Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?...

Mit csináljak a kutyámmal? Nem bírom amit művel.

Figyelt kérdés
Fél éves németjuhász tacskó keverék. Benti kutya, szobába nem engedjük be, éjjelre kint van a konyhán-nappaliban. Van egy tároló, majd az lesz a gyerekszoba, sajnos egyenlőre nincs rajta ajtó. Reggelre mindent bevisz a tárolóba, cipőket, wc kefét és mindent. Plusz teli szarja és pisilja. Napközben szobatiszta, éjjel viszont maga az ördög. Próbálom tanítani, de nem megy. nappal jó kutya de éjjel meg.... Kirakni csak láncra tudnám mert nincs kerítés, de ahhoz nem lenne szívem.
2015. nov. 16. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kellően lefárasztod napközben?
2015. nov. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen napi 2x viszem magammal az ovodába amikor viszem a gyereket, és napközben is többször játszunk vele az udvaron.
2015. nov. 16. 20:15
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Nekem 8 hónapos németjuhászom van és ő sem szobatiszta. Gondolom ez idegesít leginkább. Mondjuk már nagy százalékban szobatiszta, de .... pl ha hétvége van és később kelünk, háááát nem mindig bírja ki. De egyébként meg. Nincs kánikula, éjjelre nem kell neki inni! Én azt csináltam, hogy este 22-kor még ihatott, de aztán kiöntöttem a vizét, és reggel 5ig nem tettem elé. 7 órát ki kell bírjon víz nélkül, nem fog belehalni! És azóta éjjel nem pisil be!
2015. nov. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*pisili
2015. nov. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából szerintem ez egy kicsit kevés neki. Én szabadon engedem naponta egyszer a parkban vagy a futiban és ott legalább fél órát ROHANGÁLHAT és játsszhat kutyákkal. Vagy ha nincs kutya, akkor labdázik, tehát a lényeg, hogy nem sétálgat, hanem rohan vagy birkózik!
2015. nov. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Este 8kor kap utoljára vizet, és reggel 6kor mehet ki először. Kaját reggel és délben kap.
2015. nov. 16. 20:19
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ajtóval kapcsolatban, nekünk most is ez van, hogy nem volt speiz ajtó egy ideig. Én azt csináltam, hogy a teregető állványt éjére állítva odatámasztottam az ajtónyílás elé. Nem ment be.
2015. nov. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A napi két séta az oviba, meg vissza nem fárasztó mozgás a kutyának.

Ezek szerint, hogy nincs kerítés, gondolom, a lakásban játszotok vele. Hát az sem elég a lefárasztáshoz.

Este mikor zárjátok ki a konyhába? Előtte van-e lehetősége a kutyának egyet rohangálnia, piszkítania?

Ilyen fiatal kutyánál nem hagyunk elől sem cipőt, sem papucsot, sem olyan dolgot, amit nem használhat játékként.

Mivel van gyereked, talán emlékszel még arra az időre, amikor elkezdtek járni. Általában akkor náluk is a szülők legtöbbje pakol. Lentről olyan magasra, ahol nem érheti el a kicsi.A te kutyád is pont ilyen időben van.

Egyszerűen nem fárad el nappal a kutyád , így éjszaka is tombol.

2015. nov. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nincs kellően lefárasztva.

Napi 3 sétára szüksége van legalább.

Van lehetősége szabadon futnia, más kutyákkal játszania napi legalább egy-másfél órát a leírt sétákon kívül? Erre minimum szüksége lenne! Az egyik "sétának" kb. így kellene kinéznie. Elegendő lemozgatás, labdázás, futás, játék kutyákkal, főleg estefelé. Utána vacsora, és alvás.

Ha jól el van fárasztva, akkor a késő esti pisi-kaki után be lehet őt tenni hajnalig szobakennelbe, de abba is fokozatos kell beleszoktatni. Egy kellően fáradt kutya ilyen korban nagyjából már alszik éjjel, a szobakennelbe jó eséllyel nem is piszkolna be, ha max. 6 órát aludna benne.

2015. nov. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kicsit több fárasztás, illetve érdemes lenne dolgozni is vele, hisz a német juhász is, és a tacskó is munkakutya.

Éjjelre pedig rengeteget segítene egy szoba kennel. Akkor nincs rongálás, nincs pakolás, illetve mivel az lesz az alvóhelye, valószínűleg a szobatisztasági problémák is elmúlnának.

2015. nov. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!