Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor legyenek kiskutyák?

Mikor legyenek kiskutyák?

Figyelt kérdés

Szeretném a kutyámat ( törpe tacskó) fedeztetni

Novemberben kéne a fiú kutyához elvinnem vagy inkább Januárban?Annyit tudok hogy kb. 63 nap a vemhessége.

Meg még az lenne a kérdésem hogy egy fajtiszta tacskó kölyköket mennyiért lehet eladni,oltások nélkül? köszönöm a válaszokat!



2015. nov. 1. 18:29
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

1. Akkor lehet fedeztetni, amikor megvan a tenyészszemléje és az egészségügyi szűrései, illetve ha vagy te kiváltottad a kennelnevet, vagy tenyésztője kennele alatt születik az alom.

2. De a te kutyád nyilvánvalóan nem törzskönyvezett, nincs tenyészszemléje, szűrései stb., ezért nem kéne fedeztetni egyántalán.

3. A kölykök akkor fajTAtiszták, ha van törzskönyvük. Ha nincs, akkor illik ajándékba adni és nem eladni. Oltások nélkül?! 2 oltást + chipet beadatni, ill. beletetetni a te feladatot, majd ezekkel együtt és többszöri féreghajtással 8 hetes kor után lehet odaadni az új gazdának.

4. Azt sem tudod, hogy akkor lehet fedeztetni, amikor tüzel, nem amikor te úgy gondolod, erre inkább már nem is írok semmit..


Röviden: felejtsd el az egészet. Ha törzskönyvezett a kutyád, akkor pedig fordulj a tenyésztőhöz, akitől vetted, és ő tud segíteni.

2015. nov. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
12%
Kora a kutyusnak? Amúgy szerintem a január a jobb! Mert akkor már jössz ki a télből, nem akkor mászol bele! 😀 Remélem érted! Szerintem 40.000 Ft! Ez olyan reális
2015. nov. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
26%
Ja igen! Meg mikor tüzel? Mert az kell hozzá! Amúgy meg szerintem nem éri meg! Szegény kutya akár bele is halhat , meg a kicsik nevelgetése ( addig amíg új gazdát nem kap ) is elég költséges!
2015. nov. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Akkor legyenek kiskutyák, ha a szülőknek:

- van törzskönyve

- megkaptak minden oltást

- átestek a kötelező szűréseken

- megkapták a tenyésszemlét

- tudsz különbséget tenni a fajtiszta és fajtatiszta szó között

- és nem a pénzt látod a dologban, mert ha ezt normálisan csinálod, akkor bizony a pénzt viszi, nem hozza. Ellenkező esetben a kutyád belehalhat, ahogy a kölykök is! Oltások nélkül eladni kiskutyát szörnyű dolog.

2015. nov. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Jól értelmezem, hogy a kutyádon akarsz nyerészkedni? Se oltások, se semmi? Az orvost is nyilván meg szándékozod spórolni. Ha komplikáció adódik, ha az ellés után lebetegszik, vagy esetleg még világra sem tudja hozni a kölyköket és császár kellene? Ha mindenki túléli, akkor meg pénzért akarod árulni a szaporított fajta jellegű keverék kölyköket oltatlanul? Ha törzskönyves a kutyád, -mert ugye kizárólag ebben az esetben fajTA tiszta- akkor a tenyésztője majd minden kérdésedre válaszol és a feljebb írottakat tekintsd kérlek tárgytalannak.
2015. nov. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Soha
2015. nov. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ha gazdája felfogta hogy mi a különbség a lelketlen és pénzsóvár szaporítás és a lelkiismeretes tenyésztés között.

Az előbb pont olyan mint most te, kedves kérdező. Semmit nem tud a kötelező szűrésekről, betegségekről, meg arról hogy egyáltalán tenyészthető-e a kutyája. Meghágatja a kutyát és lesz ami lesz.

Gondolom te is negyvenezeré' vetted a kutyát.

Egy fajTAtiszta kiskutyát oltásokkal, chippel ÉS törzskönyvvel szokás eladni, ami nem 40,hanem 100 ezer!!!

De ehhez szemlézés, orvosi vizsgálatok, kennelnév KELL!


Te szaporítani akarsz, ami bűn! Oltások nlkül kiskutya? Komolyan Ennyi eszed van? Ezeket a kiskutyákat eladni nem lehet, örülj, ha 8 hetes kora után (!!!) bárki elviszi.


Szóval a kérdést is megválaszolva, SEMMIKOR és SOHA !

2015. nov. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Soha.


Semmit nem tudsz a kutyákról.



Ingyen tudod őket adni csak, 8 hetesen két oltással,chippel. Oltás nélkül, 8 hetes kor előtt senki nem fogja őket elvinni. Pénzért végképp nem.

2015. nov. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Csak úgy elárulom hogy ahonnan hoztam a kutyám még 3 éve

10ezerért vettem és nem volt beoltatva se semmi!(5 kutya volt és az összeset elvitték így is)Sőt voltam olyan helyen ahol oltás és chip nélkül 20ezerért adták a kutyákat!! Én gondoltam,hogy nem lehetne oltások nélkül eladni csak kíváncsi volta,hogy nektek mi a véleményetek erről.Amúgy meg én nem írtam hogy nem kell neki orvosi vizsgálat! Amúgy meg úgy gondoltam hogy ha megszületnek a kutyák (persze egyet megtartanék,Szóval nem azért csinálom hogy pénzt keressek belőle!!) akkor beadatnék nekik 2 oltást és chipet.Ezekkel eltudnám adni őket max. 10ezerért?

2015. nov. 2. 16:47
 10/32 A kérdező kommentje:
ja és ahonnan hoztuk a kutyámat azoknak a kutyáknak se voltak törzskönyvei szóval..
2015. nov. 2. 16:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!