Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnénk vállalni kiskutyát,...

Szeretnénk vállalni kiskutyát, egy nap hányszor kellene levinni hogy elvégezze a dolgát?

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk, a párom délelőtt 10-től 7-ig dolgozik én pedig 24 órát dolgozom, 48 órát pihenek utána. Ha nem vagyok otthon, akkor 2 szer tudja levinni a párom. reggel és este 7 után. Amikor én vagyok otthon akár 4x 5x is letudom vinni, az a kérdésem hogy, hányszor kellene levinni 1 nap, elég lenne neki 2x ? vagy szoktatás kérdése ? és még az hogy, 32 nm2 a lakásunk kis vagy közepes termetű kutyát szeretnénk tartani, mennyire jó ötlet ilyen kis lakásba kutyát tartani ? jól érezné magát mondjuk egy kis tacskó ? vagy törpe schnauzer, angol bulldog, bull terrier ?

2015. okt. 26. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azokon a napokon mikor te dolgozol nem tudná valaki napközben is levinni egy gyors pisire? Egy kutyust minimum napi 3x kellene sétáltatni. Ha kölyök akkor 2-3 óráként is hordani kell. Gondoljátok át. Esetleg egy cica?
2015. okt. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát lehet hogy cica lesz, szegény kutyus nem bírná nálunk. Sajnos nem tudja levinni senki :(
2015. okt. 26. 08:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen beosztással nem hiszem, hogy jó ötlet kutyát vállalni. Először is: a kiskutyákat két óránként kell levinni a szobatisztaság megtanítása miatt. És még a felnőtt kutyának sem elég a napi 2 séta, minimum 3 kéne neki. A lakás mérete annyira talán nem lényeges, ha le van fárasztva a kutya, és rendesen van tartva.

A tacskót nem ajánlom semmiképp, mert az vadászkutya, nagyon mozgékony. A bullterrier egy kész katasztrófa, rombolnak, még akkor is, ha nevelve vannak. Az angol bulldog beteges. A snaciról nem tudok véleményt mondani.

Arról nem is beszélve, hogy a fajtatiszta kutyák ára 100 ezer forintnál kezdődnek, egy bulldog akár 230 ezer is lehet. De ezzel a beosztással nem vállalnék kutyát. Inkább legyetek menhelyen önkéntes sétáltatók. Így segítetek is, és nincs rajtatok felelősség sem egy élőlény miatt.

2015. okt. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Háromszor mindenképpen le kell vinni felnőttkorban: reggel, délután és este. Ha ez nem megoldható, ne vállaljatok kutyát. Kis testű kutya pláne nem bír ki kb. 10-12 órát, max. 8-9 óra az, amit kibír.

Amíg kölyök, és tanulja a szobatisztaságot, addig ennél sűrűbben kell levinni, eleinte kb. 2 óránként, fokozatosan átállva majd a napi 3 sétára.

Lehet kis lakásban is kutyát tartani, megfelelően lemozgatva, mindennap a napi 3 sétából az egyik (jellemzően a délutáni vagy esti) legyen másfél-2 órás, ahol szabadon is futhat, tanítod, labdáztok, gyakorlatoztok, más kutyákkal játszhat stb.

Tacsi elég mozgékony, ugatós, önfejű.

Bull terrier pláne.

Angol vagy francia bulldog jó lehet, de a napi 3 séta nekik is kell.

Schauzerről nem tudok nyilatkozni.

Szerintem egy fiatal felnőtt, nyugis természetű, kis termetű keverék lenne a legjobb menhelyről, akinek más ismert a természete, és nem kis kölyök. De napi 3 séta nála is elengedhetetlen.

2015. okt. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Macskát sem ajánlanék 32 nm-re. Az is állat, nem szobadísz, és normális körülmények között nagyon mozgékonyak. Persze egy idő után ellustul, depressziós lesz és megszokja, hogy be van zárva, de nem jó neki.


Én alapvetően semmilyen állatot nem raknék be egy ekkora lakásba. De ha mindenképp szeretnétek valamit, akkor hörcsögöt vagy tengerimalacot javasolnám.


A macskával ti sem járnátok jól, mert megőrülne ekkora területen és szétkapna mindent a lakásban. Másrészt ő sem jár jól. Nekem van négy macskám, de ők kertben vannak, bár bejöhetnek a házba is. Kint a kertben megindulnak, kergetik egymást, több tíz méteren rohannak. Ezt hogy tudja megtenni egy ekkora lakásban? Nemhogy hosszan futni nem tud, még felgyorsulni sincs helye szerencsétlennek.


Az eredeti kérdésre reagálva a kutyát még inkább nem ajánlanám, a fentiekből kiindulva szerintem érthető, hogy miért.

2015. okt. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bollocks ***** válasza:
A kutyának alapvetően a lakás mérete tökmindegy, de a napi két séta kevés.
2015. okt. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!