Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan akadályozzam meg, hogy...

Hogyan akadályozzam meg, hogy félrenyeljen és megfulladjon a kutyám, ha hány. (altatás után) Ha félrenyel, mit kell tenni?

Figyelt kérdés
Ma viszem ivartalanítani a kan kutyámat. Ahogy az állatorvos mondta, nem adtam neki kaját, de 4-kor lesz a műtét, és nekem el kell mennem, és csak 2-re érek haza. Szóval attól félek, hogy az elrejtett, földbe ásott kajákat, vagy esetleg a körtéket kezdi majd eszegetni, úgyhogy gondoltam jobb felkészülni a legrosszabbra.

2015. okt. 22. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Zárd be, kösd meg. Pár órát kibír.

Mellesleg a legtöbb állatorvos akkor engedi el a kutyát, amikor legalább már kicsit magához tért, szóval míg altatásban van, orvosi felügyelet alatt lesz. Nem tudom, a te dokidnál mi a protokoll, de kérd, hogy ott maradhass vele a rendelőben, míg kicsit észhez tér és uralni tudja a reflexeit.

2015. okt. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is zárd el addig biztos helyre, ahol semmihez nem tud hozzáférni. Műtét közben is problémás lehet, ha van valami a gyomrában.
2015. okt. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kötelességed megoldani, hogy üres gyomorral kerüljön a kutya a műtétre. Műtét alatt is kockázatos, ha hányni kezd, mert evett előtte. Nem feleslegből kérik, hogy ne egyen a kutya műtét előtt.
2015. okt. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

remélem bezártad vagy valami, ez nem játék.

én kábán hoztam el az enyémet, egyáltalán nem volt magánál. semmi baj nem volt, lefektettük a szoba közepére egy törölközőre (meg volt alatta pokróc, hogy meg ne fázzon), az oldalára, az orvos megmutatta, milyen pozícióban legyen, a nyelvét kihúztuk, hogy ne nyelje le. nem szabad nagyon mozgatni őket. amíg fel nem ébredt, mindig ült vele valaki, aki figyelte, de nem lett baj. vizet, kaját (de igazából játlkot, semmit se) nem szabad előtte hagyni, én csak akkor adtam neki (másnap reggel, pedig éjszaka felkelt), mikor már teljesen kiment belőle minden és nem dölöngélt. de gondolom az orvos elmondja. ha pedig megvárja amíg felébred vagy felébreszti gondolom még egyszerűbb.

2015. okt. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kutyám bódításban hányt egyszer (reggel ugyanúgy kapott kaját, ahogy szokott, nem tervezett bódítás volt, ott az orvosnál derült ki, hogy muszáj lesz), még a rendelőben, az asztalon. Mivel előtte jött a tipikus öklendezés, gyorsan kihúzta az asszisztens az asztal szélére, lefelé lógatta a fejét és hagyta, hogy kijöjjön a cucc. Utána a száját, nyelvét alaposan letisztították. Többek között ezért is érdemes a rendelőben maradni amíg fel nem ébred az altatásból (a mi orvosunknál van erre külön kialakított helyiség).


Remélem nálatok minden rendben ment. :)

2015. okt. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, minden jól ment, nem is hányt egyszer sem.
2015. okt. 24. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!