Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig tart a gyógyulás...

Kiss Éva Judit kérdése:

Meddig tart a gyógyulás kutyáknál, emlődaganat eltávolításkor?

Figyelt kérdés
Hétfőn műtik a kutyánkat (spanci és 11 éves). Ha vannak jó tapasztalataitok, kérlek osszátok meg, mit tehetek, hogy könnyebben átvészelje. Meg én is :-(

2015. okt. 25. 16:36
 1/3 Hovarju ***** válasza:

A gyógyulási idő sok mindentől függ. (kutya állapota, műtét alatti események, stb.)

Ébredés után a legtöbb kutya még 1-2 napig bágyadtabb, bár ez is inkább kutyafüggő.

Én úgy gondolom, hogy a gazdát sokkal jobban megviseli lelkileg a dolog, mint a kutyákat.

Ne aggódj, egy jól felszerelt rendelőben egy jó orvosnál minimális a kockázat.


Gyors gyógyulást a kutyának. Neked pedig kitartást.

2015. okt. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a gyors választ! Talán ez is olyan, hogy meg kell tapasztalni ahhoz, hogy elhiggyem. Tegnap túlestünk a műtéten, és mivel hegyoldalon lakunk, lépcsőkön kell felmenni a házhoz. Mondta az orvos, hogy dologvégzés belefér, de ne lépcsőzzön. Gondolhatod, hogy a frász jött rám, hogyan fogom ezt megoldani, amikor még a lakásban is, mi az emeleten alszunk. Na kutyi megoldotta. Estére délelőtt 11-kor volt a műtét -, úgy szaladgált a lakásban, mintha semmi nem történt volna vele.Szóval csak az ébredéskor volt nehéz, amíg észhez tért, aztán este bevágta a kaját is, amit kikészítettem, sőt már a reggelin is túl vagyunk. Tényleg engem jobban megviselt mint őt! Bárcsak valaki elmondta volna, hogy ivartalanítsuk, mert ez lehet a baja, ha nem tesszük, vagy amikor még borsónyi volt a daganat szóltak volna, hogy most gyorsan kivenni, hogy mielőbb talpraállhasson. Most már 11 éves is elmúlt, és jön a következő műtét, az ivartalanítás. Szegény kutyi! De remélem megéri, és tényleg élni fog még 5-6 évet. Spániel.

Még egyszer köszi a bátorító szavakat, bízom benne, hogy minden menni fog a rendjén, ahogyan eddig is. :-)

2015. okt. 27. 05:24
 3/3 Hovarju ***** válasza:

Örülök, hogy jól van és további minden jót kívánok.


Azért az ugrálással még óvatosan, amíg a varratok benne vannak.

2015. okt. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!