Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitas veszelyei?

Ivartalanitas veszelyei?

Figyelt kérdés

Van ra esely hogy nem ebred fel?

Ha magatol nem ebredne fel, fel tudjak ebreszteni?

Mar kertem idopontot, de ez csak most jutott eszembe... Nagyon felek tole, de a tenyesztotol ivartalanitasi kotelezettseggel vettem, nincs mas valasztasom, de ugye nem fog meghalni? Nyugtassatok meg legyszi, hogy felebred :(



2015. nov. 5. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
99%-ban felébred, de alá kell írni egy nyilatkozatot, hogy van rá minimális esély, hogy komplikáció lép fel. Ellenben a nem ivartalanított házikedvenceknek sokkal több komoly betegsége lehet, mint ivartalanított társaiknak.
2015. nov. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ivartalanításnak annyi a veszélye, mint bármely más beavatkozásnak. Komplikáció előfordulhat, de nagyon-nagyon kicsi az esélye. Ha kan kutyáról van szó, akkor gyakorlatilag nulla, ott csak az altatásnak van kockázata, szukánál komplikáltabb, mert ugye az egy hasi műtét.

Tudom, mit érzel, én is halálra szorongtam magam minden állatom minden műtétjénél, és volt jó pár, de hála Istennek, mindegyik felébredt. A tiéd is fel fog, nyugi!

2015. nov. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tényleg elhanyagolható a kockázat, de úgyis idegeskedni fogsz addig, mindig benne van az emberben. :)

Az altatás a legnagyobb kockázat, de ha betartod előtte az élet-ital megvonást, akkor abból is sokat lefaraghatsz, a maradékkal sajnos nem lehet mit kezdeni, de ez tényleg szinte kizárt.

Utána a varrattal lehetnek még gondok, de ez is csak odafigyelést igényel és ha baj lenne, vissza kell menni az orvoshoz, könnyen kezelhető. :)

2015. nov. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Mar nagyon varom hogy tul legyunk rajta! Nem is gondolok inkabb erre, eleg lesz idegeskedni ha ott leszunk...
2015. nov. 5. 21:06
 5/5 anonim válasza:
Én tegnap voltam ivartalanitani kislany bernipásztoromat, az orvos azt mondta, hogy sajnos van olyan hogy nem ebred fel, ha valami nincs rendbe a kutyánál, de ő 27 év alatt még egy ilyennel sem talalkozott, a műtét előtti nap már csak fél adag kaját tanácsoltak nekünk, és aznap már csak vizet. Én benntvoltam amíg elaludt, kb 3/4 óra alatt meg is volt, 2/3 óra múlva ébredezett, sokat hányt, de felhívtam a dokit, aztmondta ez normális, a lényeg, hogy műtét után meleg helyen legyen, mi be is takartuk. Mindenképp jó szakemberhez kell vinni :)
2015. nov. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!