Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Németjuhász kan...

Van egy Németjuhász kan kutyusunk (1-2 éves), de szeretnénk még egy kölyök kutyát! Szerintetek össze tudna barátkozni a két kutya? Mert félünk, hogy a nagy kutya neki menne a kicsinek!

Figyelt kérdés
Légyszíves, ha bármilyen tanácsot tudtok adni, írjátok meg!
2010. márc. 18. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Már volt több hasonló kérdés, szóval itt is olvasgathatsz más kérdésére adott válaszokból.

Nekem nincs tapasztalatom, de szerintem ha a német juhászotok nem érzi magát elhanyagolva, akkor nem lehet baj. Foglalkozzatok mindkettővel sokat, de főleg a német juhásszal.

Mondjuk ha az is kan lesz, akkor elkerőlhetetlen a késöbbiekben, hogy össze ne marjanak (mikor már ivarérettek), de ha jól tudom ivartalanítással megoldható. Ha viszont szukát szereztek be, akkor az újjoncot mindenképpen ivartalanítsátok, így elkerülhető a nem kívánt kutya alom. Főleg, hogy a kan 1-2 évvel idősebb, így a szuka első tüzelésekor intézkedne a kiskutyákról, ami még a szukának egészségileg nagyon korai lenne.

2010. márc. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem össze lehet őket szoktatni, de azért ne hagyd az elején felügyelet nélkül a két kutyát. És fontos az is, hogy a kutyád milyen szocializációval rendelkezik? Mennyit találkozik kutyákkal?
2010. márc. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy viselkedik a már meglévő kutyátok kinn az utcán? Mennyit hordjátok közösségbe, emberek, kutyák közé?

A helyes nevelésen és a jó szocializáción múlik minden.

2010. márc. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy jól szocializált felnőtt kutya nem támad kölyökre. De Te ismered a kutyád természetét. Később (ha kan a pici), lehetnek kisebb dominanciaharcok. Nekem 2 kan collie-m van (nincsenek ivartalanítva, mert kiállításokra járók), 9 hónap van köztük, most 2 illetve 3 évesek. Eddig nem volt különösebb probléma velük, az idősebb a domináns, a fiatalabb pedig elfogadja ezt. Mikor az idősebbet vettem, volt egy 11 éves kanom is, aki csak ritkán volt másik kutyával, de minden gond nélkül elfogadta az új jövevényt. Szerintem egy jól képzett, szocializált kutyával nem lesz gond.
2010. márc. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Én ezt alapnak vettem, hogy jól nevelt és megfelelően szocializált a jelenlegi kutyád és majd az újonc is. Szóval csak ennyek feltételében és a fenti válaszom.
2010. márc. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt mi mégis honnan tudjuk? A te kutyád hogy viselkedik más kutyákkal?! Ettől függ az egész, nem túl bonyolult...
2010. márc. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!