Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya szívférges, ember...

Ha a kutya szívférges, ember elkaphatja?

Figyelt kérdés
2013. aug. 8. 23:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Illetve egyik kutya elkaphatja a másiktól ?
2013. aug. 8. 23:32
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Nincs ilyen h szívféreg.
2013. aug. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Uhm, Dirofilaria immitis = szívféreg, tehát természetesen létezik.

Az ember a kutyától nem kaphatja el, a szúnyogok terjesztik, úgyhogy a szúnyogoktól fertőződik/-het az ember. De ez jelenleg még elég ritkán érint embereket, de sajnos előfordulhat.

Viszont érdemes preventíven védekezni a szúnyogok ellen, főleg ha vízparti környezetben élsz. Kutyák részére léteznek havonta adandó készítmények a védekezésre.

2013. aug. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.Nem az én kutyám .. a lányom gyógyítgatja ill.akarja gyógyítani egy mentett kutyus. Csak mivel kis unokáim vannak így ezért aggódtam. Akkor ez a szívféreg nem szaporodik mondjuk petével?
2013. aug. 8. 23:47
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Hát ne igyátok a kutya vérét sebes szájjal, ennyit tudok tanácsolni ezügyben :))
2013. aug. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Mikrofiláriákkal szaporodik, ezek kis féregszerű lények. A felnőtt férgek a szívben produkálják a mikrofiláriákat, ezek bemennek a véráramba; közben jön a szúnyog, vért szív, és a vérrel felszívja a mikrofiláriákat, és ezek a szúnyogban alakulnak át lárvákká. A végső lárva eljut a szúnyog feji részébe,és vérszíváskor bejutnak a kutya szervezetébe, eljutnak a szívbe, és szaporodnak. Aztán jön a szúnyog...és ez így megy körbe-körbe.

De a lényeg, hogy a szúnyogoktól kell félni, a kutya nem fertőz meg titeket. Be kell fújni a gyerekeket szúnyogriasztó spray-vel. De nem kell túlaggódni ezt a dolgot, nagyon ritkán fordul elő Magyarországon. Persze jobb félni :)

2013. aug. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Nem megy ki a kutyából se pete, se semmi.

Remélem, sikerül megmenteni a kutyát.

2013. aug. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Én azt olvastam (pár hónapja valami orvosi portálon), hogy az ember nem megfelelő gazdaszervezet neki, ezért ha belénk kerül, akkor általában a tüdőben marad. De ott is csak arról írtak, hogy szúnyogcsípéssel lehet elkapni (manapság sajnos már egyre gyakoribb, nagyon kell vigyázni a szúnyogokkal), tehát szerintem simogatással és hasonlókkal nem kapható el a kutyától. Azt nem tudom, hogy ők egymástól elkaphatják-e, ha nyalogatják egymást meg minden egyéb. Ésszel kell az állatokat szeretni, nem csak emiatt de amúgy sem ajánlott pl. csókolgatni és hagyni, hogy összenyalja az ember arcát és simogatás után kezet kell mosni, hálószobába, ágyba nem beengedni, nem egy tálból enni vele (sokan engedik, hogy beleigyon a reggeli tejeskávéba vagy belenyaljon a fagyiba) stb.

Amúgy jó hír, hogy a tüdőszűrés (ahová amúgy is ajánlott évente eljárni) kimutatja, ha van valami az ember tüdejében, ha jól emlékszem ezek a férgek pl. fehér foltoknak látszanak a röntgenképen.

2013. aug. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Akiteki ***** válasza:
47%

Én meg részletesen kifaggattam az állatorvosunkat a múltkor, mert minden kutyánkat megvizsgálja erre is. Ezeket mondta:

Az esetek legnagyobb részében nem terjed át a belső szervekre, bőrférgesség formájában jelentkezik, ami ekkor még nagyon könnyen - valamelyik spot-on készítménnyel - kezelhető. Ha a vérrel továbbterjed, a következő állomás általában a tüdő, ahol nincs megfelelő környezet neki és elpusztul, a kutya némi köhögés után kiköpi. Nagyon-nagyon ritka esetben alakul ki a szívféreg, viszont az már nem kezelhető, minden esetben halálos.

Szúnyog terjeszti, de emberre nem terjed át, csak a kutyákat szereti. Nagyon egyszerűen kimutatható: néhány csepp vért kell csak a mikroszkóp alá tenni és azonnal láthatók a mikrofíliák.

2013. aug. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Akiteki ***** válasza:
48%
Ja, és egyik kutya elkapja a másiktól, ha van szúnyog a környéken. Még a szomszéd kutyái is.
2013. aug. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!