Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok nekem ajánlani egy...

Tudnátok nekem ajánlani egy kutyafajtát?

Figyelt kérdés
Olyan fajta kutyát szeretnék ami kis termetű,gyerekbarát,nem ás nagy gödröket a kertbe,és lehet vele játszani:)

2015. szept. 13. 12:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ellátogattok egy menhelyre gyerekestől, elmondod az igényeidet és azt is, hogy ti mit tudtok nyújtani a kutyának, mert ezt kifelejtetted a leírásból. Ott ajánlanak megfelelő kutyát, és kölcsönös szimpátia esetén már vihetitek is haza.
2015. szept. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Corgi? bár az mondjuk ölég drága móka, meg tud hangos lenni, de imádnivaló kis szőrmók :D
2015. szept. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"gyerekbarát,nem ás nagy gödröket a kertbe,és lehet vele játszani"


Ez rajtatok múlik,nem a kutyán.


Én is a menhelyet javaslom.

Semmit nem írtál,hogy te mit nyújtasz majd neki,hol élne és stb. Így elég nehéz fajtát ajánlani.

2015. szept. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
14%
Mini csivava ❤❤❤❤
2015. szept. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%
bison
2015. szept. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
h mégis nagy termetűt keresel, akkor újfoundlandi, nekem is az van, olyan aranyos, úgy szeretem <3 vilái türelmes és a gyerekeket is nagyon szereti
2015. szept. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is fundi tulaj vagyok és amit az előző leírt 100%-ig igaz! Én régebben a hasán szoktam aludni :)
2015. szept. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A kertünk elég nagy és naponta vinnénk sétáltatni.Egy jó kutyaháza lenne,mert nem szeretnénk a házba tartani,még télen se nagyon.

2015. szept. 13. 14:01
 9/14 anonim ***** válasza:

Egy kistestű kutyát NEM lehet kint tartani. A rövidszőrűeket meg pláne nem.


Egyébként mennyit vinnéd sétálni? Mennyit játszanál vele? Vinnéd kutyaoviba/suliba?Tudna más kutyákkal játszani, barátkozni?...stb. Ezekre fontos lenne válaszolni.


Én is a menhelyi kutyust ajánlom. És nem azért, mert olyan vagyok, hogy "csakamenhelyikutyajó". Ha nem ragaszkosz egy fajtatiszta kölyökhöz, nincs olyan terved, hogy kiállításra vidd...stb, bemész egy menhelyre, elmondod az ott dolgozóknak, hogy milyen habitusú ebet szeretnél és ajánlanak Neked kutyát.

Ha mindenképp fajtatisztában gondolkodsz, olvass utána a kutyafajtáknak. Biztos fogsz találni egy Neked tetsző fajtát.


Én is nemrég nagy fajtakeresésben voltam. Aztán rátaláltam az ideális kutyafajtára. Most keresem a kenneleket.

Én így kerestem:

Először végiggondoltam, hogy biztos felkészültem-e egy kutya tartására.

Utána eldöntöttem, hogy mekkora méretűt szeretnék. Beírtam a keresőbe, hogy pl "kistestű kutyafajták". És elkezdtem olvasgatni. Először egy kisebb ismertetőt olvastam az egyes fajtákról, és ha az adott fajta ez alapján tetszett, bővebben is utánaolvastam, képeket néztem.


Remélem egy picit segítettem, jó keresgélést! :)

2015. szept. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

utolsó: kistestűt nem lehet kint tartani?

unokatesóméknak évek óta van tacskója, kicsi, rövidszőrű, és télen is kint van az udvarban (vagy is hát van kutyaháza, ami ruhával ki van bélelve), és semmi baja, kb sose beteg, és így majd 10 évesen is örök ifjú


ja és erről jut eszembe, pl a tacskó is egy ideális kutyus. sok rosszat lehetett régen olvasni a neten róluk, hogy 'alattomosak' meg bokára támadnak, de ez nem igaz, imádnivaló kis kutyusok, nagyon igénylik a figyelmet, és hogy azt megkapják azért MINDENT megtesznek :D (unokatesóméké pl van hogy nyüszít ha sokat vagy mellette de nem simogatod meg, aztán egy jó kis simi után a kertet végigfutja 3szor, szó szerint :D)

2015. szept. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!