Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyánál kötődés építés...

Kölyökkutyánál kötődés építés - Ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Abban szeretném a segítségetek kérni, hogy ti hogyan, milyen KONKRÉT FELADATOKKAL építitek a kutyátokkal a kapcsolatot. Mi sokat sétálunk és sok engedelmes feladatot csinálunk, de léteznek olyan célzott gyakorlatok, amikkel kifejezetten a kutya-gazdi kötődést, kapcsolatot tudjuk fejleszteni? Még kölyök (5 hónapos), most szeretném kihasználni az időt.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2014. szept. 18. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha falkavezéreként viselkedsz, nyugodt és határozott energiát közvetítesz felé, akkor az égvilágon semmilyen feladatra nincs szükség. A kutyák ösztönösen az ilyen vezetőket követik. Ha meg nem ismer el megfelelő vezetőjeként, akkor szintén fölöslegesek a feladatok, hiszen nem ettől fog kötődni hozzád.

Járjatok sokat sétálni, az új helyzetekben mindig te irányítsd őt nyugodtan és határozottan, így nem lesz gond a kötődéssel, hiszen ez a kutya természetes ösztöne.

2014. szept. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Sokat játszom a kutyámmal kezdetektől fogva.

Indokolatlanul nem büntetem meg.

Nem használok büntető eszözt (bot, pálca stb).

Mindig következetesen bánok vele. Ami most tilos, az egy év múlva is tilos.

Soha nem kötöm meg.


Kutyám 2 éves.

Mivel így van nevelve, én vagyok a falkavezér.

Kötődik hozzám, minden nap vár a kapuban, majd kibújik bőréből.

Tudja, mit szabad és mit nem. Ezt csak következetes neveléssel lehet megvalósítani. Amit egyszer megtiltottam, azt máskor is megtiltom, és amit egyszer megengedtem, azt máskor is megengedem.


Én így neveltem, nevelem.

2014. szept. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene erre gyakorlat? Együtt éltek, együtt csináltok egy csomó minden, játszotok, tanítod, neveled, ezzel egyre jobban kötődtök egymáshoz. Ez természetes, automatikus folyamat, nem kell túllihegni :)
2014. szept. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden közös dolog csak erősíti a kötődést, de én azt tapasztaltam, hogy a játék -a tárgyak nélküli játék, amikor csak te vagy és ő- és a szellemi fárasztások, mint a játékos engedelmes munka és a klikkerezés a legjobbak erre.

Az egyetlen kis gyakorlat, amit mi csináltunk kifejezetten azért, hogy rám cuppanjon, az az volt, hogy ha sétán nem figyelt rám, elbújtam és megvártam, hogy pánikba essen és megtaláljon.

2014. szept. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az elbújást is inkább figyelemépítésnek nevezném, arra tanítja a kutyát, hogy magától is nézze, hogy merre vagy és alkalmazkodjon. A kötődést inkább csak mérni lehet vele valamennyire, hogy mennyire érdekli, hogy eltűntél a szeme elől, bár ugye az is másképp jön le egy bizonytalanabb meg egy tökös kutyánál, nem feltétlenül kell neki betojnia attól, hogy eltűntél, némelyik egyszerűen bízik benne, hogy úgyis felbukkansz mindjárt :D
2014. szept. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha foglalkozol vele,neveled,teljesen felesleges ilyen feladatokat adni neki,mert egy jó gazda kutya kapcsolatban ez automatikusan működik.
2014. szept. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!