Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik örökbe fogadnak kutyát...

Akik örökbe fogadnak kutyát vásárlás helyett, más szemmel nézik a kutyákat?

Figyelt kérdés
2010. márc. 17. 19:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
58%
Nekem van mentett kutyám is és fajtatisztám is akit vettem. Mindkettő ugyanolyan ragaszkodó. Mindkettő ugyanolyan okos, csak meg kellett találni, mivel lehet őket motiválni (egyik jutalomfalatos, másik labdamániás). Ugyanolyan gyorsan tanulnak. Az egyetlen különbség köztük, hogy a keverékem szervezete valamivel szívósabb és ellenállóbb, a fajtatiszta kutyám valamivel érzékenyebb. Erre a szakzsargon azt mondja, hogy az egyik igénytelen, a másik "igényes". Belső tulajdonságaikban azonban nem tudok különbséget mondani, szerintem is alapvetően a gazdi nevelésén és hozzáállásán múlik, hogy egy kutya milyen gyorsan tanul és mennyire ragaszkodó. Ha egy mentett kutyával valaki tolakodó és rámenős, nem hagyja meg neki a kellő időt mindenre, ő sem fog ragaszkodni a megmentőjéhez. Erről viszont eszembe jutott egy fontos különbség, mégpedig, egy mentett kutyának sokkal nehezebb a bizalmába férkőzni. De azt, hogy ragaszkodóbb lesz-e, a gazdin múlik és a kutya személyiségétől is. Vannak ugyanis olyan kutyák, akik alapvetően inkább "önállóbbak".
2010. márc. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Igazából arra voltam kíváncsi, hogy másfajta ember-e az, aki örökbe fogad és más-e, aki vásárol. Tehát, hogy máshogy viszonyulnak-e az állatokhoz? Köszi, aki értette a bonyolult gondolat menetemet.
2010. márc. 17. 22:57
 13/18 anonim ***** válasza:
36%
Akinek mentett kutyája van az sokszor próbálja úgy beállítani hogy ő a jó segítő, akinek meg törzskönyves van az sznob, gonosz, önző, és csak a kinézetre meg a papírra hajt. Pedig ez nem igaz! Aki sz*r ember az nem a törzskönyves kutyája miatt lesz az! A mi családunkban is van keverék kutya meg mentett, de én pont beleszerettem pár fajtába! És azért mert az én kutyám szerető családba született, a tenyésztők mindent megtettek érte, még had engedtessen meg hogy ugyanolyan különleges kapcsolatom legyen vele mint másnak a mentett kutyájával! Az én kutyáim is átéltek már egyetsmást velem! És még az sem igaz hogy ellenállóbb a keverék. Én ugyanannyi keveréket láttam betegnek mint fajtatisztát. És nem láttam több keverék kutyát veterán életkorban mint fajtatisztát. Nehogymár az eredete határozza meg azt hogy ő milyen jó, és mi milyen jók vagyunk együtt. Ezt csak mi határozhatjuk meg együtt. Nem attól leszel jobb ember hogy befogadsz. Segíteni máshogy is lehet. Semmi bajom nincs a keverék kutyákkal csak elegem van belőle hogy agyba főbe reklámozzák őket és próbálják minnél jobban leégetni a fajtatisztákat. Aki akar az meg elmegy a menhelyre, nem kell állandóan erről beszélni!
2010. márc. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
66%

Mit értesz az alatt, hogy más szemmel?

A kutya az kutya. Mindenkinek a sajátja a legszebb és legjobb. A kutya attól lesz okos és hűséges, ha szeretik és foglalkoznak vele, egyébként csak az ösztönei irányítják, vagyis zabálni és szexelni akar.

Szép dolog menhelyről befogadni egy kutyát, de azokat sem lehet elítélni, akik maguk neveltek fel elválasztás óta egy fajtatiszta kölyköt.

Persze, egy ideális világban nem lennének menhelyi kutyák, és az összes kutya fajtatiszta lenne, de nem vagyok benne biztos, hogy akarnék-e egy ilyen világot...

...az én kutyám ugyanis keverék. Fajtatiszta szülőktől ugyan, de más fajta-tisztáktól :) A kutyát ingyér' kaptam, egyébként az utcára dobták volna. Most mondd meg, jó ember lett-e a kutyamami gazdája, aki ugyan fajta-sznob, de simán kidobta volna a kicsiket, mert azok nem a szukával egyező fajtájú kantól voltak, pedig nem is volt ivartalanítva a szuka?

A kutyát nem a fajtájáért kell szeretni, hanem mert olyan, amilyen, és ha másért nem, hát legalábbis azért, mert ő, a kutya viszont nagyon szereti az embert.

Ha kutyát szeretsz, lehet, egy-két fajtát szebbnek találsz, mint a többit, vagy egy konkrét színhez ragaszkodsz, de azért nem fogod a többit lelőni, nem? Mindenkihez passzol kutya, olyan ez, mint a szerelem vagy az izlés. Ki tudja az okát?

Kutya, az enyém, és azért a sok évért szeretem, amikor velem volt. Megvédett a hangja, büszkélkedtem az eszével, enni adtam neki, amikor kevés pénzem volt, és inkább magamnak nem vettem kaját, csak neki jusson. Az utolsó pénzemből adattam be neki a kötelező oltást, elkisért a kiránduláson, mellettem futott a biciklin, és megvédte a macskámat más kutyáktól. Hagyta, hogy a két éves unokahúgom rajta mászkáljon és a fülét tépje, velem volt sok egyedül eltöltött karácsonyon, és gondoskodott róla, hogy ne érezzem magam magányosnak. Sohasem hagyott cserben vagy szegült szembe velem.

Az enyém egy keverék, de nincs kizárva, hogy más is így érezzen az övé iránt, fajtától függetlenül.

2010. márc. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
67%

szia!


szerintem lehet más is, meg nem is.

Nem szabad általánosítani.

Biztos vagyok abban, sőt láttam is olyat, aki csak azért vett westie-t, hogy mutogassa. Szegény még 3 hónaposnak se nézett ki, de már a fressnapfban öltöztették be mindennek, és a többi..azoknak mondtam is, h az oltásokat előbb kapja már meg szerencsétlen kutya, de csak úgy reagáltak, h "hogy a fa*omba tanítsam szobatisztaságra ha nem hozhatom le?"

hát persze, mert a fressnapfban fogja megtanulni..

szóval vannak ilyenek is, de vannak olyanok is, mint én,

aki világ életében örökbe akart fogadni, és végül westie-t vettünk.

Ne kérdezd miért, így alakult, egy ideig lelkiismeret furdalásom is volt, de ha már 13 évet vártam egy kutyára, akkor ez van. Őt kaptam páromtól. Cseppet sem más a gondolatmenetem, mint aki örökbe fogad, mert ha tehetném, és remélem tehetem is majd, akkor a következő örökbefogadott lesz:)imádom azokat a kutyusokat is, és ha tehetném mindet befogadnám.

Akik pedig örökbe fogadnak.. azok sem hiszem h más szemmel néznének rá. Maximum a sajnálatuk nagyobb irántuk, ha tudják h mit élt át szegény kutyus vagy kinézetéből adódóan sejtik.

De valószínűnek tartom , hogy olyan ember is van aki leszól minden olyan kutyást aki pénzért vett kutyát nem pedig örökbe fogadott, ahogy ő.

Szóval van mindenféle ember, ilyen is, olyan is.

Biztos van olyan aki más szemmel nézi a kutyákat, jobban megbecsüli..én hiába nem tettem , Édesanyám(mióta megvan a kutyusunk), minden kutyust árgó szemekkel les és csodálkozik, eddig h nem vette észre őket, hogy mennyi fajta van, mennyire szépek tudnak lenni és okosak:)

2010. márc. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
41%
Én vásároltam a kutyámat, de sokat gondolok arra, hogy mi lett volna, ha nem én veszem meg. Akkor is jó gazdához kerül? Vagy bántanák? Attól, mert nekem ez a fajta tetszik és szerettem volna felnevelni egy kölyköt születésétől, még tudhatom, mi folyik a világban, csak nem mindenki szeretne örökbefogadott kutyát. Ez valami olyasmi, mint pl. nagyon szép dolog árvaházból örökbefogadni gyereket, de a legtöbben ha tehetik, inkább szülnek egyet annak ellenére, hogy tudják, túlnépesedés van a Földön.
2010. márc. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
31%

03-17 23:56

Kedves Kérdező!

Figyelmedbe ajánlom a fenti választ, kérlek, hogy tüzetesen olvasd át.Szeretném, ha minden kutyás beírná a szívébe és az agyába.

2010. márc. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszi, persze, az is egy vélemény. Ezért is írtam kérdést, mert mindenkinek a válasza érdekel. Nincs szentírás és egyetlen igazság. Van a Te véleményed, van az enyém. Az egyik sem rosszabb vagy jobb. Én annak örülnék, ha felelős állattartás lenne fajtára és fajtatisztaságra való tekintet nélkül.
2010. márc. 23. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!