Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fertőz a szívférges kutya?

Fertőz a szívférges kutya?

Figyelt kérdés

Van egy szuka nj. kutyàm. Januàrban hoztam ki a sittről, és azóta dolgozok vele. A munkahelyemen több kutya dolgozik. A kollégàm kutyàja szívbeteg lett. Az orvos azt mondta neki valószínű szívféreg okozta. A vizsgàlatok még mindig folyamatban vannak. A kérdésem az hogy az én kutyàmmal volt hogy összeszagoltak, illetve a területen egymàs utàn pisilnek a kutyàk.

El kaohatja a szívférgességet a kutyàm vagy bàrmelyik kolléga kutyàja?


2015. nov. 7. 07:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A szívférgesség vizsgálat nem egy hosszú folyamat, hanem mindössze egy 10 perces gyorsteszt. (Hacsak nem laborba küldték a vérmintát.) És igen fertőz, de nem közvetlenül, hanem a lepkeszúnyogokon keresztül. A lepkeszúnyog táplálkozik az ő kutyájából, utána a tiedből és máris megfertőzte. De nem csak a kollégád kutyájától kell félni, hanem a fertőzött kutyák ezreitől, amiről a gazdáik nem is tudnak. Fertőzött lehet a szomszéd kutyája is meg bármelyik, a lepkeszúnyogok meg szépen terjesztik. Magyarul nem félni kell, hanem adni havonta a Milbemaxot vagy a Strongholdot csöpögtetni. Ma Magyarországon orosz rulettet játszik a kutyája életével az a gazdi, aki nem védekezik a szívférgesség ellen. A tiednek csináltattál már szívféreg tesztet?
2015. nov. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Uhh!

Még nem csinàltattam neki vérképet, de fogok! A kollégàm kutyàja most lett nagyon rosszul pegy két napja. Hatalmasra nőtt a hasa és étvàgytalan. Tegnap vitték el àllatkorhàzba súlyos szívbeteg és most vizsgàlódnak. Meg a vizet hajtjàk le róla. Ennyit tudok.

Ki frjtenéd bővebben mik ezek a szerek és hogyan tudom beszerezni? Én eddig a kullancs és bolha ellenni nyakörvet raktam rà mert rengeteg a kullancs mi felénk ahol lakok.

2015. nov. 7. 09:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Milbemax 125 mg-ból 25 kg-onként kell egy tabletta minden hónapban:

[link]


Vagy pedig Stronghold csepp. De előtte szívféreg tesztet kell csináltatni. A gyógyszer állatorvosnál beszerezhető (vényköteles).

2015. nov. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infót! :-)

Megbeszélem az orvossal jövő héten. Igaz eddig is kapott hàrom havonta féreghajtót viszont soha nem néztem milyen tipusú.

2015. nov. 7. 15:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Advocate is jó.


Fontos! Egyiket se rakd rá, mielőtt nem teszteltetted le orvosnál, hogy fertőzött-e! Ha esetleg az, a szívféreglárvák olyan sokan lehetnek a vérkeringésében, hogy az őket gyorsabban ölő szerek (pl. Milbemax, Advocate) miatt a tömegesen elpusztult tetemek kapilláris-elzáródást, és így trombózist okozhatnak. A Stronghold lassabban öli a lárvákat, de az meg a teszt megbízhatóságát csökkenti, ha még előtte rárakod. Minél előbb menj el megcsináltatni a tesztet, nekem az egyik kutyám bőrférges lett, de azt a 10 percet, míg vártunk, hogy kiderüljön, bőrféreg vagy szívféreg-e (közeli rokonok), nem fogom elfelejteni.

2015. nov. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és mindegyik szert beszerezheted állatorvosnál.
2015. nov. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A microfilaria-t kizárólag szúnyogtól kaphatja el a kutyád, más kutyától nem, nem terjed cseppfertőzéssel.
2015. nov. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a vàlaszokat! :-)

Januàr óta van kutyàm mert őrködök vele, de nagyon sokmindent tudtam most is meg.

Éjjelente ha van egy kis időm akkor szoktam olvasgatni a fajtàkról tartàsról és egyebekről.

Elviszem a kutyót ahogy kinyit a rendelő. Remélem teljesen negatív lesz.

2015. nov. 7. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!