Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire és hol van szüksége egy...

Mire és hol van szüksége egy felnőtt kinti-benti kutyának?

Figyelt kérdés

Örökbefogadunk egy nagytestű kutyust.

Viszont eddig nekem csak kinti kutyám volt, így fogalmam sincs, mit hova tegyek.

Retriever keverék, hosszú szőrű.

Kint lesz egy alvós kanapéja, házon belül elég lesz két takaró?

Feltétlenül a szobában kell aludnia, vagy alhat az előszobában? viszont ott a fűtés, kandalló. Tegyek köré rácsot?


2015. okt. 28. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
A mienk egész télen kint van, van háza, van a keneljének fedett része, de ő általában zuhogó esőben sem zavartatja magát, kifekszik az esőbe, hóba... Volt már, hogy reggel meg volt fagyva a bundája egy része, betemette a hó, én azt hittem haldoklik, felébresztettem, beerőszakoltam a házba, 5 perc mulva már akart kimenni... De persze lehet, csak az én kutyám ilyen idióta :D
2015. okt. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kintre feltétlen kell egy méretében megfelelő kutyaház: ne legyen túl nagy, hogy könnyen be tudja fűteni magának.

Ne a földön álljon, hanem raklapon, téglán. Szélmentes helyen legyen. Minden oldala, teteje-alja legyen vastagon szigetelve. Ajtaja a hosszabbik oldalának az egyik szélén legyen, így szél esetén is be tud húzódni a zugba. Legyen rajta hőálló függöny. Benne vastagon szalma.

Aztán a kutyát naponta sétáltassátok meg, találkozzon szabadon más kutyákkal, játsszatok, tanítsátok.

Ha otthon vagytok, hadd legyen bent veletek is

2015. okt. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Lehet nem esett le a kérdés...

Nem a kinti dolgokról van szó!

Az rendben van, fűtött helyen lesz kint, a kazánházban várja egy kétszemélyes pihe-puha kanapé...

A benti helyzet nem tisztázott.

2015. okt. 28. 14:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Tőled függ, bentre mire van szüksége. Mit szeretnél mit csináljon, mit csinálhat bent. Ha megírod mi az elképzelésed, mikor, mennyit lehet bent és mikor akarod kizárni ebben a kérdésben akkor lehet segíteni.

Milyen a kandalló? Ha fém= tehát nagyon meleg tapintásra én elkeríteném. A cserépkályhánál max. az ajtaját zárnál el tőle, mert a cserép része nem éget, ha hozzáér. Lehet a szobában is az alvó helye lehet az előszobában is, vagy kint. Én mondjuk beengedném a szobába, de ez az én döntésem lenne, egyszerűbb, olcsóbb és nem utolsó sorban a kutya ott szeret lenni, ahol a gazdái vannak. Az utolsó válaszoló nagyon jól megírta, mire lenne szüksége ha kint aludna. A kanapé kint butaság, megfagyna, nincs mit kifűteni. A kanapé max bent jópofa vagy nyáron. Nem is értem mit akarsz vele télen...

2015. okt. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a fűtött helyre a kanapéhoz van szabad bejárása akkor ott maradhat az ötlet, de csak akkor, ha akkor megy be amikor akar és mindig fűtve van az a hely.
2015. okt. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

fűtött helyen van a kinti kanapé, a bejárást hőfüggönnyel oldjuk meg, hogy bármikor, ha kedve szottyan, bemehessen.

Leghidegebb téli reggelen is van ott 15fok.

2015. okt. 28. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!