozik és hamarabb rájön séta előtt, izgatott állapotban is, hogy mi az elvárás.

* Az elvárás nagyjából az lenne, hogy nem pörög az ajtóban, ül vagy rád néz. (Klikkerrel egyszerűbb ezt tanítani, gyorsabban tudsz reagálni vele.)

* Ha kiléptek az ajtón, nézzen rád vagy forduljon vissza feléd. Ugyanaz a történet, mint az ajtó előtt: addig nem mozdultok, amíg a megfelelő viselkedést nem mutatja.)

* Szólni a kutyához ilyenkor nem szükséges, úgyis túlzottal fel van pörögve, hogy hallgasson rád, csak segget csinálnál a szádból. Ilyenkor általában az történik, hogy a kutya elkezd végigzongorázni egy csomó viselkedés formát: húz, ugat, nyüszít, mancsol, rád néz, ül, stb. Te kiválasztod és megerősíted azt, ami neked tetszik.

* Bár ilyen formában használni nem gyakran fogod érdemes az alapviselkedéseket (pl. rád néz) parancsra is megtanítani neki. Ha tudja, hogy ez is elvárható feladat, hamarabb fogja előhúzni a kelléktárából ;)


Nyakörv vs. hám:

* kis testű, érzékeny nyakú kutyáknak ajánlottabb a hám

* mivel nem tartja a nyakát a hám, kényelmesen bele tud feszülni, jobban tud húzni

* az emberek többsége valamiért könnyebben tud kommunikálni a kutyával, ha nyakörvet használ

Alapvetően a te döntésed, hogy melyiket használod a kutyádnál, de érdemes tudni mindkettőnek az előnyeit és a hátrányait is.

2015. okt. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kössz a tippeket megprobálom,hátha bejön 🐾🐾🐾🐾
2015. okt. 19. 15:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Na ez volt nálunk is a legnehezebb dolog az új kutya érkezésekor. Hogy húzott. És nem kicsit.


Ez egy türelemjáték. És neked KELL a kitartóbban lenned, másképp ez nem megy. Ó,én is csináltam a megfordulásos módszert, kutya lesz.arta,ment mozdonyként a másik irányba.


MEGÁLLSZ, AMINT A PÓRÁZ FESZÜL ÉS ADDIG NEM MOCCANSZ AMÍG A KUTYA NEM LAZÍT RAJTA.


És ezt ismétled, akár 100x egy séta alatt. MINDIG. Nincs olyan, hogy most épp nincs kedvem, sose engedd húzni.


Pár alkalom után az enyémnek is leesett, hogy mi van. Mivel beteg volt, hámmal sétáltattam, bár ő pechemre "kicsit" méretesebb egy palotapincsinél. Maradjunk annyiban, hogy egy miniatűr mozdonyt tanítottam laza pórázon sétálni. De sikerült. Ha nekem sikerült, neked is fog. Csak legyél türelmes, kitartó - na ez nehéz lesz :D

2015. okt. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köcce mindenkinek nagynehezen sikerült.mlst minden kóser szêpensétál melletem. (Telórol hirtam sorry)
2015. okt. 25. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!