Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni a kullancsok...

Mit tudok tenni a kullancsok ellen? Melyik spot-ont próbáljam még?

Figyelt kérdés
Advantixet vettem a kiskutyámra, mivel elméletileg lepkeszúnyogok ellen is véd két hétig. Az első két hónapban jól működött, aztán egyre több kullancsot találtam benne. Októberben Frontline Combora váltottunk, de mintha rajta sem lett volna. Érdekes módon úgy tűnik nekem, mintha így ősszel még több kullancs lenne, mint nyáron. Én meg persze folyton parázok, nem tudom mit kéne tennem. Nagyon tömött, hosszúszőrű fajtáról, skót juhászról van szó. Lehetséges, hogy a spotok nem annyira hatásosak így? Vagy csak még keresgélnem kéne? Ez esetben miket ajánlanátok? Gondoltam természetesen a Bravectora is, de én félek ettől a belsőleges verziótól, pláne egy ilyen gyógyszerérzékenységre hajlamos fajta esetén.

2015. nov. 1. 09:05
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Átgondoltam a dolgot, és állatorvos helyeslése esetén Bravecto+illóolajos kiegészítést fogok bevetni a dögök ellen. Csak még ki kell derítenem, hogyan a legcélszerűbb és a legbiztonságosabb alkalmazni ezeket az illóolajokat (geránium, borsmenta, levendula - ezek elméletileg szúnyogok ellen is hatásosak).
2015. nov. 1. 13:56
 12/13 anonim ***** válasza:
Kidörzsöli a szőrt??? Olyan szorosra kell állítani, hogy a szőr alatt közvetlenül érintkezzen a bőrrel. Akkor nem mozog, nem dörzsöl és még csak nem is látszik. Ráadásul jóval olcsóbb, mint a többi megoldás.
2015. nov. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Rengeteg collies közül egy sem ajánlja a nyakörvet. Ennek gondolom oka van.
2015. nov. 2. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!