Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullmasztiff fajtáról kérdések...

Bullmasztiff fajtáról kérdések? (Lent. )

Figyelt kérdés

-Mennyire bírja a meleget? (Turcsi orra miatt kérdem.)

-Mennyire nyáladzik?

-Mennyire beteges vagy egészséges fajta?

-Mennyi ideig élnek? (Tudom, hogy a nagytestű kutyák nem élnek olyan sokáig, de közöttük ez a fajta hol helyezkedik el? Mert pl. a német dog csak 6-7 évig él, sajnos.)

Előre is köszönöm. :)



2015. nov. 8. 15:27
 1/3 A kérdező kommentje:

Lenne még egy kérdésem. :)

-Mennyit eszik havonta? (Gondolom nem keveset, de érdekelne hogy 15 vagy inkább 20 kg-os zsákot eszik meg és milyen táppal érdemes etetni.) -Kutyatáp mellé kell valami kiegészítő? (pl. ízületvédő)

2015. nov. 8. 17:53
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem nem viseli olyan rosszul a meleget, de nyilván az orra miatt kissé nehezebben viseli, mint egy más fajta kutya. Viszont arra kell figyelni, (közhelynek is lehet mondani, de ez az igazság), hogy honnan veszed a kutyád, mert nem mindegy, hogy egy beteges kutya szaporított kölykeit, vagy szűrt kutyák leszármazottját veszed meg. A betegségeket kiszűrik a tenyésztők, hisz nekik nem az a céljuk, hogy több pénz üsse a zsebüket, hanem hogy elismerjék őket, mint aranykoszorús tenyésztők. Tudod, nem a törzskönyv kerül sokba, hanem a minőség:)

Nyáladzik, erősen, de hozzá lehet szokni. Kell egy kis kompromisszum, hogy akkor nem állunk le milliós ruhában kutyával játszani, meg ilyesmi, de alapvetően nem fog óriási gondot okozni, legfeljebb ha valami ínycsiklandó ételt eszel, akkor beindul, de az minden kutyánál:D

Az életkoruk változó, függ a körülményektől is, de olyan 10 évig eléldegélnek, persze lehet 1-2 évvel több vagy kevesebb is.

Nem sok betegsége van, főleg ha kennelből veszed, legfeljebb az orrára kell figyelni (bár az összes rövid orrú fajtánál vigyázni kell kánikulában), meg az ízületeire, könyökére..Vitaminokat ajánlott egyébként szednie, GF600-at a nagytestűeknek szokták javasolni amíg elérik a kifejlett nagyságukat is.

A mi 47 kilós kutyánknak elég volt a 13 kilós Orijen Red. Szerintem havonta 17-20 kilót fog enni, én azt javaslom, hogy amíg nő (1,5 év kb.) addig nagyon jó minőségű tápot kéne adni neki, plusz vitaminokat, aztán fokozatosan visszább lehet venni a táp minőségében (persze ne Darlingra, de nyilván - Ha az Orijen Redet nézzük - nem mindenkinek lesz lesz pénze erre, az havonta 30-34.000 Ft, a bullmasztiffra leosztva szerintem max 38.000, mert nem sok kell belőle (mivel a legjobb minőségű táp). Vagy Barf etetés /avagy Pray, az is egészséges de ott fontos a frissesség, és minőség is.

2015. nov. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sokat segítettél. :)

Természetesen tenyésztőtől venném, törzskönyvvel. Jó minőségű kutyatápot kapna (pl. Brit Premium), sajnos ennél jobbra nincs pénzem, de kapna mellé (havonta többször) Premiere (szintén jó márka, 70% hús) kutyakonzervet, illetve akkor valami ízületvédőt is, amíg fejlődésben van, tehát kb. 2 éves korig. :)

Tudnál válaszolni még egy kérdésemre?

-Mennyire bírja a hideget? Kell rá valami ruha télen?

2015. nov. 15. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!