Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire betegesek általában...

Mennyire betegesek általában a menhelyi kutyák?

Figyelt kérdés
Mennyit érdemes félretenni az állatorvosra? Tudom hogy ez egyedfüggő de kb. :)

2015. okt. 25. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosra mindenképpen érdemes félretenni. A mi kutyánk amikor hozzánk került azonnal babéziás lett. Később elé szaladt egy autónak (A kutya nem sérült, de az autó csúnyán). Sajnos a fizetnivalók nem mindig a kutya egészségétől függenek.
2015. okt. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak makk egészségesek, és vannak valami bajjal élők.
2015. okt. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mennyit érdemes félretenni? kezdetnek 80e elég lesz? Majd évente hozzáadok kb 20-30e.
2015. okt. 25. 19:11
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Hát, a kölykökön átszaladnak járványok...legalábbis nálunk a menhelyen elég betegek szoktak lenni a kölykök. Hasmenésesek csoportosan...
2015. okt. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Félreérthetően írtam. Én nem dolgozom menhelyen, csak a városi menhelyről van szó.
2015. okt. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Felnőttet fogok mindenképpen örökbe fogadni. Amúgy a befogadás napján érdemes elmenni vele egy állatorvoshoz vagy még mielőtt örökbe adják csinálnak egy eü. ellenőrzést a menhely állatorvosával. Vagy van olyan opció hogy a menhely állatorvosához viszem és ha bemutatom azt a lapot amin az áll hogy valóban a menhelyről fogadtam be akkor ő megnézi nekem kedvezményesen vagy akár ingyen hogy van e valami baja? Félreértés ne essék nem sajnálom tőle a pénzt csak jó lenne ha egészséges lenne mert az a pénz ami az orvosra menne jobb lenne ha finomságokra és játékokra menne. Gondolom a kutyus is jobban örülne. :)
2015. okt. 25. 19:23
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Kicsit lutri, ismerősömék több menhelyit is fogadtak be anno, volt amelyik kutyus sajnos olyan betegséggel érkezett, hogy nem tudták megmenteni a leggondosabb kezeléssel sem, de azért többségben kisebb-nagyobb betegségekkel kihúzták. Összességében szerintem nem rizikósabb menhelyit befogadni, mint felelőtlen szaporítótól venni.


A 80 ezer nekem jó kezdőalapnak tűnik, ez már komolyabb beavatkozásra is elég lehet.

2015. okt. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

30-40 000. Én a sintértelepről hoztam egy kissé sovány, köhögő kutyát. Soványsága hátterében egy bélgyulladás állt és volt egy törött foga. 15 000 forint volt + a taxi. Aztán 17 000 az ivartalanítás, egy évvel később 12 000 egy foghúzás.


Szerintem ennyi rizikó bőven van egy vásárolt kutya esetében is.


Amúgy hamar rendbe jött és nem egy beteges kutya :)

2015. okt. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt menhelye válogatja. Ahol van kapacitás tisztán tartani a kutyákat, a helyüket, jó kaját kapnak és rendes állatorvosi ellátást, ott nem valószínű, hogy beteg kutyát fogsz hazavinni. Ahol ezekre nem tudnak/akarnak odafigyelni, ott nyilván nő az esélye a betegségeknek.

De azért ne úgy képzeld el, hogy bárhová bemész és egy félhalott lefogyott roncsot hozol ki, amit azonnal be kell fektetni a kórházba. A menhely nem lepratelep :) Tele van életerős, egészséges állatokkal.

2015. okt. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
9, ez igaz. Ráadásul a jobb menhelyeken rendszeres az állatorvosi vizsgálat és muszáj tartani egy bizonyos szintet tisztaságban, gondozásban. Sajnos a szaporítók közt meg soknál egyszer nem járt állatorvos...
2015. okt. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!