Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora gond ha városban nem...

Mekkora gond ha városban nem sétáltatom?

Figyelt kérdés

Van egy kölyökkutyánk, aki 3 hónapja van nálunk. Mi alapvetően egy csendes kertvárosi övezetes környéken lakunk, a kiskutyánk remekül összebarátkozott a szomszéd kutyákkal, mivel itt sajnos nem divat kutyát sétáltatni, csak a 3 közvetlen szomszédunk foglalkozik velük rendesen, jól szocializáltak, hordják őket sétálni, és velük barátkozott össze a mi kutyánk is, úgyhogy ezzel szerencsénk volt.:)

Viszont a zajos belvárosba nem voltunk még vele sétálni, mert sajnos a házunktól elég messze lenne, a főúton végigmenni az 3 km, oda-vissza összesen 6, ami még megterhelő lenne neki. Mellettünk van egy viszonylag nagy zöldterület, erdős-parkos rész(ide fogom először holnap vinni), de sajnos ahogy ide eljutunk, végig a kerítés mögött őrjöngő kutyák mellett kell elmennünk, hozzájuk nyilván nem engedem oda, sőt inkább az út túloldalán megyünk..

A kérdésem az, hogy mekkora gond, ha nem hordjuk a kutyánkat a zajos belvárosba, hanem van itt neki a környéken rendes-normális 3 "kutyabarátja", akikkel jól megvan, és csak errefelé sétálunk, olyan területeket keresve ami nyugodtabb és el is tudom engedni?

Ettől függetlenül barátságos, de mivel a városban tényleg nem találkoztunk még jól szocializált kutyákkal, ezért nem tudom velük hogyan viselkedne, ez a rész sajnos kimaradt:/

(Kertesházban lakunk, ahol bár hatalmas terület áll rendelkezésére, mégis igyekszünk minden nap biztosítani a sétát. Ja és azt kihagytam, hogy állatorvoshoz viszont a központba hordjuk, tehát nincs az, hogy nem lehet elvonszolni a megszokott csendes környezetből:D, ott sem esik kétségbe, meglehetősen jól tűri a forgalmasabb helyeket is és az autózást is.)



2015. okt. 26. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Már miért kellene a belvárosba hurcolni?
2015. okt. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem jól fogalmaztam. Elég az, ha csak úgymond a "természetben" sétálunk, amolyan vidéki stílusú környezetben?, mivel itt nem éri olyan sokféle dolog, inger, ami pl egy forgalmasabb városrészen, a közelben kutyafuttató sincs, tehát csak az itthoni megszokott kutyatársasággal találkozik rendszeresen.
2015. okt. 26. 21:38
 3/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Ha később nem akarod rendezvényekre, versenyekre vinni, nem akarsz vele sportolni, dolgozni, akkor nem muszáj bevinni a belvárosba. Viszont a szocializációjának jót tesz, ha minél többféle ingerrel találkozik
2015. okt. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jó bevinni.Hiszen minden zajhoz,ingerhez hozzá szokik. Ha elviszitek pl nyaralásra vagy vmi és ott bementek a városba,gondolom nem lenne túl jó ha őrjöngene biciklire,autóra vagy éppen össze rezzen tőlük. Amíg kölyök addig szerintem érdemes,utána is lehet párszor,hogy tudja van olyan is. Így nektek sem kellemetlen ha vhová vinni szeretnétek.


Az meg,hogy 3-4 kutyával nő fel rég nem szocializáció. Más kutyát nem biztos,hogy tűrni fog,ha csak velük találkozik.

Nálunk a nevelést elaszta húgom elég szépen 1 kutyával találkozott kölyök kora óta minden nap szinte ,vele mai napig nagyon jól elvannak. De más kutyának menne neki.


Szerintem legalább 1 éves koráig heti 2x-3x azért vidd el szokja :) Busz,autó vmi amivel bevihetnétek?

2015. okt. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nem tervezek vele se rendezvényre, se versenyre járni, szóval ez nem gond:)

Autók, biciklik nem zavarják, azok sokat járnak erre is az úton, emberektől sem fél, egyedül csak az nem a legideálisabb, hogy kevés kutyával találkozik, mivel mint mondtam, a városunkban sajnos nem annyira népszerű az igazi kutyatartás, tehát nem járnak sokan kutyasuliba se, tipikusan csak a lakótömbök kicsi kutyáival találkozni(félreértés ne essék, semmi gondom a padlócirkálókkal:D de őket főleg idősebbek tartják errefelé, és nincsenek szocializálva, mennek mindenre, ami idegen...)

Busz is 4 km-re van a legközelebb, autóval viszont tudnánk vinni, de ez is csak minden nap este lenne megoldható.

Hogy jobban szocializálódjon majd, kutyasuliba tervezzük vinni, azt mindenképp megoldjuk majd, de azután sem hiszem, hogy a panelok között tudnánk sétálni minden nap hogy szokja az újdonságokat, futtató ugye nincs, így marad megintcsak a környékünk...

2015. okt. 27. 20:36
 6/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Ha a hétvégi két napos kutyasuli mellett hét közben 1-2 alkalommal be tudtok menni a városba kocsival, már jó! Sötétben extra szoci :)
2015. okt. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor elkezdem hordani esténként, így főleg, ha van értelme úgy is, hogy már javarészt sötét lesz, köszi a válaszokat:)
2015. okt. 28. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!