Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Rossz, makacs kiskutya....

SOS! Rossz, makacs kiskutya. Tanácsok?

Figyelt kérdés

1 hete kaptam egy keverék kiskutyát.2hónapos.

Első 2nap velem aludt az ágyban,sajnáltam hogy hiányzik az annya nyüszög stb..most ha az ágyába irányítom addig nyüszög amíg fel nem veszem magam mellé.Felkelt hajnali 2-4 orakkor mert játszani akar..ha nem veszem az ágyamba fel akkor a hideg padlón alszik hiába teszem az ágyába kiugrik.Mikor a padlón alszik,s meglátja hogy én lefeküdtem az ágyra,megint nyüszög ugrál az ágy mellett..

Sétálni egyszerüen utál.Folyton bent végzi el a dolgát,hiába tiltom a "nem -mel " s már viszem is kifele,egyből fut vissza az ajtóhoz kaparja amig ki nem nyitom mintha csak félne a természettől.Vettem neki helyreszoktató kendőt de csak játszik vele , s a szőnyegre ürít.

Tanításnál folyton ugrál nem tud nyugton maradni azt hiszi játszok vele szoval ez a rész is egy rémálom egyszerüen nem fogad szót.

Ha játszok vele meg nagyokat harap a kezembe..Nem tudom mit kezdjek vele anyám már készült elajándékozni mert neki sem tetszett hogy mindenhová odaürít,nyüszög ha valami nem ugy van ahogy ő elgondolja stb..szoval elég egy makacs kiskutya tudnátok tanácsot adni a nevelésével kapcsolatban?

Ja és vettem neki bolhairto nyakörvet de addig kaparja amíg le nem veszem rolla..



#Kölyök-kutya-tanítás-rossz-makacs
2015. nov. 13. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
2015. nov. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kölyökkutya, sőt, baba. Mit vársz tőle? Nem rossz és makacs, hanem kisbaba. Teljesen normálisan viselkedik.


Alapszabály a kutyanevelésnél, hogy ha valamit nem szabad, akkor azt soha nem szabad. Tehát vagy soha nem mehet fel az ágyra, vagy mindig felmehet.

Néhány napig lesz sírás még, mire megszokja, hogy nem mehet fel. De akkor légy következetes, és SOHA ne engedd fel. Ha sír, és végül engedsz neki, azzal azt tanítod neki, hogy ha el akar valamit érni, kitartóan sírnia kell! Pont az ellenkezőjét, mint amit szeretnél.


Ilyen pici kutya eleinte még félhet odakint, igen. Minden ismeretlen számára. Türelemmel, jutalomfalattal csalogasd el a ajtó elől fokozatosan.


Még hónapokig nem lesz szobatiszta. Felesleges tiltani. Kb. 2 óránként vidd ki, ha kint sikerül, dicsérd meg, játsszatok. Bent pedig szó nélkül takaríts. (Egy pelenkás babától sem várnád el még ugye, hogy vécére menjen. Na kb. ugyanez a 2 hónapos kutya is).

Helyreszoktató kendő és egyebek nem kellenek.


Nyakörvet hadd kaparja, nem kell levenni. Majd megszokja. Te döntsd el, hogy rajta legyen-e, ne ő.

A kezed harapását tiltsd, de helyette játssz vele ronggyal, zsinóros labdával, amit haraphat.


Ha nyüszög, ugrál valamiért, amit te nem akarsz, vagy hajnalban játszani akar, hagyd figyelmen kívül.

2015. nov. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden kiskutya ilyen!!! Olvass utána! Türelmesnek, kitartónak és következetesnek kell lenni.
2015. nov. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom mit kezdjek vele anyám már készült elajándékozni mert neki sem tetszett hogy mindenhová odaürít..."

Egy hét után kiadnátok az útját??? Komolyan mit vártatok, hogy magátol szobatiszta lesz és jól nevelt? Mielőtt magatokhoz vettétek a kutyát akkor kellett volna utána olvasni, hogy mivel jár egy kiskutya tartása és hogyan kell(ene) nevelni... De még most sem késő. A legfőbb alapelv, hogy nagyon türelmesnek és nagyon következetesnek kell lenni. Nehéz, de a kutya érdekében ellent kell állni a kétségbeesett nyüszítésnek és könyörgő szemeknek. Bár az is jó megoldás, ha a neten kezdesz el nézelődni, de a legegyszerűbb, ha veszel egy könyvet, aminek a módszereivel azonosulni tudsz (pl. Cesar Milant biztosan ismered), és annak a tanácsit követve indulsz el, így nem veszel el a sok információban. Ha van rá lehetőségetek, és már megkapta a megfelelő oltásai, tehát mehet kutyatásroságba, akkor érdemes eljárnotok egy jó kutyaiskola kutyaovijába, mert ott hozzáértő segítséget tudsz kapni.

2015. nov. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs vele, minden kölyök ilyen. Neked kell megtanítani a szabályokat, magától nem tudja. Kezdd a szobatisztasággal, és a helyével. A szobatisztaság egyszerű. 2 óránként kiviszed, ha produkál, nagy dícséret, ha bent sikerül, szó nélkül takarítasz. Az àgyába úgy tudod beleszoktatni, hogy amikor elfárad, beteszed az ágyba, simogatod, babusgatod, amíg el nem alszik. Ha kijön, visszateszed. A hisztinek nem engedsz.
2015. nov. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Valóban igaz, hogy 1 hét alatt egy 2hónapos kutyától ne várj csodát..

Próbálj meg az ő fejével gondolkodni: elszakították a megszokott közegből, berakták egy ismeretlen valamibe ( autó stb) és kivették. Bevitték még egy új helyre. Új arcokkal néz szembe. Te nem lenél izgatott / ideges / félénk?!

A beszoktatás:

Nos először is legyen a kutyának egy olyan helye ahova be lehet zárni (pl; ketrec, egy kisebb szállító box stb) ezzel egyrészt megvan a saját kis zúga, ahova el tud vonulni ha pihenni akar stb másérszt amíg tart a szobatisztasá könnyebb kitakarítani.

Az ágyban alvást felejtsd el ( mondjuk ez egy személyes vélemény), mert többet árt mint használ..

Éjszakára zárd be a kis helyére szépen. Nyilván hisztizni fog , ezért jó a szállító box, amibe felülről is betudsz nyúlni, így ha bedugod a kezed tudod kicsit simogatni / nyugtatni , a kutya mégsem tud kijönni. Nekem ez bevált, és a harmadik éjszaka már alig kellett felkelnem, halkan nyüszögött a kis kutya. AZ utolsó kölyök kutyás tapasztalatom egyébként egy iszonyat makacs, hisztis tacskó volt.

A kis tacsi is bepróbálta a bennt kakilást / pisálást ( december volt, ) mert hát hogy kinnt hideg van, hó van stb. A kutya eleve ösztönétől fogva a fűben a természetbe szereti végezni a dolgát.Ha nem akar kimenni annak valóban lehet félelem az oka, de ha például eltelik egy kis idő , a kutya megismerte a környéket és nem fél kintt, de még mindig bennt kakil, na az már hiszti! Ez nem tart hónapokig, úgyhogy ez baromság! Sajnos a szobatisztaság megtanulásának intervallumát összekeverik a kutya feltűnési viszketegségével illetve azzal, hogy egyszerűen azért pisál a szőnyegre 6 hónaposan is mert felakarja hívni magára a figyelmet.

Ha már 2-3 szor rászóltál és még mindig ugyanazt a nem kívánt tevékenységet csinálja ( ezek szerint nem elég neki a tiltó szó), akkor egyszerűen csapd le ! 1-2 pofontól semmi baja nem lesz , sőt van olyan kutya amelyiknek még ez sem elég.

A tanításnál persze hogy ugrál hiszen, játszik még és a fegyelmezettségi szintje lassan és fokozatosan fog kialakulni illetve persze tőled függően. Játékosan tanítsd és légy türelmes ( ahogyan már az előttem felszólaló is mondta), hiszen így fogsz tartós eredményt elérni :) Nem kell mindenért a kutyaiskolába rohanni, egyszerű családi kutyának magad is ki tudod képezni! :) Ajánlóm: Bíró Andor- Kutyakiképzési kézikönyvét vagy Jan Fennel könyveit. Ezekben elolvashatod a módszereket és tájékozódhatsz egyéb dolgokról is a kutyákkal kapcsolatban! Kitírtást és sok sikert! :)

2015. nov. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hisztizés: nem vagy következetes és elég erélyes, a nem szó után nem történik gondolom semmi következetesség. Sajnos elfelejtették genetikailag belé kódolni, hogy ismerje a magyar nyelvet, így neked kell pótolnod, hogy tudja, mit jelent a nem.

Szobatisztaság: mintha egy 3-4 hónapos csecsemőtől várnád el, hogy szobatiszta legyen! Azért kérlek gondolkozz már el, mit is akarsz a kutyádtól! Majd úgy 4-5 hónapos korára elvárható, hogy teljesen szobatiszta legyen! Mellesleg a pelus, alom és egyéb beltéri dolog csak megnehezíti ezt!

Tanítás: Rossz módszerrel dolgozol. Ahhoz, hogy a kutyádat taníthasd, először is alap kutyakommunikációs, etológiai és kinológiai ismeretekkel kell rendelkezned. És főleg tudnod kell, hogy milyen módszerek vannak, a kutyád mennyit bír el.


Egyszóval nem a kutya a rossz és a makacs, hanem a gazda a türelmetlen és a képzetlen!

2015. nov. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok jó tanácsot!Hihetetlen hogy mennyit nem tudtam még.Tényleg megkérdeztem magamtol hogy mit vártam még..Mondjuk anyám elég türelmetlen hogy őt nem érdekli nem akarja hogy folyton "büdös legyen a házban,hogy folyton nyüszögésre kelljen felkelni stb.. :| tanitanám a szobatisztaságra de ha ennyire fél kint nem tudom kivinni..anyám szerint csak lusta sétálni , multkor kimentünk a parkba és végig nyuszögve jött mellettem,vagy elém állt ,felágaskodott hogy vegyem fel..ha felveszem akkor semmi baja nyugodt nem nyüszög figyelmesen nézi a bicikliseket,autókat:)...

A nyakörvet tegnap óta akárhogy kaparta nyüszögött rajta hagytam rászoltam hogy NEM!-hogy ne kaparja , akkor abba hagyta késöbb megint rákezdett de ma már nem is érdekli hogy rajta van :D ..

Négyes..Én nem akarom elajándékozni anyám ilyen türelmetlen.Csóti László és Graf Zoltán könyvei vannak

meg nekem nem tudom ismered e , ezeket szoktam olvasgatni.

A szobatisztaságrol még annyit hogy amikor enni adok neki : reggel 6:00,13:00,17:00,20:00 .azt olvastam hogy 3-4 szer kell neki adni..reggel mire felkelek ilyen savasat hányik folyton összehánnya a szőnyeget..pedig nem adok neki sokat sem keveset annyit amennyit megeszik amit otthagy azt el szoktam venni tölle..

2015. nov. 14. 08:57
 9/12 A kérdező kommentje:

Az ő ágyában tegnap óta csak ugy marad ha "ellopja a kispárnámat" és azon alszik :) pedig van neki bent 2 kis pokroca is amit maga alá kaparhat stb..a kérdésem engedjem neki hogy elvegye a kispárnám vagy ne?A jövöben fog ez nehézségeket okozni pl mást is elvesz vagy valami.

Hát amugy igen 6 órát utazott autóban ugy hogy még sosem ült olyanban.Ma van egy hete hogy nállam van.A helyét az iroasztalom alá raktam olvastam hogy szeretik a hátukat védelmezni.de ha este nyüszög akkor oda huzom az ágyam mellé és ott altatom el benne..vagyis felül és ugrál jönne fel az enyémbe.

2015. nov. 14. 09:12
 10/12 anonim ***** válasza:

Etetéshez még hozzászólnék: neki való kajával etesd csak (legjobb és legegyszerűbb egy jó minőségű kölyöktáp, vagy lehet BARF módszer szerint - olvass utána), és nem kell annyit adni, amennyibe csak belefér. Napi négyszer, majd 1-2 hónap múlva napi háromszor, kb. féléves kortól napi kétszer etesd, de csak az előírt adaggal (tápon rajta van az adagolás). Ettől persze valamennyire el lehet térni, de nem kell degeszre etetni. :) A hányás ettől is lehet, vagy a nem neki való ételektől is. Okozhatja persze más betegség is, ha nem javul, beszélj állatorvossal.

Kinti hisztivel sem kell foglalkozni, hadd nyüszögjön. Nem kell felvenni. Csinálj úgy, mintha nem zavarna, nem érdekelne, hogy nyüszög. Beszélj hozzá, viselkedj vele nyugodtan. Meg fogja szokni a sétát.

Ha éppen nem hisztizik kint, lehet dicsérni, jutalomfalatot adni.

A párnád maradhat nála, ha téged nem zavar, de akkor az már az ő párnája lesz :)

Legyél mindig következetes, határozott, de persze szeretteljes.

Látod, a nyakörvnél is bevált, hogy meg kell szoknia és kész. :)

Majd belejössz a kutyanevelésbe, ne aggódj. Ha megvannak az oltásai már, elvihetnéd kutyaoviba, majd suliba később. Ez neked is jót tenne, rengeteg dolgot tanulnál a neveléséről.

2015. nov. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!