Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinaljak vele?

Mit csinaljak vele?

Figyelt kérdés
Ha elviszem setalni a kutyam (tacsko) folyamatossan huz mar gorkorival sem lehet setaltani mert akkot is huz. Nem tud normalisan setalni csak fut,es ez nagyon zavaro. Hogy lehetne megtanitani neki hogy ne rohanjon?(kutya suliba nem tudom vinni mert messze van tolunk)

#tacskó #sètáltatás
2015. nov. 3. 18:56
 1/3 anonim válasza:
100%

Szia :)

Minden kutyus szereti a pociját,így jutalomfalattal taníthatóak.

De ha nem a jutalmazós módszerrel szeretnéd akkor van az a módszer pl: hogy ha húz akkor megfordulsz,és elkezdesz a másik irányba sétálni,és ezt addig kell gyakorolni míg nem fog húzni. Egy idő után rájön a kutyus, hogy ha feszül a póráz akkor nem haladtok előre,csak visszafelé,és így engedni fog.

Valamint,van az a módszer is, hogy falkavezérré kell válnod a szemében,és így akár póráz nélkül is követni fog.

2015. nov. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom!!hasznoska voltak a tanacsok!! Az utolso tanalcshoz szolva en nem merem elengedni a kutyam mert nagyon makacs, es meg jatekbol is kepes lenne elszaladni (csinalt mar ilyet es majdnem elutotte az auto) de ettol fuggetlenul koszonom a valaszt!
2015. nov. 3. 19:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Nalam az valt be, hogy: amikor huzott, akkor csuklobol !egrantottam a porazt es azt annyiazor csinaltam meg nala ajanyszor feszes volt a poraza. Ezt a modazert a kuzyaoskolaban ajanlottak, mert a kutya szeret bwlegeszulni a porazba, de azt nem szereti, ha rangatjak. Mimdenkeppen koprobalnam mimd a 2 valtozatot es amiben hamarabb valtozast latok azt folytatni amesdig nem setal sepen melletted. Minezt nyakorvel krll vegrehalytani mert a hamokkal nem lehet koordinalni a kutyat.
2015. nov. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!