Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kezeljek normálisan egy...

Hogy kezeljek normálisan egy pitbullt?

Figyelt kérdés

3 hónapos, és tudja a parancsokat hogy ül, fekszik, marad, helyedre.

De ha épp nem szólok hozzá semmit, hanem csak sétálgatok körülötte az udvaron, vagy a kertben, akkor nekifutásból ugrál rám, kapaszkodik a lábamba, harapdálja a bokám és a kezem.

Soha nem lehet lemeríteni, 2-3óra hosszán keresztül játszok vele és nem fárad el. Ha épp nem játszok vele, akkor hozza utánam a labdát, vagy épp valamilyen játékot.

Ha megállok egy helyben, akkor leül mellém, vagy a két lábam közé, és csak figyel.


Az ugrálásról, harapdálásról hogy lehet leszoktatni? Ha épp nincs a kezembe játéka akkor engem harap és nem a játékot...Oké tudom hogy azért harapdál mert játszani akar, de nem kellemes azért.



2015. nov. 7. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát először is kutyaovi, mert pitbull, és mert három hónaposan sem tudod tiltani, és ez a későbbiekben csak rosszabb lesz, ha nem kezdesz vele sürgősen valamit.

Másodszor meg ne úgy kezeld, mint egy pitbullt. Egy három hónapos kölyökkutyád van, nyilván "rossz", meg nyilván nem tudod lefárasztani :)

Harmadszor pedig ha kint tartod (eléggé ez jött le az írásból, de persze mondd, ha nem így van), ne csodálkozz, ha állandóan a nyakadon lóg. A fajta is embercentrikus, meg hát kölyök is, naná hogy keresi a "falka" társaságát, és veled foglalkozik, amikor csak tud. És ha már itt tartunk, nagyon remélem, hogy nem akarsz egy ilyen pici rövid szőrű kölyköt télen kint hagyni a hidegben... :)

2015. nov. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2015. nov. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Szokd meg:D Nekem felnőtt van, és játékkor mindig "harapgál", azzal a különbséggel, hogy nem fáj:D De kölyökkorban ez normális, főleg az ilyen energikusabb fajtáknál. Nekem egy labradorom volt előtte, sajnos megmérgezték, de ő nagyon durva volt, MINDENT játéknak fogott fel, durván meg nem akartam lerombolni a lelki világát..szóval a kezemen minden centiméteren seb volt, a harapások miatt:D A jóég is úgy akarta, hogy fogváltás után vissza vett ebből. Egyébként azt lehet (bár nem hiszem, hogy beválik, de egy próbát megér), hogy bekened erős paprikával a kezed..

De amúgy egy kölyök kutyával nem csak napi 2-3 órát kell foglalkozni. Pittek még felnőttkorban is sokkal több órát vágynak az emberi kapcsolatokra.. nem hogy kölyökként.

Szocializálásra egyébként figyelj, mert TELE van az összes menhely/gyepi/fajtamentés szochiányos kutyával, mert mindenki elfelejti, hogy milyen fajtát vett magához.

És sajnos látom, hogy te sem leszel kivétel, ugyanis aki ilyen fajtát vesz magához,annak tudnia kell mindent a fajtáról. Ez nem egy goldi, hogy majd lesz valahogy, ha nem nevelem, akkor is..rossz kezekben bombaként robbanhat, mint azt már többször is bebizonyították a "fajta szerelmesei".

2015. nov. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Hát utolsó, meg is érdemled, ha mindenütt seb volt rajtad!
2015. nov. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne megszokni? Miért lenne normális dolog az, hogy a kutya bántja a gazdáját?

Erről le lehet szoktatni. Pont. Nincs olyan kutya, amit hagyni kéne, hogy ok nélkül fájdalmat okozzon bárkinek. És ez amúgy baromira nem fajtajelleg, a pitek pont elég érzékeny jószágok ahhoz, hogy viszonylag egyszerűen meg lehessen ezt beszélni velük.

2015. nov. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

valóban nem olvastam utána, hogy milyen is, milyen a kutya szükséglete... csak kaptunk egyet.

Az ólja hőszigetelő, és van ajtaja, ha kint 5 fok van, az ólban 16-17.


Ha játszok vele és pont tépi a gatyám és mondjuk rácsapok, annál jobban tépi...erről kéne leszoktatni.


Mondjuk egy biztos hogy tudja ő azt hogy az nekem fáj ha harapdál, mert ha szájába teszem az ujjam, ráharap ugyan, de tuti nem teljes erőből, mert ilyen egyéb játékai nem bírnak ki 2 hétnél többet, mert 3 fele szedi azokat. Nemrég fellökte az üres kukát, és a műanyag fogantyúját addig rágta míg eltört. Mindent játéknak hisz, ahogy egyik válaszoló írta. Egy szőlőkarót is simán felkap és rohangál vele.

2015. nov. 7. 23:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Az van, hogy a szigetelt kutyaház arra jó, hogy ne fagyjon meg benne az állat, amíg alszik. De nem aludhat a nap 24 órájában, ugye. Odabent nem történik vele semmi, megdöglik az unalomtól. Ha meg kimegy, öt perc alatt összefagy.

Plusz a pitnek a 16-17 fok semmi, az enyém augusztusi estéken is mászik már kínjában mindenki ölébe, hogy ő fázik, és odabújna valakihez. Nem kertbe való kutya, sem a szőre, sem az embercentrikussága miatt.

2015. nov. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
akkor ha leguggolok, már értem miért bújik a karom alá, meg ugrál az ölembe :)
2015. nov. 8. 11:50
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Aktív kölyökkutyád van kertben tartva...gratulálok :(

Elárulok egy titkot: ez sokkal-sokkal rosszabb lesz a jövőben. Még időben vagytok, kezdjetek el járni kutyaoviba majd suliba, sétálni, tanulni...ha felkötöd a gatyád, lehet egy szuper kutyád. Ha hagyod a kertben nőni, mint egy dudva, istencsapása lesz

2015. nov. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!