Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rákos a kutyám, tanácstalan...

Rákos a kutyám, tanácstalan vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a 8 éves puli kutyám bal első lábán egy rosszindulatú daganat van. Régebben a Pappilloma-vírus (jól írom?) miatt volt a lábán egy jóindulatú daganat, egy gumó, amire az orvos azt mondta, hogy fújogassuk jóddal, ki fog fordulni belőle a cucc, le fog esni, és el fog tűnni a helye. Így is lett, nagyon örültem neki, hogy eltűnt . De! Egy ideje észrevettük megintba gumót, újra fújtuk, de csak nagyobb lett. Nemrég kifordult a gumó, de nagyobb, és csúnyább volt. Fújtuk, de nem múlt el. Aztán kb 1-2 hete elkezdett sántítani is, elvittük tegnap állatorvoshoz, azt mondta, hogy meg kell műteni. Műtötte, aztán ahogy haladt a műtéttel, világossá vált, hogy ez nem egy jóindulatú, hanem egy rosszindulatú daganat. Kikaparta, összevarta a sebet. Azt mondta, hogy 95%, hogy vissza fog nőni a gumó, elég gyorsan, kb 2 hét, max 1 hónap, de még nem 100%, lehet, hogy legyőzi. Ha visszanő, akkor be kell vinni megint, és felvázolja a lehetséges kimeneteleket, de annyit most is elmondott, hogy ha visszanő, akkor talán még egy műtét belefér, de aztán amputálni kell a lábat. De mivel a véráramba eljutottak, és így szétterjedtek a testében a rákos sejtek, amputálás után semmi garancia, hogy néhány hónap múlva nem jelentkezik egy újabb daganat, amit lehet, hogy észre sem veszünk, így humánusabb lenne elaltatni.. Nem tudom, hogy mit csináljak. Nagyon szeretem őt, nem akarom megöletni, 7 évesen kaptam, a szívemhez nőtt, nagyon szeretem... Nem akarom felszabdalni, viszont lehet, hogy akkor túlélné... De valószínű, hogy meg se tanulna 3 lábon élni, mire megint rákot találnánk, és akkor semmit se nyerünk a láblevágással, csak 2 hónap szenvedést. Ha muszáj, akkor aludjon a szenvedés helyett, de nagyon nem akarom, tácstalan vagyok... Valaki tud valami okosat mondani?

2015. jún. 30. 19:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tudna alkalmazkodni a 3 lábhoz, mint minden élni akaró állat. Nem lenne egyszerű és támogatni kell az biztos, de megelőlegezni, hogy nem fog menni, szerintem nem oké.


Ha a 3 lábbal is annyira szenvedne, hogy nem bírna normálisan élni, akkor még mindig el lehet altatni.


Ugyanez a rákra is.



Én adnék neki még esélyt.

2015. jún. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak te tudhatod. Nem voltam hasonló helyzetben, de biztos mindent megtennék hogy ne kelljen altani. Illetve ha már annyira szenved, hogy nem bírom nézni, akkor tudnám csak elképzelni hogy altattassak. Előre valószínűségszámítási alapon semmiképp.
2015. jún. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%
A szívem szakad meg, de komolyan, de azt hiszem én amputálás helyett elaltatnám. Az ember is nehezen küzdi le a rákot, de egy kutyával végképp lehetetlen megértetni, hogy az ő érdeke, hogy harcoljon a betegség ellen.
2015. jún. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Nem tetszik az elaltatás lehetősége, de az amputálás talán mégkevésbé... Szegény ugráljon 3 lábon, hogy utána elaltassam? Nem akarom mindenáron életben tartani, a kutya kárára.. ha biztosan tudnám, hogy tüléli, akkor talán bevállalnám, de így... Nemtudom

2015. jún. 30. 20:04
 6/15 anonim ***** válasza:

Meglepően jól elvannak a kutyák 3 lábbal, ne emiatt dönts altatás mellett. Pláne 8 évesen nem nagyon öreg egy puli, nem is egy nehéz kutyáról van szó, szóval ha ennyi lenne a kérdés, egyértelműen inkább amputálás, mint elaltatás.


Szerintem kérdezz meg egy hozzáértő állatorvost, onkológust, mert a leírásod alapján nem volt nagyon meggyőző a ti dokitok. Szövettan készült? Milyen daganatról van szó? Ez a ha visszanő, még egy műtét belefér elég homályos...

2015. jún. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon sajnálom. :( Én azt tanácsolom neked, hogy hallgass az orvosra, az állatorvos csak akkor szokott végleges elaltatást javasolni, ha már úgy látja ő is, hogy nincs remény.

Nagyon nehéz döntés ez.

2015. jún. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nagyapám kutyája elszökött, valószínű csapdába kerülhetett, mert az egyik lába szinte el volt száradva mire megjött. El kellett távolítani, és még sok boldog évet velük töltött. Ő sem lehetett sokkal fiatalabb az esetnél.
2015. jún. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
4 állatunkat mentette meg nehéz helyzetből, ismerjük, nem beszél a levegőbe. Szövettant nem vett, azt mondta, hogy minimális volt az esély a tapasztalatuk szerint a rosszindulatú daganatra, és a szövettan elég hosszadalmas dolog. Amikor szóbakerült az altatás, azt mondta, hogy az lehet, hogy egy jobb megoldás lenne.
2015. jún. 30. 20:21
 10/15 A kérdező kommentje:
Csak nekem a daganattal van bajom, azt mondta az orvos, hogy elég biztos, hogy ki fog újulni máshol.
2015. jún. 30. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!