Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet baja a kutyámnak ha...

Lehet baja a kutyámnak ha megeszi a tiszafa piros termését?

Figyelt kérdés
Ma, mikor mentem el itthonról vettem észre, hogy a kutyám ( 8 éves beagle) le eszi a tiszafa piros bogyóját, Eddig ilyet nem csinált egyszeresem. Tudom hogy mérgező, amit tudtam össze is szedtem meg a fáról is leszedtem a nagyját. De egy kicsit megijedtem, lehet később belőle valami baja? Le tudom szoktatni valahogy arról hogy ne egyen a fáról bogyót? Vagy vágjam ki a tiszafát?

#kutya #méreg #tiszfa
2015. okt. 21. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
A piros húsa nem mérgező a bogyónak, csak a magja - madarak is eszik, én is megkóstoltam :) reméljük a kemény mag átmegy rajta simán emésztés nélkül.
2015. okt. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%

Nem lesz baja, ha nem rágja szét a magot.

Egyébként a tiszafából készítik az egyik kemoterápiás szert.

[link]

2015. okt. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát sajnos elég, ha a fogával megroppantja a magot. Az a tiszafa legmérgezőbb része...

Adj neki valami alternatív rágókát, műcsontot vagy ilyesmit, hogy ne legeléssel szórakoztassa magát.

2015. okt. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A tiszafa az egyik legmérgezőbb kerti növény, nekünk csak olyan helyen van a kertben, ahol a kutyák nem férhetnek hozzá, egyébként már nem lenne. Minden része mérgező, kivéve a piros magköpenyt, viszont benne a magok nagyon is mérgezőek. Lehet szerencsétek, ha nem roppantja meg a magokat, de szerintem életveszélyes ez a játék. Ha én ilyet látnék, hogy bármelyik kutyám tiszafa bármely részét eszi, rohannék vele az állatorvoshoz gyomormosásra. Ha most meg is úszta a kutyus, ez hazardírozás, kerítsd el a tiszafától biztonságosan, hogy többet ilyen ne történjen.
2015. okt. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Okés, köszönöm a válaszokat :)

A kutyus jól van, nem lett semmi baja :)

2015. okt. 26. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!