Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közép ázsiai juhászról vélemén...

Közép ázsiai juhászról véleményetek? Családi házba gyerek mellé mennyire való. Igaz az hogy mérhetetlenül sokat ugat, többet mint más őrző védő fajta? Mennyire nevelhető, mennyire önálló?

Figyelt kérdés

Őrző védő kutyának ajánlanátok-e, vagy inkább nagy birtok őrzésére való?

Ha a család kedvencének, barátjának, és szeretni való társnak szeretnénk inkább ő, vagy milyen kutyát ajánlanátok.

A közép ázsiai ugatására tényleg kíváncsi vagyok, tűrnék-e a szomszédok?-kertváros!

Nem az idegenek széttépése a cél, de a határozottság igen.

Ha van ellenvélemény, szeretném ha megírnátok milyen kutyát vásároljunk?

-Cane corso, Közép ázsiai,Rottweiler,Dogo canario.

Kaukázusi, kuvasz,komondor kizárva a család félelme miatt.

Köszönöm a válaszokat.


2010. márc. 19. 07:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A középázsiaira én abszolút nem mondanám,hogy ugatós. Nagyon intelligens,nyugodt fajta. Nagy terület őrzésére ajánlanám őket. Aprób "butaságokkal" nem foglalkozik,nem ugat feleslegesen,csak amikor kell. Nagyon méltóságteljes kutyák. De családiházhoz én nem nagyon ajánlanám(persze kertméret függő).Ő inkább nagy területen érzi jól magát.A gyerekekkel való kapcsolatuat majd más megválaszolja,arról nekem nincs tapasztalatom.

A te igényeidnek megfelelően én a kuvaszt ajánlanám,dehát azt írtad,az kilőve:)

Úgy tudom,a cane corso elég gyerekszerető fajta

2010. márc. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem ugatós, családba, gyerek mellé egyáltalán nem való, a létező legkeményebb kutyafajta.
2010. márc. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Ha a család fél a kuvasztól, komondortól és a kautól, a KÁJ-tól egyenesen rettegni fog, el fognak költözni.

Még a cane corso a legjobb sztem, nagyon jó, határozott házőrző, csak akkor ugat ha van is valami és családba is ajánlhatóbb a többinél.

2010. márc. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Tényleg érdekes, hogy a kaukázusitól fél a család, a közápázsiaitól meg nem, de ti tudjátok. Az biztos, hogy nagyon erős, kemény nevelés kell neki, és nagy terület (tudtommal más kutyákat sem igazán tűr meg, ezért nem hinném, hogy gyerek mellé tökéletes lenne). Volt egy az utcánkban, nem nevelték, kis helyen volt, és irtó agresszív kutya lett belőle, és egyfolytában ugatott. Őszintén, én nem választanám a helyetekben, ha már kemény külsejű kutya kell, akkor bordói dog. Van egy barátnőmnek, még nem hallottam ugatni, és mégis elrettentő a külseje.
2010. márc. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket mindenkinek.A kaukázusitól azért félnek itthon mert ismerősök véleménye szerint agresszív, és idegrendszerileg sem túl stabil-állítólag.Sajnos a rottweilerekre is ezt mondják, és igazából ezekre az tudja a választ akinek van vagy volt.


A KÁJ-ról több helyen is olvastam hogy van aki a hangszálait is operáltatta, mert főleg 2 éves korig szinte egész nap, főleg éjjel ugat.

2010. márc. 19. 12:43
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ugatás nem igazán fajta kérdése, sokkal inkább nevelés dolga. Ismerek kaukázusiból szelíd és vad kutyát is. A vadállat csak a kertben van dísznek, a szelíd kutya még iskolába is jár, és a spánielek még őt támadják, pedig csak játszani akar.

Személy szerint én az óriás schnauzert javaslom. Nem ugat feleslegesen, nem fázós, kemény kutya, nagyon jól tanítható, okos, szófogadó kutya. Emellett igazi testőr, gazdáját és családját élete árán is megvédi. Gyerekeket imádják, a mieinket nagyon szeretik a szomszéd gyerkőcők, sokszor jönnek át játszani velük. Agilityre is járok az egyikkel, nagyon ügyes, minden akadályt teljesít, póráz nélkül megy végig a pályán.

2010. márc. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Cane corso jó választás. Nekünk az van, kerti kutya, nagyon engedelmes, akkor ugat, ha oka van rá (ugatás ügyben sosem volt okítva), ezen felül a postást mindig meg kell ugatni... Imádja a kétéves gyerekem, mindent megtehet vele.

Bullmasztiff, nem nagyon ugat, kiváló őrzőkutya, gyerekszerető.

2010. márc. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

németjuhász nem jo esetleg?

bár nincs a listán,de sztem családszeretö,és nagyon okosak,nekem NJ-m van,ezert irom!!

a KÁJ sztm nem igazán gyerekek mellé ajánlatos,bár ez sztem neveléstöl is függ,

de a nagy terület és mozgás kell neki!!

2010. márc. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Snaczi-hoz gratulálok, sajnos a fajta nagy kedvencem volt, egészen addig amíg ismerősöm egyébként több éve barátságos óriása aki mindig szeretett velem játszani, nekem nem fordult.Azt követő hetekben a családnak, pedig nagyon imádták és soha nem volt bántva, családi házban-kertben volt tartva.-sajnos emiatt altatva lett, akkor volt 9 éves.Azóta tartok tőle, tudom nincs rá okom, de bennem maradt.

NJ.- nagyon nagy kedvenc,volt is -sajnos már nem él,de annyira túltenyésztették hogy nagyon sok DP.-s van már köztük, és azt hogy egy gyönyörű kutyát szenvedni lássak, picit visszatart a vásárlástól.

Jelenleg a rottweiler felé hajlunk csak pillanatnyilag az a baj hogy ha megbízható tenyészetből veszem, a legtöbb helyen nem vágják már a farkát, így viszont számomra a fajta gyerekkorom óta fejemben lévő jellegét veszíti el.

Tudom meg lehet szokni, de mindenki úgy van, ha vásárol kutyát azt nem csak szeretni akarja, hanem büszke is lenne tulajdonságaira, és kinézetére.

Cane corso- igen. A baj csak az hogy a nyugati határszélnél élünk, és ezen a környéken nincs tenyésztő, vagy nem tudok róla, nem találtam.Amit "szaporítónál" néztem, a szülei látványa is letaglózott, semmi köze nem volt a fajtához, és azt hogy DP.szűrés nem is hallották soha.Aki esetleg elérhető áru Cane corsoról tud Dunántúlon, megköszönöm.

2010. márc. 19. 19:00
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

"Kaukázusi, kuvasz,komondor kizárva a család félelme miatt. "


Ha ez a család véleménye, SEMMIKÉPP se válasszatok KÁJ-t, mert iszonyú nagy baj lesz belőle!

Nem megfelelő kezekben legalább olyan veszélyes, mint a kau vagy a komondor.

Ha nagy, robosztus kutyát szeretnétek, akkor ajánlom a cane corsot, a bordeaux-i dogot, ők jó házőrzők, feleslegesen nem ugatnak, a gyerekeket imádják. Kisebb kutya, de a boxer is egy szuper fajta.

Ott a klasszikus németjuhász is.

És a menhelyeken is számtalan nagytestű, szép megjelenésű, idegenek számára ijesztő, jó házőrző, ámde család barát keverék kutyus van!!!

2010. márc. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!