Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Betanított kutyát lehet...

Betanított kutyát lehet kölcsönözni?

Figyelt kérdés
Vágyom egy kutyára, de a munkám miatt sokat utazom és jelenleg megoldhatatlan. Pár napot vagyok Budapesten kb 5 hetente, lehetne bérelni kutyát arra az időre. Pénz nem számít.
2015. nov. 14. 22:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nézz körül a környéketeken is, vannak idős emberek, akik már nem nagyon tudják sétáltatni a kutyájukat, és hálásak lesznek neked, ha foglalkozol vele.
2015. nov. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Hat akkor nem nagyobb testu kutyat viszel ki, hanem kisebbet. Porazrol ugysem engedheted el, hacsak nincs valami zart futtatoja az adott menhelynek.
2015. nov. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én is 45 kg körül voltam, amikor napi hat órát sétáltattam menhelyen önkéntesként. Rám bízták sokszor a leggázosabbakat. Semmi nem függ a kilóktól, csak akarat kérdése :) Nyilván egy őrjöngő hetven kilós állatot senki nem fog a kezedbe nyomni, amivel már tényleg nem tudsz mit kezdeni, de átlagos kutyát el kell hogy tudj vinni sétálni.

(Ezért is nem értem amúgy azokat a gazdákat, akik nem viszik sétálni a kutyájukat, mert húz. 14-16 éves kiscsajok voltunk, amikor önkénteskedtünk, egész nap húztak minket a kutyák, nem az volt a fontos, hanem hogy sétáljanak... Mi meg megizmosodtunk :D)

Az meg igazából baromira mindegy, hogy hallgat-e rád a kutya. Pórázon van, onnantól kezdve meg nagy gáz nem lehet. Sétál, szaglászik, ha tanítgatod, akkor esetleg tanul is, megdögönyözöd kicsit, és ennyi, többet nem is lehet elvárni tőlük.

De ha nagyon parázol, akkor meg majd tényleg kicsiket meg nyugisakat viszel ki csak. Senki nem fog neked olyan kutyát adni, amit nem érzel biztonsgosnak kivinni.

2015. nov. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Az is nagyon jó esne, ha idősebbnek tudnék segíteni. :) Lehet kiírok hirdetést is.


Pórázzal gondoltam mindenképp a sétáltatást. Ha a kutyus eddig be volt zárva és engem nem ismer, nem hallgat rám, meglát egy cicát, én nem vagyok sajnos olyan jó erőben, hogy megtartsam a pórázt egy 31kg-os kutyusnál.


Mindenképp úgy szeretném, hogy a kutyusnak is jó legyen és segítsek és állattársaságban legyek.

2015. nov. 15. 00:00
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én 24 éves vagyok, vékonyka lány. Ha egy kutyus elkezdene futni, akkor nem engedném el, viszont nagyon esnék vele. :D Mindenképp fontos, hogy a kutyus is élvezze, de ne túlságosan (ne szeressen belém, mert el kell utaznom). ha visszaköltözöm, akkor mindenképp lesz kutyusom, alig várom mér, ezért is szeretnék addig is kutyusokkal foglalkozni. :)
2015. nov. 15. 00:09
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is a menhelyet javaslom.

Konkrét helyet is tudok ajánlani, ahova én járok önkénteskedni, ha érdekel, írj és megírom privátban.

Nálunk az a szokás, hogy a gondozók olyan kutyát, kutyákat adnak neked sétálni (ill. minden kezdőnek), akik nem húznak, nem túl nagy termetűek, tehát ha cicát lát, akkor is simán meg tudod tartani. Van jó néhány ilyen kutyus náluk. Jönnek ki sokszor kisgyerekek is a szülővel sétáltatni, 6-8 évesek, ők is meg tudják őket tartani, tehát neked is menni fog. :)

Jutalomfalatkát, kis finomságot lehet nekik adni séta közben, ha nagyobb mennyiségű tápot akarsz, azt le kell adni a gondozóknak, és majd ők etetési időben odaadják.

Átlag fél-1 órát szoktunk sétálni egy-egy kutyával (vagy kutyapárral), és 9-től 12-ig van sétáltatás mindennap. Több kutyust is tudsz sétáltatni tehát ez idő alatt. Azt is megteheted, hogy bemész egy szimpatikus kutyus kenneljébe séta után vele, és kikeféled pl. a bundáját, vagy csak simán szeretgeted. :) Cicázni is lehet. :)

Ha érdekel a hely, írj privit.

2015. nov. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!