Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a top 5 legpörgősebb...

Melyik a top 5 legpörgősebb kutyafajta a világon?

Figyelt kérdés
2015. nov. 3. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Border collie, jack russell, malinois, boxer.

Mindazonáltal ez inkább jellem kérdése: Vannak olyan fajták, akiknél 90%-ban pörgősebb egyedek találhatók, de én mindazonáltal láttam olyan keverék kutyát is akivel szinte hivatásszerűen kell foglalkozni.

Mondjuk én inkább fajtacsoportokat mondanék + a keverékek közül jópár, hisz végtelen sokan vannak.

2015. nov. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A terrierek és a terelők.

Jagd, foxi, jack russel, mudi, bc, malinois.

2015. nov. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
A boxert húzzuk csak ki, tőle még egy munkavonalú nj is pörgősebb. Tud pörögni ugyan, de egyáltalán nem extra pörgős.
2015. nov. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is inkább fajtacsoportokat mondanék, nagyon pörgősek a terrierek (jagd, jack russel, staffordshire stb.), és a juhászkutyák (border collie, ausztrál juhász, malinois stb.)

De ahogy írták már előttem, fajtán belül, egyedek között is hatalmas eltérés lehet. Pl. bátyám amstaffja 3-4 intenzív mozgást igényel egy nap, míg az enyém max. 2 órát, pedig alomtestvérek.

2015. nov. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

*3-4 óra intenzív mozgást

Bocsi, így már értelmes a mondatom. :)

2015. nov. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Terrierek (Jack Russel, Foxi), Pitbull, Border Collie, Ausztrál juhász, agarak.
2015. nov. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az agarak kifejezetten lusta kutyák, egyáltalán nem pörgősek, nem hiperaktívak. Rövid ideig ugyan gyorsabbak mint bármilyen más fajta, de hamar kifáradnak, megunják és sokszor nincs is kedvük "pörögni".
2015. nov. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

O, bocsánat:D Nekünk a mostani kutya előtt agár volt, fajtamentéstől hozta barátom pár éve (már idősebb volt), és képes volt éjjel játszani a játékaival, nagyon pörgős volt:D Akkor mi kifogtunk egy hiperaktív egyedet:D:D Ebből is látszik, hogy fajtán belül is mások az egyedek :)

Bocsánat még egyszer, akkor agár mégsem:D

2015. nov. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát az, hogy éjjel játszik, az nem a pörgősséget mutatja. De egyébként az agár tényleg kanapékutya.
2015. nov. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

* Úgy értem, hogy akár egy hosszú, kimerítő erdős kirándulásos nap után:D Mi már kidőltünk, meg a labrador is, ő meg éjszaka még kukorékolt, hogy most akkor hajnali 3-kor igenis van erő a játékra:D

Megy úgy alapjáraton elég energikus volt:D Pedig ugyanannyit fárasztottuk mint a labit, de valahogy öregebb létére jobban bírta a kiképzést:D:D

2015. nov. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!