Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kiskutyát vegyünk?

Milyen fajta kiskutyát vegyünk?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta szerettem volna egy kutyát,és úgy néz ki a szüleim végre belemennek.

A kérdés a kutya fajtája.

Mindenképpen kisebb termetű kutyát szeretnénk,aki jól bírja az egyedüllétet(heti ötször 6-8 óra),megelégszik napi háromszori setával(reggel-este 15-20 perc,délután 30-45 perc),ragaszkodó,nyugodt,és nem annyira ugatós,viszont igényli a hatalmas játszásokat:)

Első blikkre a máltai selyemkutyát néztem ki.

Mi a véleményetek róla? Ki milyet ajánl,illetve milyen tapasztalatai vannak?



2015. okt. 25. 21:33
 1/5 anonim válasza:
20%
Beagle mindenképpen ;) Nekem az a kedvencem. De jó a máltai selyemkutya. Barátomnak olyanja van. Aranyos, játékos, és nyugodt. ;)
2015. okt. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Beagle-t csak ha mazochista vagy. Rengeteg időt és energiát igényel, és szörnyen makacs meg önfejű, ráadásul imád ugatni.


A máltai jó választásnak tűnik, vagy igazából bármelyik ilyen jellegű szobakutya közepesen aktív egyede, de akár egy menhelyi keverékkel is tök jól tudtok járni. Arra figyeljetek csak, hogy ha fajtatiszta lesz, akkor jó kennelből legyen, törzskönyvvel, szerződéssel, különben úgy jártok, mint anyósom kollegája, aki vett egy havanese-t olcsón a neten, és újfundlani lett belőle. Nem mindegy, hogy 6 vagy 60 kiló a kutya, ugye :) Igen, drága, de igen, megéri, hogy ne kelljen öt hónapos korában új gazdát keresni csak azért, mert át lettetek vágva.


Az egyedüllét bírása egyébként nevelés kérdése. Szóval csak a fajta miatt ne nyugodjatok bele, hogy majd magától jó lesz :)

2015. okt. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Beagle, Jack Russel, Foxi és társai kerülendők. Első kutyának alapból nem veszünk ilyen vérmérsékletű kutyákat, meg amúgy is ezeknek nagyon sok lefárasztás kell...(a legtöbb ember tévesen tudja, meg hát a filmek is befolyásolják..)


Szerintem is jó a máltai, esetleg még spániel, vagy tacskó (bár ezek erősebb jellemek). Boston terrier, Francia vagy angol (nem amerikai!) bulldog. Mopsz.

Ezek ilyen...cuki kutyák, vagy hogy fogalmazzam. Esetleg Mudi vagy Pumi, bár ezekhez is azért kell egy kis tudás :) Westie-t is ajánlom, mert ők is nyugodtabbak, bár terrier vér bennük van :)

Törpe pinscher esetleg, vagy szamojéd spicc.

2015. okt. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
Először is, szerintem ez a mozgás amit leírtál jogy nyújtani tudsz neki kevés, még egy kiskutyának is, mivel a hiedelemmel ellentétben a kiskutyáknak több energiájuk van mint a nagyoknak. Az egyedülszoktatást pwdig már az elején, mikor elhozzátok, el kell kezdeni. Nehéz lesz mert pici, aranyos, édws és lehet hogy eleinte sírni fog, de muszály hogy ne sírja végig azt a 6-8 órát (ami szerintem elég sok magány egy társas lénynek, főleg amìh pici) amíg egyedül marad. Szerezz be neki játékokat, nálumk p3ldául rágócsontot kap, azzal ttöbb mint egy óráig elvan, aztán bealszik.
2015. okt. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

Szia !

Ha mindenképp valami kisebb szobacirkálót szeretnél, akkor Cavalier King Charles spániel,

West Highland White Terrier, törpe tacskó, Havanese, Bolognese.

Bár, ha tenyészteni nem akarsz, sztem ne rettentsen el egy "keverék" kutyus sem : az legalább

tutira nem "beltenyészet" ! Sok a lelkiismeretlen kutyaszaporító. Ezeket csak az érdekli,

hogy a kutyák eladásából élnek és egy ilyen kutya nem olcsó.

2015. okt. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!