Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok nekem ajánlani jó,...

Macdln kérdése:

Tudnátok nekem ajánlani jó, megbízható landseer tenyésztőt?

Figyelt kérdés

2015. nov. 7. 22:28
 1/6 A kérdező kommentje:

A másik fajta, ami még érdekel : újfundlandi.

Tapasztalatokat is szívesen fogadok (kutyus jelleme, szereti e a gyerekeket, szeret e társaságban lenni, könnyű e nevelni vagy sem stb.stb...)

Mindenképp tenyésztőtől szeretnénk venni. Kb mennyibe fog kerülni "hobbi" célra ? A fajtáknak már nagyjából utánanéztem, de érdekelne, hogy pl. mennyit jártok vele sétálni, meg hasonlók ? Nem első kutyus lenne.

Jelenleg van két idős kutyusunk (nemsokára 10 éves német juhász keverék, 7 és fél éves hosszú szőrű tacskó keverék) és már szeretnénk újra egy kiskutyust. Ja fontos tényező az is, hogy van négy cicánk, szóval ez a 2 fajta, hogy viszonyul a cicákhoz ? Nekem azt mondták, hogy főleg nevelés kérdése. Kertes házban élünk, kinti-benti kutyus lenne. Minden napi sétálás, játszás egyértelmű. Minőségi táppal (nem ilyen Happy Dog-hoz vagy Royal Canin-hoz hasonló "álminőségikajával", hanem pl. Purizon Puppy, Nutrivet Instinct Growth & Nutrients)és mellette házi koszttal (nem zsíros, olajos, fűszeres maradék, hanem direkt neki(k) elkészített kaja)etetnénk. (Nálunk a táp és házi koszt kombóval soha nem volt még semmilyen gond, se a cicáknál, se a kutyáknál, ezért úgy gondoltam, hogy nála is kipróbáljuk majd.)

Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat.

2015. nov. 7. 23:28
 2/6 A kérdező kommentje:

Találtam még néhány "maci" kutyafajtát, ezek közül melyiket ajánlanátok ?

-Sarplaninac

-Kaukázusi

-Leonbergi

-Csuvacs

Mennyi az átlag élettartamuk ? (ennek a 4 fajtának plusz a landseernek és az újfundlandinak )És ők milyen árban vannak ? (persze szintén tenyésztőtől, hobbi célra)

Van különbség egy fajtába tartozó szuka és kan kutya ára között ? (tudom, hogy tenyésztőtől függ, de mondjuk azt, hogy egy tenyésztőnél születnek kiskutyák, vegyesen fiúk, lányok és különböző áron árulja őket)

Szívesen várok tapasztalatokat, véleményeket, tanácsokat, linkeket megbízható és jelenleg is működő kennelekhez...

2015. nov. 8. 01:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Landseer-ben tudom ajánlani a Bellisima glembell kennelt. Szlovákiában laknak, de a határ mellett, beszélnek magyarul. Körülbelül januárra terveznek almot.


landseersk.weebly.com


Amit a landseerről tudni kell:


- Nagyon megkell figyelni, hogy a szülők legyenek szűrve örökletes diszpláziára, vesebetegségre, gerincbetegségre és szív betegségre.


- Jól tűri a meleget, a szőre nem igényel komoly ápolást ( ellenben az újfoundlandival amit rendszeresen kell fésülni és nyírni)


- Szeret sétálni, de elvan nélküle is.


- Idegeneket megugat, de barátságos, nem agresszív fajta.


- Gyerekek mellé nagyon ajánlott.


- Nagyon szereti a családját és más kutyákat is.


Ha érdekel még több róla akkor vedd fel velem a kapcsolatot, de írhatsz a fent említett tenyésztőnek is. Biztosan segít minden kérdésedben.


Átlagára hobby szukának ha jól tudom olyan: 240 000 forint körül van, kannak 220. ( Illetve én ennyiért vettem 2 éve).

2015. nov. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szeretem a "macikat", viszont vigyázz, mert 2 fő csoportra oszthatók: a cukik ill. a kemény őrzők csoportjára. Nézz utána az általad felsorolt fajtáknak, hogy melyik melyik!
2015. nov. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A felsorolt fajták a cukik :)

Cukik: Landseer, Újfundandi, Berni pásztor, Bernáthegyi, Pireneusi

Kemények: Kaukázusi, Moszkvai őrkutya, Sarplaninac (Sárhegyi), Közép-Ázsiai juhász, Kuvasz, Komondor

2015. nov. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat ! Szerintem a landseer vagy az újfundlandi lesz a befutó. :) :)
2015. nov. 9. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!