Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg egy...

Hogyan tanítsam meg egy németjuhásznak a "marad" parancsot?

Figyelt kérdés

2015. okt. 31. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mond neki hogy marad.
2015. okt. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Leülteted vagy lefekteted es mond neki h maradj, majd ovatosan kezdj el tavolodni töle de csak kicsit ha nem mozdul dicserd meg, ha elmozdul akk kezd elölröl. Ha ez mar megy akk probalj meg egyre messzebbre tavolodni töle.
2015. okt. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 bollocks ***** válasza:
100%
A 2. választ kiegészíteném azzal, hogy a dicsérethez ne hívd oda magadhoz, hanem menj vissza hozzá, mert előbbi esetben az rögzül, hogy az odamenésért kapja a jutalmat.
2015. okt. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én egy kis méretű kutyámat tanítottam, neki úgy tanítottam meg, hogy először pórázon szemben álltam vele, és leültettem, kiadtam hogy marad, kéztartással (mint mikor kocsi tolatásnál tudod a gyere gyere állj-ból az állj jelét) mutattam. Aztán póráz nélkül, és ha szembeálltam elkezdtem hátrálni. Ha jó volt akkor adtam neki finomságot :)
2015. okt. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Pusisz ***** válasza:
100%

Amikor kezded, elég 1-2 lépést hátrálnod, miközben mutatod és mondod a vezényszót, de ne maradj távol, hanem menj vissza egyből és dicsérd.. Ne higgye, hogy lelépsz, mert akkor elindul utánad.

Ha 2-3 lépést tudsz távolodni és a helyén marad, akkor már kivárhatsz 1-2 másodpercet, mielőtt visszaindulsz dicsérni. Ha elég stabilnak érzed, próbáld megkerülni Őt... és így tovább. Fokozatosan növelve a távolságot és az időt, miközben ismételgeted a parancsot.

Először udvaron, kietlen helyen külső zavaró tényezők nélkül. Ne büntesd, csak dicsérettel és baromi sok türelemmel tudod elfogadtatni vele...

Sok sikert! :)

2015. nov. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Több kutyát tanítottam már meg a marad parancsra a következő módszerrel. Először is a kutyának tudnia kell az ül, vagy a fekszik parancsot. Ha ez megy kiadod neki az egyiket, majd tenyeredet felé mutatod, bele képébe, h lássa, és határozottan erősen (nem ordítva) kimondod a marad parancsszót, és fél lépést teszel hátra. Ha jön otánnad akkor egyből kiadod a tiltó szót amit használsz (ha nincs vezesd be, mert a kutya nevelésében ez kulcsfontosságú pl. nem). Ha eltávolodtál fél lépést (annál többet ne, mert úgy is követni fog), várj kb. 1-2 mp és menj oda hozzá. Ne hívd oda, minden esetben neked kell visszatérni hozzá, h rögzüljön benne az, h ha ott marad ahova te leültetted/fektetted az a jó. Ha visszamentél hozzá, nagy dícséret és jutalom falat! Ezt gyakorold kb. 10x, ha megy, jöhet az egy nagyobb lépés. Ha ez is megy akkor a kettő. Ha már vagy 10 lépést eltávolodsz és ott marad, akkor már fél siker. Fontos, h közben végig a kutyával szembe maradj, ne fordíts hátat, mert fel fog állni. Ha már megvan a 3-4 lépés, akkor félúton add ki megint a marad parancsot, h biztosítsd a kutyát. Amikor közeledsz felé akkor is kiadhatod (ezt főleg a tanítás elején kell, amíg nem érti 100%, h mit akarsz). Ha már megy a 10 lépés, akkor jöhet az, h megfordulsz amikor egy lépést eltávolodsz. Mikor megfordultál megint add ki és mutasd a marad parancsot. Miközben távolodsz tőle, figyeld, h követ e. A tenyér mozdulat amit mondtam azért hasznos, mert így nemcsak mondod, hanem mutatod is a kutyának a parancsot. Ezt a későbbiekben el lehet hagyni. Rem tudtam segíteni. Ha én egy japán akitát is megtudtam így tanítani, egy németjuhásznak ez semmiség lesz. :)
2015. nov. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek!! #6 módszerével már 5-6 lépés sikerült
2015. nov. 2. 20:08
 8/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, ugyanazt írtam, mint a 6os, csak röviden:D De mindegy:D:D
2015. nov. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!