Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a kutyám...

Mit csináljak, ha a kutyám rákapott a vadászatra?

Figyelt kérdés
Most 1 éves cane corso-rottweiler keverék. Séta közben engedelmes, ha póráz nélkül van, behívható, mindig megáll ha szólok neki egészen addig, míg vadat nem lát (őz, nyúl,róka). Akkor megsüketül és a nyomába ered. Nemrégóta csinálja. Bár max. 2 perc és visszajön. De már szinte a séta elejétől mintha ki lenne élezve egy jó kis üldözésre. Nem akarom csak pórázon sétáltatni de lehet,hogy ez lenne a megoldás, míg meg nem tanulja,hogy nem vadászgathat csak úgy kedvére az én engedélyem nélkül? Valamelyikőtök kutyája viselkedik így?
2015. nov. 1. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, a rotiban nulla vadász ösztön van, a corsoban meg nem hiszem, hogy annyi lenne, hogy ne bírjon ellenállni. Az megint érdekes, hogy ennyiszer találkoznátok vaddal? Én rengeteget járok erdőbe a kutyákkal, de kb egyszer sem találkoztunk össze vadállattal.... nem tudom, miért nem fogad olyankor szót neked, de erre rá kellene gyúrni.
2015. nov. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
0%

ha utána menne egy vad után jól elvered el

kicsit morbid de ez minden kornál bevállik

ahozz már túl idős hogy nagyobb engedelmességre neveld max nagy nehézzséggel

2015. nov. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: kell neki lehetőséget biztosítani a "vadászatra", ellenőrzött és veszélytelen formában, plusz közben kontrollt kell építeni ilyen helyzetekben.

Magyarul: sok labdázás, pecázás, rongyozás, egyéb vadászós dolog, amit élvez, a játékba pedig legyenek beleépítve mindenféle önkontrollos gyakorlatok: ereszd-fogd, nyugton ülés dobás közben, engedélyre utánaindulás, behívás, keresés (bár az önmagában nem kontrollos, de szokták szeretni és fárasztó meg vadászós), satöbbi.

2015. nov. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy minimum 10 méteres madzag. Kesztyű a kezeden. Csinos szöges a nyakán. Nem a vállán, a nyakán. Aztán csak lőjön ki. Te meg szépen megakasztod egy nem kíséretében. Persze, nem azonnal a 10 méter végén kell kezdeni. Aztán lehet hosszabbítani a madzagot. Kell pár hónap, hogy megszokja a hosszú pórázt, és szinte ne is vegye figyelembe, hogy az van rajta.
2015. nov. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Erőszak nélkül szeretném elérni a változást. Akumi jókat írtál, ki fogom próbálni, bár eddig is sokfélét játszottunk. Az első válaszolónak: nem igazán nevezném erdőnek, ahová járunk,inkább olyan dzsindzsás, akácos, minimális tölggyel. Sajnos eléggé leszűkült a vadak élettere, mert kőbánya működik itt. Szóval besűrűsödtek erre a kis helyre. És inni is a bányába járnak,mert hatalmas vizek gyűlnek ott össze. Majd rágyúrok a dologra. De biztos, hogy nem veréssel. Nem azt akarom elérni,hogy félelemből fogadjon szót.
2015. nov. 1. 20:31
 6/12 anonim ***** válasza:
Akuminak pont most írtam privátban, ugyanez a problémám, szépen eltanulták a többi kutyától a hülyeséget. Én szintén azt tervezem csinálni, amit akumi írt, szóval vadászós játékok sok kontrollal, mert az utóbbi időben kicsit elmaradt. Addig másféle fárasztást kapnak, bringás futtatás, labdázás, erdőben pedig láb mellett. De a 10 m-es szögessel jó ötlet, csak szerintem mire megindulnak, már nem tudom elkapni.
2015. nov. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A fizikai korrekció önmagában nem okoz félelmet, csak ésszel kell csinálni. A kutyák sem jutifalattal nevelik egymást, ugye :)
2015. nov. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kívánom, hogy használjon akumi javaslata. Csak elég nagy a kontraszt a gazdival való "vadászós" játék és az élő vad által keltett inger között.
2015. nov. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ma 19:58

Nem vadászösztön van bennük, hanem zsákmányszerző ösztön.Simán lehet, hogy meghajtanak futó állatot, de eszük ágában sem lenne akár megfogni.

2015. nov. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk néha egy nyúlnak örülnék! Barfozunk ugyanis:) Komolyra fordítva! Nem a fizikai korrigálással van a baj, hanem a veréssel. Ha meg visszajön és ksp egy taslit,pláne nem akar majd visszajönni.
2015. nov. 1. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!