Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vemhesülhetett a szukám?

Vemhesülhetett a szukám?

Figyelt kérdés

3 hétre kórházba kerültem a tüdőmmel. A 17 hónapos kiállításon győztes, tenyésztésre szánt szukámat addig a bátyám gondozta, ő vitte magához el. A szukám cane corso az ő kutyája bernáthegyi kan 4 éves TK nélküli. Nem gondoltam, hogy ennyire figyelmetlen a bátyám de nem vette észre, hogy tüzel a szuka és nem is voltak külön zárva. A szukám amikor hazahoztam vettem észre, hogy vérzik és több mint valószinű, hogy a vérzés kezdetétől számolva 18. napon abba hagyta a tüzelést ( bátyám tippje az, hogy mikor kezdett el mivel felfigyelt vércseppekre de nem gondolta, hogy tüzel) és rá két napra fehér váladék szerű ürül belőle.


Nagyon aggódom, mert egy nem várt vemhesség könnyen akár a jövőbeni kiállítási és tenyészkarrierjét és haza vágja a szukámnak, legfőbképpen pedig nem akarok keverék kutyákat gyártani.


Szerintetek?


Úgy olvastam, hogy a stressz, több mozgás és más kaja, más fekhely okozhat vetélést a kutyánál a 35. napig. Kipróbáljam? ( természetesen nem állatkínzásra gondolok!!!)


2015. nov. 6. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
vidd el ivartalanítatni.
2015. nov. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha tenyleg tenyesztened es kiallitasokra vinned, nem itt kerdeznel. Raadasul a batyadnak se engedned szerintem hogy a tk nelkuli kutyajat ne ivartalanitsa:)
2015. nov. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Otthon hagyta abba a vérzést vagy még a bátyádnál? Én úgy tudom, hogy általában a tüzelés utáni hétben még nem szokták felvenni a kant, csak amikor már feltisztul a nyálka (véres helyett fehér lesz).
2015. nov. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nálam hagyta abba tüzelést, nem fogom ivartalanítani és a bátyámnak joga van eldönteni, hogy mit akar a kan kutyájával csinálni.
2015. nov. 6. 16:36
 5/11 A kérdező kommentje:
Amúgy kezdő vagyok és első tenyésszukám.
2015. nov. 6. 16:36
 6/11 anonim ***** válasza:

A bátyád csak látta, hogy a kanja hajtotta-e a szukádat.

A hazaviteltől visszafelé nem tudja a bátyád, mikor látta a vércseppeket?

2015. nov. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ő napi 10 órát dolgozik, szóval ha még hajtotta volna is, vagy rá is mászott volna se veszi észre szerintem, mindig együtt volt a két kutya, gyakran játszottak együtt ugrálósát, nem valószínű, hogy a bátyám ezt felismerné.
2015. nov. 6. 18:34
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a legcélszerűbb lenne erről egy állatorvost megkérdezned.
2015. nov. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha a szukád az átlagos 3 hetes ciklusú,és nálad is vérzett még, amikor elhoztad, akkor elméletileg nem volt még időben. Figyelted a szukádat? Észlelted, hogy mikor világosodott a vérzése?

Tenyésztésre szánsz egy szukát és halovány fogalmad nincs a tüzelés menetéről.

Vetélést pedig az általad felsoroltakkal nemigen lehet egészséges kutyánál előidézni. Olyan ez, mint a terhes lány, aki ugrál az asztalról, hogy elmenjen a nem akart terhesség.

2015. nov. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Átlagosan 4 hetes ciklusú, 23-24 napig szokott vérezni. A vemhességről úgyis csak ultrahanggal tudok megbizonyosodni, addig reménykedem...
2015. nov. 7. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!