Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ciki, hogy fajtamentős...

Miért ciki, hogy fajtamentős kutyám van?

Figyelt kérdés

Mindig is egy németjuhász volt az álmom, de nem vágytam sem egy extrém pörgős munkakutyára, sem pedig egy peteges, majdnem tuti dp-s kiállításira. Elhoztam a fajtamentőktől egy átlagos energiaszintű, jófej kutyát panelba. A környékemen az a menő, hogy szaporítótól hoznak el "fajtiszta"ként emlegetett kutyákat, akiknek persze nincsen törzskönyve. Mikor megemlítem, hogy nem tudom és nem is zeretném szaporítani, mert fajtamentős, szűrések nélküli, stb, rögtön én vagyok a hülye p*csa, hogy nem vettem "fajtiszta" kutyát. Miért kell ebbe beleszólniuk az embereknek? Az én döntésem, az én életem.

Ez máshol is így van, vagy csak én fogtam ki ilyen hülye bagázst? :')


2015. okt. 29. 13:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Tudatlan hülye mind, ne törődj velük. Vitatkozni nem érdemes velük, mert nem tudod őket meggyőzni. Van erre egy jó mondás: "Hülyével vitatkozni olyan, mint galambbal sakkozni. Felborítja a bábukat, rász_rik a táblára, aztán boldogan ugrál, hogy ő nyert."

Jól tetted, hogy fajtamentéstől vettél kutyát, de azon kívül, hogy ha kedved van kioktatod a népet a szaporítás "hasznosságáról", nem tehetsz semmit.

2015. okt. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak te fogtad ki. Egyébként a tiéd is éppolyan fajtiszta kutya, mint az övék, biztos nincs benne mondjuk csincsilla is. ;) Plusz: te legalább segítettél egy állaton, míg ők pont ahhoz járultak hozzá a szapitámogatásukkal, hogy még jó pár kutya kerüljön hasonló helyzetbe, mint amiből te a tiédet kimentetted. Itt szerintem neked kéne büszkének lenni, nekik meg behúzni fülük-farkuk.
2015. okt. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Rá se ránts! Jól döntöttél, nem kell mások véleményével foglalkozni!
2015. okt. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem ciki. Nálunk pl. csomó keverék van.

És egy kutya ugyanúgy tud szeretni fajtától függetlenül.

Plusz amúgy is nem a szaporítás a lényeg.

2015. okt. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz az ilyenekkel, igen is nagyon szep töled h nem a szaporitoktol vetted hanem a menhelyröl hoztad ink el:)
2015. okt. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem ciki!!! Sőt! Légy bűszke arra, hogy lehet megmentettél egy kutyát a kínzástól! Akik azt álítják, hogy ciki azokat sza.rd le magasról!
2015. okt. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
37%
Fajtatiszta. Nem fajtiszta. Mindegyik kutya fajtiszta, hiszen nem kereszteződnek zsiráffal vagy bálnával.
2015. okt. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
sose volt ciki
2015. okt. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Akumi: nem vagyok a kioktatasodra. En tisztaban vagyok a kulonbsegekkel, azert irtam " " jelek koze, mert az itteni kutyasok - tevesen - igy mondogatjak.
2015. okt. 29. 14:33
 10/18 A kérdező kommentje:
(* alloka)
2015. okt. 29. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!