Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta lenne...

Milyen kutyafajta lenne megfelelő?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk még tapasztalt kutyatartók, sőt. De viszont kiköltöztünk tanyára, ahol tartani akarunk majd bárányokat, háztájit, lovat, marhát. És arra lennék kíváncsi, hogy erre a célra milyen kutyát tartsunk? Amelyik könnyen kezelhető, éber, őrzi az állatokat, területet. És persze több kutyát szeretnénk tartani, nagy a terület.
2015. okt. 21. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Keverék,de rögtön jön valaki és leírja,hogy Border Kóli.
2015. okt. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Menhelyi keverék.
2015. okt. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Ha fajtatisztát szeretnétek, ilyen helyre ideális a puli+komondor kombó, bár a komondor nem feltétlenül ideális kezdő kutyásoknak.

Első körben én is a menhelyet javaslom, bőséges a választék mindenféle jellegű kutyusból.

2015. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Tapasztalatból mondom, hogy menhelyen, gyepin adnak olyan kutyát, amelyik a legnyakatekertebb igényeiteknek is megfelel.

Én is ilyet hoztam.

Szóval ezt javaslom neked is.

Ha fajtatiszta kell, javaslom a fajtamentéseket,(Vagy a kenneleket, de ott drágák a kutyuk) jelzőkutyának jó a mudi, terrierjellegű keverék, őrkutyának szerintem jöhet valami nagyobb masszívabb "darab". Pl. kuvasz, vagy annak a keveréke.

2015. okt. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is menhelyi keverék, vagy menhelyi fajtajellegű keverék:)

Menhelyen van azért sok olyan kutya, ami nagyjából már engedelmes, de nektek is tanítani kell. Ha odamentek, hogy nektek kell egy viszonylag könnyen nevelhető, elsőkutyának való, de kiváló területőrző ösztönökkel megáldott, félig családi kutya, akkor TUTIFIX, hogy tudnak adni. Nem is egyet. Esetleg interneten is érdeklődhetsz (nem minden menhely frissíti a kutyáit, például a Miskolci menhelyes kutyákat sem lehet interneten megnézni, de az Ózdit már igen - jó, én Ózd mellett lakok, szóval ezért írtam ezt a két menhelyet:D)

Szerintem lehetne puli/pumi/mudi, ezek kis-közepes testűek, lehetne egy német juhász, meg 1-2 nagyobb pásztorosabb kutya, ami mondjuk könnyebben kezelhető. Például nemrég láttam egy kaukázusi keveréket, ami igaz őrzi a házat de nagyon barátságos, még az idegenekkel is. Tehát van mindenféle kutya, mindenhol, és sajnos altatnak is gyakran:(

Ha lenne rá lehetőség, szerintem lehetne 1-2 kisebb testű idősebb kutyát is tartani, akinek az utolsó éveit kéne megszépíteni. Sokszor adnak segítséget, ha idős kutyát fogadsz örökbe :)

2015. okt. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy aktuális-e még a kérdés de mivel írtad, hogy még nem vagytok tapasztalt kutyatartók lehet hogy a kuvasz meg a komondor egy kicsit nagy falat lenne.Én ajánlanám a pireneusi hegyikutyát jó nagy testű pásztorkutya jó őrző védő.Hasonlít a kuvaszra csak sztem egy picit könnyebb velük ha még nem volt nagykutyátok.
2015. okt. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!