Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most lesz az első Am Staffom...

Most lesz az első Am Staffom és hozzáértők segítségét véleményét kérném ki. Ki tud segíteni benne?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most vállalom be az első Am staffomat. Igazából kettőt szeretnék, egy fiút és egy lányt, de úgy vagyok vele hogy elsőnek 1 evét töltök az egyik kutya betanításával és utánna szeretném a másikat is megvenni. Elég sok időm van kutyával foglalkozni, imádom a kutyákat sosem ütöm és nincsennek megkötve. Ha vendégek jönnek nálunk akkor is kenelbe szeretném őket tartani. Olyan kiskutyát veszek, aminek a szűlei idegileg nincsennek tropán. Van 2 West Highland White Terrierünk, azokkal hogy jönne ki ha 2 hónaposan hoznám el a stafit és neveléshez kérnék tippeket, trükköket vagy egy nagyon jó könyvet ami az am staffról szól. Első kutya mindenféle képpen szuka lenne.
2015. okt. 24. 16:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%

[link]


[link]


[link]


Itt utána is olvashatsz a tartásnak:


[link]

2015. okt. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy sok hiányosságom van kutyanevelés terén, de így az alapokat sikerült elérni náluk pl.: szobatisztaság, engedelmesség. Azt is tudom hogy az első 8 hónap neki egy meghatározott rész az életéből, és azért viszik sétálni hogy más embereket és más fajta kutyákat ismerjen meg hogy a későbbiekben ne legyen belőle probléma.

Hmm hogy miért szeretnék kettőt? Úgy gondolom hogy jobban érezné magát egy fajtatársa mellett (játék stb).

2015. okt. 24. 19:07
 13/20 A kérdező kommentje:
11-es Köszönöm!
2015. okt. 24. 19:08
 14/20 anonim ***** válasza:
82%

Ja és:

[link]

2015. okt. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Az amstaff - hacsak ki nem fogsz egy ritka halvérű és lusta egyedet - alapjáraton egy nagyon izgága, erős, energikus kutya, erős harci szellemmel, makacssággal és önfejűséggel. Mivel terrier. És mivel a terrier agyhoz nagyon komoly fizikai erő is társul, így duplán föl kell kötnie a gatyát a gazdinak.


Fizikailag le kell fárasztani. Ha rendszeresen futsz, akkor futótársnak tökéletes.

Ösztönszinten is ki kell elégíteni az igényeit, különben majd elszórakoztatja magát, összefogdossa az egész élővilágot a kertben vagy séta közben és játékból félig földbe döngöli a westiket. Kell neki, hogy lekösd az ilyen irányú energiáit! Ne csak tiltsd, hogy elkapdossa a madarakat, hanem helyette játssz vele olyan játékokat, amiben kiélheti magát, pl. pecás vagy hosszú köteles játékok segítségével. Arra lehet vadászni. A durva játék ugyanez. Ha a westiket nem szabad a földbe döngölni, akkor pl. kötél vagy rongyhúzásnál vadulhasson egy kicsit. :)


És a legfontosabb: SZOCIALIZÁCIÓ.

Ember, állat, környezet, minden. Mivel lobbanékony és erőteljes fajta is egyben, ezért komoly baj származhat abból, ha "eldurran az agya" pl. egy visítozó kölyköt meglátva, mert mondjuk rosszul reagál rá, mert totál ismeretlen neki a szitu.


Remek kutyák tudnak lenni egyébként, de ha ezekre nem figyelsz, akkor könnyen ördögfajzatokká válnak. :)

2015. okt. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
65%

1-es vagyok


Viszont sokan nem egy makacs,határozott gazdát igénylő fajtával kezdenek.Hanem egy kicsit könnyebb fajtával,hogy tisztában legyenek az alapokkal,mert míg mondjuk egy kistestűt vagy akár egy spánielt elrontasz,mert próbálkozol a nevelésével még nem katasztrófa viszont egy staffinál ha vmit elrontasz ott eléggé nagy problémák adódhatnak!!!

Mindenkinek szíve joga milyen kutyája van,csak így is előítéletesek a fajtával kapcsolatban,sokan joggal félnek tőlük.Hiszen tapasztalatlan rossz gazda mellett el lehet őket rontani nagyon könnyen.

Staffi meg olyan mint egy fegyver,ha rossz kézbe kerül akkor veszélyes (itt azt mosd hagyjuk,hogy nem lenne megkötve,meg szeretve van,mert ez alap a kutyatartásban)



De mint írtam ha utána nézel a fajtának,beszélsz tenyésztőkkel,gazdákkal,kutyanevelési könyvekbe bele mélyedsz akkor vmilyen szinten tudod magad képezni,persze kutyasulit akkor ajánlanék.

2015. okt. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha nem vagy felkészülve rájuk, hagyd.

Én most fogadtam örökbe egy olyan staffot, akinek szintén kezdő volt a volt gazdája. Tönkrevágta teljesen, kutyákhoz nem is engedte oda, így képzelheted mit csinál, őrjöng konkrétan. Ráadásul elég gány módon tartotta, megkötve, stb, így rámozdul minden hirtelen mozdulatra, nem ismeri a szituációkat, mindenre heves agresszivitással reagál, konkrétan úgy van vele, hogy jobb lerendezni gyorsan, mintsem hogy tűrjön bármit is.

nagyon sokáig fog tartani helyretenni, és rengeteg ilyen van, ne kelljen már állandóan ilyen kutyákkal találkozni mindenhol, kérlek, vagy várj még, vagy valahogy legyen tapasztalatod. Lehet, közhely, és melegebb éghajlatra fogsz küldeni a tippemmel, de én azt javasolnám, mint sok más ember, tapasztalatszerzés címén, menj ki egy menhelyre. TUTI, hogy lesz bull-típusú. De ne csak azzal, hanem minden kutyával foglalkozz, figyeld a reakciókat, vidd el emberek közé (már ha a menhely engedi ..), nézd emg hogy melyik hogy reagál, legyen szájkosár mindegyiken.Vigyél német juhászt, amstaffot, tacskót, minden félét, hogy minél jobban fel legyél készülve az esetleges incidensekre.


Sőt, ha mondjuk kiválasztasz 5-6 kutyát amelyikkel foglalkozol, akkor észre tudod venni, hogy mik azok a módszerek, amik használnak a tanítás,,nevelés esetében, és mik azok amik felejtősek. És úgy már könnyebben neki tudsz indulni egy amstaff bevállalásának:)


Sok sikert, bármi van, kérdezz nyugodtan engem is de itt gyakorin is, segítünk.

2015. okt. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Ez igaz hogy a Szukák álltalában nyugodtabbak mint a kanok?
2015. okt. 26. 16:14
 19/20 anonim ***** válasza:
Elterjedt, hogy általában a kutyákból a szukák kicsit simulékonyabbak, alkalmazkodóbbak, de szerintem lényegi különbség nincs. Kanból is kifoghatsz nyugisabbat meg szukából is pörgőset. Viszont a fent linkelt tenyésztők mindegyike alkalmas arra, hogy sok beszélgetés és pár látogatás alatt segíteni tudjon eldönteni, melyik kiskutyát ajánlaná, vagy melyiket nem. Csak légy őszinte velük!
2015. okt. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Hát két kutya mellé én mindenképp szukával kezdeném, bár függ attól is, hogy a két westie kan vagy szuka.

De a szukák azok valamennyire jobban kezelhetőek. Viszont azt tudnod kell, hogy ha vemhesek (remélem nem akarod szaporítani), vagy álvemhesek, akkor lehetnek durván agresszívak is, nem a fajtára gondolok, hanem szimplán a szuka kutyákra. De a kanok dominánsabbak, tekintélyesebbek, kivéve, ha lánykutyáról van szó, akkor ugye behódolnak :D Egy jó numera miatt:D


Szerintem is látogass ki tenyésztőhöz is, és akkor tudnak tanácsot adni.

2015. okt. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!