Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leszidás? Kölyökkutyánál mit...

Leszidás? Kölyökkutyánál mit kezdjek ezzel a viselkedéssel?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos kiskutyám, aki elég virgonc, és alapvetően kerti kutya, szabadon járkál az udvaron. Rettentő rossz szokása, hogy ás. Hiába sétálok vele 1 órát, játszunk, tanulunk, vagy keresős játékot játszunk, amiben agyban is elfárad, hazaérünk, én bemegyek, ő pedig azért ás egy gödröt utoljára az udvaron, vagy lerágja a virágot utoljára alvás előtt, aztán alszik pár órát teljesen kifáradva. Van amikor ott állok mellette, de akkor is elkezd ásni..

Na és itt jön a problémám: megfigyeltem, hogy nagyon is jól tudja, hogy mikor csinált rosszat, mivel ilyenkor kb a földön lapulva jön elő felénk, de csak akkor, amikor tényleg találok valami kárt. Na most ha én rászólok vagy rákiabálok, vagy a helyére küldeném esetleg, akkor azt csinálja, hogy lefekszik a földre, esetleg hanyatt és nem moccan. Soha nem bántottuk, hisz ő az első kutyánk, ezért is most rázódunk bele ebbe az életvitelbe, nem is értem miért vágja hanyatt magát...habár ilyenkor nem tudok vele mit csinálni, rájött, hogy lefekszik, és nem lesz semmi...

Most ezzel mihez kezdjek? Hogy "büntessem meg" ha egyszer rosszat csinált, tudja, és rögtön lefekszik és nem mozdul? Gondoltam én, hogy esetleg szó nélkül megfogom és odaviszem, ahova mondtam neki-ismeri a helyedre szót- de szerintem ez nem jó így.

Segítenétek valami hasznos tanáccsal?



2015. okt. 19. 15:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, azt hittem a virágokon van a lényeg:D

Hát nagyon nem tudsz akkor sok mindent csinálni vele, esetleg próbáld meg sokat sétáltatni, és ott mutatni neki hogy ásson, áss te is, hogy lássa..otthon meg magadhoz hívni, és ha jön akkor elterelni a figyelmét más játékkal plusz jutifalat, hogy összekösse hogy ha eljön a gödörtől, akkor jó lesz neki. De mivel szeret ásni, nem kell tiltani, hanem meg kell tanulnia, hogy sétánál túrhat, amúgy otthon nem :)

Pár hónap alatt szerintem megtanulja, most télen úgy is keményebb lesz a föld, majd talán kevésbé fog ásni :D

Amúgy milyen fajta? Csak hogy ilyen ásós, ugyan megmarad-e neki ez a szokása vagy kölyökkori:) Mert pl nekünk 2 kutyánk van, az egyik berni pásztor, ő csak kölyökkorában ásott, a másik amstaff, ő mai napig imád ásni, de tudja, hogy a kertben nem:D

2015. okt. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Tényleg ez jó ötlet, majd keresek valami olyan helyet, ami jó lehet és kedvére áshat és senkit nem zavar:)

Ő pumi, igazából első kutyánk, szóval fogalmam sincs, hogy ki fogja-e nőni, az biztos, hogy energiája rengeteg van:D

Mostanában azon gondolkoztam, hogyan tudnám valami kreatív módon lefárasztani, ami bevált az a keresés, mert megy a szag után, és elszeretnék vele kezdeni agilityzni is, csak erről még olvasgatok egyelőre:)

2015. okt. 20. 15:08
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy tanítgathatsz neki trükköket is, potn a suliba van egy pumi, ő nagyon okos. A gazdája kicsit értetlen de hamar megtanulta a feladatokat.

Amúgy ilyeneket kell tudnia: ül, fekszik, áll, lábhoz, hozzám, hátraarc, lassú menetel, normál lépés, lassú futás. Vagyis mi itt járunk, de nyilván sok van még. Ja meg persze a marad.

Ezeket is lehetne tanítani, és akkor az agyát is fárasztod :)


De tényleg az a lényeg, hogy nem kell megtiltani neki, hogy ne ásson, hanem csak hogy a kertbe ne ásson. Egy erdőben azért szerintem senkit nem zavarna:D Vagy olyan helyen ahol nincs senki:)

2015. okt. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Igen, akkor valószínűleg az lesz, hogy naponta többször fogunk tanulni, mert elkezdtem most vele klikkerezni, de csak keveset naponta. Amúgy hihetetlen okos, nagyon hamar rájön a dolgokra, egyelőre kézjelre csinálja jobban, de akkor ezen is hangolunk, remélem beválik a több fárasztás.:)

Köszi az eddigi válaszokat!:)

2015. okt. 20. 20:38
 15/15 anonim ***** válasza:
Jutalomfalattal is dícsérd, mert az jobban megmarad benne, mint a klikker. Tehát a későbbiekben jó érzésként fogja csinálni, mert ugye élvezi a jutalomfalatot, és úgy fog emlékezni rá, hogy az neki jó, ha megcsinálja :)
2015. okt. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!